AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Hesap Dondurma Sorunu: Hesabımı Donduramıyorum

Instagram hesap dondurma, bilindiği gibi kendi hesabını bir süreliğine inaktif etmek isteyenlerin kullanmak istediği bir özelliktir. Bu özelliğin nasıl çalıştığını bilmeyenler ve Instagram hesabım donduramıyorum, diyenler için Instagram hesabı dondurma ile ilgili bilinmesi gerekenleri ele almaya çalışacağız.

Instagram Hesap Dondurma İçerikleri Siler mi?

Instagram hesap dondurma özelliği ile ilgili en çok merak edilenlerden biriyse, hesapta yer alan görsel ve yazılı içeriklerin kaybolup kaybolmayacağıdır. Instagram hesabını dondurma geçici olarak hesabı devre dışı bırakmak anlamına gelir. Dolayısıyla, Instagram hesap dondurma işlemi sonrası içerikleriniz silinmez. Ancak önceden paylaştığınız  içeriklerinizi sizi takip eden diğer kullanıcılar göremez.

Peki, Instagram hesabımı donduramıyorum sorunu nasıl çözülür? Öncelikle hesabı geçici olarak askıya alma ilgili adımları tek tek inceleyelim. Bu adımları doğru sırayla ve eksiksiz olarak yerine getirirseniz, genellikle herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Yine de, adımları uygulayıp sonuç alamayanlar için yazımızın devamında birkaç önemli ipucunu ele alacağız.

instagram takipçi satın al kolay yolu için tıklayın.

Instagram Hesap Dondurma Adım Adım

Hesaplarını çeşitli sebeplerden ötürü geçici olarak askıya almak isteyenler için hesap dondurma işlemi merak edilen konulardan biridir. Doğru adımlar takip edildiğinde dondurma işlemi kısa sürede yerine getirilir.

Yapılan bu işlemde kullanıcının hesap sayfası ortadan kaybolmaz. Tekrar açma işlemine kadar diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemez. Resimler, videolar, yazılar veya Story’ler ortadan kaybolmaz.

Instagram hesabını dondurma detayı olarak şu şekilde ilerleyen bir süreçtir:

  • Instagram hesap dondurma Android telefonunuz üzerinden, Apple cihazlardan veya bilgisayar üzerinden kolaylıkla yapılabilecek bir işlemdir. Bunu yapmak için hesabınıza tercih ettiğiniz cihaz üzerinden giriş yapmalısınız. Kullanıcı adınız ve şifrenizi doğru olarak girmeli ve hesabınızı açık hale getirmelisiniz.
  • Instagram sayfamızda profilimizi düzenlemeye yarayan bir giriş düğmesi bulunmaktadır. Üst tarafta ve sağda bulunan simgeye tıklayalım ve “Profil Düzenleme” seçeneğini seçelim.
  •  Açılan menüde çeşitli işlemleri gerçekleştirmeye yarayan birçok seçenek bulunur. Bizim aradığımız ise “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” seçeneğidir. Aşağı doğru ilerleyerek bu seçeneği bulalım ve tıklayalım.
  • Güvenliğiniz için Instagram sizlere dondurma işleminin nedenini soracak ve sizden şifrenizi yenilemenizi isteyecektir. Sebebi seçelim ve şifremizi yineleyelim.
  • Yukarıda bahsettiğimiz üzere hesap dondurma işlemi geçici olarak hesabı kullanım dışı hale getirmektir. Bu nedenle, “hesabı geçici olarak kapat” seçeneğini seçelim.
  • Hesabı geçi olarak dondurmaktan vazgeçersek 7 gün içinde tekrar giriş yaparak hesabı aktif hale getirebiliriz.
Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram Hesap Dondurma Linki Türkçe

Instagram’da hesap dondurmak için doğrudan ulaşabileceğiniz linkleri sizinle paylaşmak istiyoruz. Burada seçim yaparken son derece dikkatli olmanız gerekir. Linklerden biri hesabı geçici olarak kapatmak içindir. Diğer link ise Instagram hesabı silme işlemi için geçerlidir. Bu seçenekte hesap tamamen kapatılır.

Instagram hesabını dondurmak için linkhttps://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/

Instagram hesabını tamamen silmek için linkhttps://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/

Dondurduğum Insagram Hesabını Yeniden Açmak İstiyorum

Eğer hesap dondurma işleminden hemen vazgeçtiyseniz, tekrar kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Ancak yeni dondurulan Instagram hesabının açılması hemen mümkün olmamaktadır. Instagram bir veya iki gün boyunca size giriş izni vermeyebilir ve hatalı giriş uyarıları gösterebilir. Profilinizi tekrar aktif hale getirmek için bir veya iki gün beklemeniz yeterli olacaktır. Bekleme süresi bittikten sonra sayfaya yüklediğiniz görsellerin ve videoların hemen geri dönmediğini görebilirsiniz. Bu noktada panik yapmanıza gerek yoktur. Bir süre sonra hesap normal durumuna gelecektir.

Instagram Hesabımı Donduramıyorum Sorunu Çözümü

Instagram’da hesap silme veya dondurma işlemlerinde çeşitli nedenlere bağlı olarak sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Rastladığımız en büyük sorun işlem tamamlanmadan ana sayfaya dönüşün yaşanmasıdır. Bu sorun sürekli karşınıza çıkıyorsa, işleminizi akıllı telefon veya tablet üzerinden değil, PC veya Laptop üzerinden giriş yaparak hesabınızı kapamayı ya da askıya almayı deneyin.

Eğer bu işlemi mutlaka telefon veya tabletle yapmak istiyorsanız geçmişi temizlemeyi deneyin. Instagram hesap dondurma çerez sorunu sıkça karşımıza çıkan bir durumdur. Tarayıcı ve uygulama verilerinin geçmişini ve çerezleri temizleyerek dondurma ya da kapatma işlemini tekrar deneyebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hesap dondurma işlemiyle ilgili bizlere sıkça sorulan konulara kısaca yanıt vermek istiyoruz.

Dondurulan Instagram Hesabı Görülür mü?

İşleminizi hatasız olarak yaptıysanız, kapalı olduğu süreç boyunca profiliniz başka kullanıcılar tarafından görüntülenemez.

Instagram Hesabı Kaç Kez Dondurulabilir?

Hesap dondurma işleminde platform kullanıcılarına herhangi bir limit sunmamaktadır. Haftada bir kez olma koşuluyla kullanıcılar istedikleri kadar hesaplarını dondurabilirler.

Dondurulan Instagram Hesabı İstekleri Kaybolur mu?

Bilindiği gibi yanıtsız istekler platform tarafından bir süre sonra kaybolur. Hesap dondurulduğunda istekler otomatik olarak ortadan kalkacaktır.

Instagram Hesabı Tamamen Kapanınca Mesajlar Siliniyor mu?

Tamamen kapatılmış hesaplarda birkaç hafta içinde profil bilgileriniz ve size gelen mesajlar tamamen kaybolur. Ancak sizin yolladığınız mesajlar diğer kullanıcıların mesaj kutularında bulunmaya devam edebilir.

Instagram hesabımı donduramıyorum veya buna benzer çözümsüz sorunlarınız varsa sayfamızdaki yorumlar bölümüne yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Uzman ekibimiz ellerinden geldiği ölçüde sizlere fikir ve öneri sunma konusunda yardımcı olmaya çalışacaktır.

Instagram Takipçilerimi Arttırma Yolu Nedir?

Çeşitli nedenlerle dondurduğunuz hesabı aktif edebilir ve yeni kullanıcılar ekleyerek popülerliğinizi arttırmak isteyebilirsiniz. Ekibimiz sizlere bu konuda da yardımcı olmaya devam edecektir. Sayfamızı inceleyerek sizlere sunduğumuz takipçi arttırma menümüzü inceleyebilirsiniz.

Birçok sosyal medya hesabını bir arada kontrol edebileceğiniz panelimizle kendinize gerçek ve uygun fiyatlı takipçi satın alabilirsiniz. Satın alma işlemlerimizde sizlerden özel bilgiler ve sosyal medya şifreleri istenmemektedir. Güvenli takipçi kazanma hizmeti sunan AX MEDYA ile daha fazla insana kolayca ulaşabilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir