AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram’da Kısıtlandığımı Nasıl Anlarım?

Instagram’da Kısıtlandığımı Nasıl Anlarım? Sorusu günümüzde sıklıkla sorulan sorular arasında yer alıp merak konusu haline gelmiştir. Sosyal medya günümüzde sıklıkla kullanılan bir araçtır. Yoğun bir şekilde kullanılmasından dolayı sürekli yeni güncellemeler eklenmekte ve daha iyi bir hizmet ağı oluşturulmaktadır. Bu güncellemeler arasında yer alan kısıtlanma oldukça merak edilen bir konu olup ne anlama geliyor ya da nasıl kaldırılır sorulan sorular arasında yer alır.

Instagramda Kısıtlama Özelliği

Instagram sosyal medya uygulamasında Restrict özelliği bulunur. Bu özellik kısıtlama anlamına gelerek herhangi bir küfür ya da taciz içeren yorumların sahibi hesapların engellenmesi için kullanılır. Kısıtlanması gereken ya da istenen hesaba tıklayarak kısıtlama özelliği aktif hale gelebilir.

Kısıtlamanın kaldırılabilmesi için Instagram uygulaması üzerinden bizimle paylaş şeklinde bir içerik yer alır. Bu içerik kısmına başvuru yaparak yöneticilerin gerekli incelemeleri yapması gerekir. Yöneticilerin değerlendirmesi bir kısıtlama kaldırma yöntemi olup diğer bir yöntem ise takip limiti arttırılmasıdır. Bu sayede engel kaldırılarak kısıtlanan hesap normal hale gelebilir.

Instagramda Kısıtlama Kaç Gün Sürer?

Kısıtlama yapılan hesapta herhangi bir süre konularak kısıtlama yapıldıysa genel olarak 15 gün sonra hesaptaki kısıt kaldırılır. Kısıtlama ilk kez ya da daha önceden 2 kez kısıtlandıysa birkaç saate normale döner. Genel hatlarıyla bakıldığında kısıtlı olan bir hesap 1 ila 15 gün içerisinde kısıtlanması kaldırılmış olarak aktif bir şekilde olabilir.

Instagramda Kısıtlanan Kişi

Instagramda kısıtlanan ya da engellenen kişi genel olarak bildiri almaz ve kimin engellediği hakkında bilgi sahibi olamaz. Kısıtlanan kişiler;

  • Kısıtlanan kişiler karşı tarafından çevrimiçi olup olmadığını göremezken mesajları da okuyamaz ve göremezler.
  • Gelecekte yapılacak olan yorumlar hakkında bilgi alamaz ve bildiri gelmez.

Mesaj Üzerinden Kısıtlama Yöntemi

Kişilerin mesajlarını görmek ya da mesaj bilgilerine erişimin kısıtlanması için;

  • Instagram sayfasında yer alan akışın sağ üst köşesindeki mesajlar işaretine tıklayınız.
  • Kısıtlanmasını istediğiniz kişinin mesajını bularak kişinin adına dokunun.
  • Sağ üstte yer alan üç nokta işaretine gelerek alttaki hesabı kısıtla simgesine dokunmanız yeterli olan adımlardandır.

Kısıtlanan kişilerin mesajlarını görebilir ama karşı tarafın herhangi bir şekilde bilgisi olmaz. Kısıtlanan kişinin mesajını seçerek kısıtlamayı dilerseniz kaldırabilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Kısıtlanan Kişinin Profil Durumu

Kısıtlanan kişiler genel olarak Instagramda profil üzerinde bazı sekmeleri göremezler. Bir kişinin kısıtlandığını anlaması için tarafına gelen yorumları görememesi en basit örneğidir. Yorumları göremiyorsa bir kişi o kişi kısıtlanmış olur.

Bir profilin ya da bir kişinin sizi kısıtladığı konusunda şüphe duyuyorsanız uygulamanın içeriğindeki arama çubuğundan kişiyi aratın. Göremezseniz eğer sizi silmiş, engellemiş ya da kısıtlamış demektir.

Profile Girerek Kısıtlama Yapmak

Kısıtlamak istenen kişi için farklı yöntemler mevcutken bir tanesi de profile girerek kısıtlama yapılmasıdır. Öncelikle kısıtlanması istenen kişinin profiline girilmesi gerekir. Sağ üst köşede yer alan kısıtla ya da kısıtlamayı kaldır butonunu kullanarak istenilen işlem kolay bir şekilde gerçekleşir.

Arama Yaparak Kısıtlama

Arama yapılarak kısıtlama yöntemi bir kişi olmamakla birlikte birden çok kişinin kısıtlanabilmesi için uygulanan bir yöntemdir.

Profilimizi açarak sağ üst köşedeki üç noktaya tıklıyoruz. Bu kısımdan ayarlar butonuna giderek gizlilik simgesine basıyoruz. Sonrasında kısıtlı hesaplar ve kullanıcı adlarını yazarak istenilen kişiler rahatlıkla kısıtlanabiliyor.

Instagram’da Kısıtlandığımı Nasıl Anlarım Tüm bu kısıtlama işlemleri sırasında kişilere herhangi bir bildiri gitmediği için kendilerinin kim tarafından kısıtlandığı anlaşılamıyor. Instagram üzerinde herhangi bir işlem, yorum ya da gezinti yapmak istediklerinde hareketlerinin kısıtlı olmasından anlaşılabilen bir durumdur.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir