Ax Medya
AX MEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Erişimlerim Neden Düşer? Instagram Erişimlerimi Nasıl Arttırabilirim?

İnstagram erişimleri, paylaştığınız post, story, reels gibi alanlarda etkilidir. Daha çok beğeni almanın yanı sıra, gönderinin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar.

İnstagram’da etkili bir post demek, etkileşimi en çok olan posttur. Bunun için de İnstagram erişimlerini arttırmak için sürekli olarak aktif olmak ve yenilikleri takip etmek gerekiyor. Hesabınız aktifliğini yitirdiğinde erişimlerinizin de düştüğünü göreceksiniz. Peki, İnstagram’da etkileşimi etkileyen faktörler neler? İşte size instagram etkileşimleri ile ilgili ipuçları…

İnstagram Etkileşimleri Nasıl Arttırılır?

İnstagram etkileşimlerini arttırmak için etkili olan birkaç kriter var. Sosyal medya mecralarının kendi içinde olan özellikleri, etkileşim sayısını da direkt olarak belirliyor. Bunun için paylaşım yaparken mutlaka etkileşimi göz önünde bulundurarak hareket etmek gerekiyor. Kriterleri göz önünde bulundurmadan yaptığınız paylaşımlarda siz de etkileşimin düşük olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

  1. Paylaşım saati

Evet, sosyal medyaların en önemli noktası paylaşım saatidir. Etkileşimi oldukça belirleyen bir faktörlerdir. Genel olarak post paylaşımları için 18.00 ile 20.00 arası gösterilir. Ancak kişinin hangi alanda paylaşım yaptığı da önemlidir. Genel olarak kurumsal firmaların İnstagram paylaşımları için öğlen saatleri uygun görülür. Farklı sektörlerde ise durum akşama kayabilir.

  1. Hastagler

Paylaşımınızı ön plana çıkaracak olan en önemli hususlardan bir diğeri ise hastag kullanımı. Elbette etkileşimin artması için sadece kullanmak değil, aynı zamanda doğru seçmek gerekiyor. Hem paylaşım niteliği hem de sizin seçmiş olduğunuz hastagler önemlidir. Post ile ilgili olan hastagleri seçmeye özen göstermelisiniz. Bunun dışında daha çok tıklanacağını düşündüğünüz birkaç hastag daha ekleyebilirsiniz. Çok sayıda hastag olması da etkileşimi düşürebilir.

  1. İçerik

Belirlemiş olduğunuz içerik, net şekilde etkileşimi sağlayabilir. Günümüz koşullarında bir posta sadece birkaç saniye bakıldığından daha etkileyici postlar yapmalısınız. Kısa ve hareketli videolar, ses etkisi yaratmak gibi öneriler olabilir. İçerik, etkileşimi arttıracak olan önemli kriterlerden biridir. Maksimum etkileşim için içeriği güzel kurgulamak gerekiyor.

  1. Yorumlar

İnstagramda etkileşimi arttırmak için önemli olan aynı zamanda doğru kitleyi belirleyerek yorum almak. Posta olan yorum sayısı ne kadar fazla olursa, etkileşim de o kadar artar. Postunuzu görmesini istediğiniz kitleyi düşünerek paylaşarak, yorum alabileceğiniz şekilde oluşturun.

  1. Beğeni Sayısı

En çok etkileşim alan postlar evrensel olan postlardır. Çok daha fazla beğeni aldıklarından, daha geniş kitlelere ulaşması kolaylaşır. Bunun için de postta kullanılan dilden, postta yer alan hastaglere kadar evrensel olan bir post etkileşimi maksimumdur.

Verilen kriterler İnstagram başarısı için son derece önemlidir. Dikkat edilerek yapılan her paylaşım, her postta biraz daha fazla etkileşim olmasını da sağlayacaktır. Doğru paylaşımlar ve içerikler ile hem etkileşim artacak hem de takipçi sayınız yükselecektir.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

İnstagramda Etkileşimi Çok Olan Postlar

Son dönemde İnstagram reels içerik açısından en çok tercih edilenler arasında. Görüntülenmeleri, feed olarak paylaşılan postların kat kat üstünde. Bunun için genel anlamda etkileşimi az olan sosyal medya hesapları için reels kategorisi içinde de paylaşım yapması önerilir. Bu kategori içinde yaptığınız paylaşımlarda hareketli videolar ve ses efektlerine özen göstermelisiniz.

Etkileşimi çok olan postlar için olmazsa olmaz bir diğer öneri ise çekilişler oluyor. Çekiliş yapmak çok sayıda yorum demek olduğundan, etkileşim büyük ölçüde artıyor. İnstagram postlarınız arasında belli aralıklar ile çekilişe yer vermeniz etkileşimi büyük ölçüde arttıracaktır.

Son olarak reklamlı postlar etkileşimi en çok olan postlar oluyor. Reklam verirken anahtar kelime ve doğru kitle seçimine dikkat etmelisiniz. İnstagram reklamları ile etkileşim artacaktır.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir