AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagramda Takip Etmeyenlerin Mesaj Atmasını Engelleme

Instagramda Takip Etmeyenlerin Mesaj Atmasını Engelleme özelliği pek çok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Hem video hem de fotoğraf paylaşma platformu olan Instagram uygulamasının her geçen gün kullanıcısı sayısı da artmaktadır.

Sizler de hem eğlenmek hem de sosyalleşmek için Instagram platformu içerisinde yer alabilirsiniz. Dilerseniz hesabınızı herkese açık bir şekilde kullanabilir ve daha geniş kitlelere kendinizi tanıtabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Instagram üzerinden sadece takipçileriniz veya sizin takip ettikleriniz ile mesajlaşmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz takip etmediğiniz veya sizi takip etmeyen diğer Instagram profilleri ile de mesajlaşabilirsiniz.

Ancak her zaman farklı hesaplardan mesaj almak istemeyebilirsiniz. Instagram uygulamasını istediğiniz gibi kişiselleştirerek kullanabilmek için, Instagramda takip etmeyenlerin mesaj atmasını engelleme özelliğinde yararlanabilirsiniz. Peki, Instagram mesaj istekleri nasıl kapatılır ve bunun için neler yapılmalıdır?

Instagram DM Nedir?

Instagram DM kısaca direkt mesaj özelliği olarak tanımlanabilmektedir. Takip ettiğiniz veya etmediğiniz hesaplara istediğiniz zaman DM göndererek mesajlaşabilirsiniz.

Instagram üzerinden iletişim kurmak için en çok tercih edilen yöntemlerden biri de DM özelliğidir. Üstelik sadece mesaj değil ses de gönderebilirsiniz. Mesaj bölümünden video veya fotoğraf gönderip gönderebilirsiniz.

Görüntülü konuşma özelliği de bulunan DM, sayesinde artık insanlar ile telefon numaranızı paylaşmadan iletişim halinde olabilirsiniz.

Instagram Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır ve Nasıl Açılır?

Instagram uygulamasının en çok kullanılan özelliklerinden biri de mesajlaşma bölümüdür. Bu servis sayesinde hesaplar ile birbirinizi takip etmiyor olsanız bile, dilediğiniz gibi mesajlaşabilirsiniz. Ancak bu noktada Instagram uygulaması sizler için gizlilik ayarı gibi bir avantaj da sunmaktadır.

Yani istemediğiniz ve sizi takip etmeyen hesapların sizlere mesaj atmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için ayarlar bölümünden gizlilik ayarlarınızı hemen düzenlemeniz yeterli olacaktır.

Takipleşmediğiniz kişiler sizlere DM üzerinden mesaj attığı zaman direkt olarak mesaj kutunuza düşmemektedir. Öncelikli olarak gönderilmek istenen mesajlar bölümüne giderek, gelen mesajı kabul etmeniz gerekmektedir. Ancak bu sayede sizi takip etmeyen hesabın attığı mesaja giriş yapabilirsiniz.

Eğer mesajı kabul etmek istemiyorsanız reddedebilir veya okumadan direkt olarak da silebilirsiniz.

Sizler DM üzerinden takip etmeyen bir hesaptan mesaj aldıysanız, mesajı kabul etmediğiniz sürede karşı tarafa mesajı okuduğunuz bilgisi gitmemektedir.

Dilediğiniz zaman Instagram ayarlar kısmından gizlilik ayarlarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Tüm mobil cihazlarda aynı işlemleri yaparak Instagramda takip etmeyenlerin mesaj atmasını engelleme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Mesaj İsteklerini Kapatma Aşamaları

  • Telefonunuzda ilk olarak Instagram uygulamasına giriş yapın.
  • Hesabınızı açtıktan sonra profilinizin üzerinde yer alan üç çizgi butonuna tıklayarak ana menüyü açın.
  • Buradan ayarlar bölümüne tıklayarak gizlilik sekmesini tercih edin.
  • Gizlilik menüsü içerisinde mesajlar bölümü ayrı bir kategori şeklinde bulunmaktadır. Mesajlara tıkladıktan sonra “İnstagram’da Diğer Kişiler” kısmının içinde yer alan “istek alma” kısmını işaretleyin.
  • Bu aşamadan sonra sizi takip etmeyen hesapların mesaj göndermesini de kapatmış olacaksınız.
  • Aynı şekilde gizlilik ayarınızı kapalıdan açık seçeneğine dönüştürmek istiyorsanız da aynı işlemleri takip ederek “istek alma” kısmını tekrar deve dışı bırakabilirsiniz. Bu işlemden sonra Instagramda sizi takip etmeyenlerin size mesaj atmasını onaylamış olacaksınız.
Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram Mesaj İstekleri Neden Görünmüyor?

Eğer size mesaj atan hesap sizi takip etmiyor ise attığı gönderileri sizlerin DM kutusunda direkt olarak görünmemektedir. Instagramda takip etmeyen hesapların attığı mesajlar farklı bir klasör içerisinde yönlendirilmektedir. Ancak bu klasöre giriş yaparak sizin onaylamanız dahilinde mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Ancak bazen DM kutunuza düşmesi gereken mesajlar da görüntülenemeyebilir. Öncelikle internet bağlantınız zayıf ise mesajları görmekte zorlanabilirsiniz. Mesaj isteklerinizi görmek için de yine DM kutunuza giriş yapmalısınız.

Burada size gelen ve okumadığınız mesajlarınız, mavi renkte belli olmaktadır. Instagram takip etmeyen hesapların sizlere attığı mesajları ise mesaj istekleri klasörü içerisinde bulabilirsiniz.

Bu hesaplardan atılan mesajları kabul etmek istemiyorsanız “geri çevir” kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Ancak atılan mesajı kabul ederseniz artık mesaj DM kutunuzda yer alacaktır.

Instagram mesaj engeli yaparak sizi rahatsız etmesini istemediğiniz ve takipçi listenizde olmayan tüm hesapları devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu sayede dilediğiniz kişilerin mesajlarını kabul edebilir ve bunları mesaj istekleri kısmında değil direkt olarak DM kutunuzda görebilirsiniz. Ayarlarınızı dilediğiniz zaman değiştirerek aktif hale getirebilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir