AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

İnstagram Fenomeni Olmak İçin Yapılması Gerekenler

İnstagram fenomeni nasıl olunur? Fenomen olmak için yapılması gerekenler nedir? Son dönemde kazandıkları paralar ile dikkat çeken fenomenler, çok sayıda kişinin bu soruyu sormasına yol açtı. Fenomen olarak para kazanmak isteyen herkes İnstagram fenomeni nasıl olunur sorusunu soruyor. Fenomen olmak için yapılması gereken nedir? işte sizin için önerilerimiz…

İnstagram Fenomeni Olmak

Fenomen olmak için mutlaka şunu yapmalısınız diyebileceğimiz bir şey yok. Ancak bir özelliğiniz ya da yaptığınız bir paylaşım ile dikkat çekerek tanınabilirsiniz. Tanınmak için paylaşımlarınız, videolarınız önemlidir. Teknik olarak ise yapmanız gereken reklam vermektir. Kendinizi tanıtarak fenomen olmak yolunda bir adım atabilirsiniz. Ancak instagram fenomeni olmak için öncelikle dikkat çekici bir özellik – bir kurgu ya da buna benzer bir şey bulmalısınız. Düzenli paylaşımlar ile tanınır hale gelmeniz ancak bu şekilde olabilir.

Fenomen özellikleri;

  • Dikkat çekici olmak
  • Çok sayıda kişi tarafından tanınmak
  • Takipçi sayısı gerçek ve çok takipçisi olması
  • Çok sayıda beğeni alması
  • Çok yorum alıyor olması
  • Canlı yayın yaptığında katılımın çok olması
  • Ortalama büyüklükte de olsa büyük bir kitleye hitap etmesi

Kişinin fenomen olması için bu özellikleri taşıyor olması gerekiyor. Peki, instagram fenomeni olanların hepsi bu özellikleri taşırken ne yapıyor? Hepsinin farklı farklı bir özelliğinin olduğunu söylemek mümkün. Yani fenomenin sadece makyaj videosu çekip atması, sadece bir eleştiri videosu çekip atması söz konusu olabilir. Artık sadece kendi hayatını paylaşan kişilerin dahi çok fazla takipçisi olduğunu görüyoruz. Fenomen sadece kendi tarzını ve benliğini yansıtarak da pek çok kişi tarafından takip ediliyor olabilir.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Fenomenler Ne Kadar Kazanıyor?

Merak edilen bir diğer konu ise fenomenler ne kadar kazanıyor sorusu. Fenomenler nasıl kazanır önce bunun yanıtını verelim. Sosyal medya üzerinden yapılan tanıtımlar, son dönemin en çok ilgi gören tanıtımları. Neden mi? Çünkü her yaş grubunun yer aldığı sosyal medya, gün içinde hemen hemen herkesin en çok zaman geçirdiği mecralardan birine döndü. Bunun için de mutlaka fenomenler aldığı sponsorlu reklamlar ile kazanç elde etme imkanı bulacaktır. Reklam vermesi halinde fenomenin ne kadar etkileşim aldığı son derece önemlidir.

Sponsorlu reklam;

Alınan sponsorlu reklamlar ile para kazanılır; ancak ne tutar bilinemez. Sebebi ise elbette hem kişinin sosyal medyasının ne kadar etkileşim aldığına göre hem de markaya göre fiyat değişmesidir. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde yeni başlayan bir fenomen olarak ne kadar kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz.

Fenomenlerin kazançları;

Alınan sponsorlu reklam sayısı, sponsorlu reklamın markası, ne kadar reklam yapılacağı, story – post mu olacağı gibi tüm kriterler üzerinden belirleniyor. Bunları inceleyerek fenomenlere reklam veriliyor. Kazançları etkileşim sayısına göre değişiyor.

Fenomenler Nasıl Sponsorlu Reklam Veriyor?

Öncelikle reklam ve iş birlikleri için işletme hesaplarına özel bir özellik tanımlanmıştır. İşletme hesabının anlaşmalı olduğu fenomen için etiket yapabileceği bir simge yer alır. İşletme hesabında story’de bulunan iç içe geçmiş ataç sembolüne tıklayarak iş birliği yapılan fenomeni seçmeniz gerekiyor. Ardından da fenomen tarafından yapılan paylaşımın kaç kişi tarafından görüldüğü, ne kadar mesaj atıldığı gibi tüm detaylar sizin tarafınızdan da görüntülenebiliyor. Son derece önemli bir işlem olduğundan iş birliği adı altında bu şekilde fenomenler ile çalışılıyor. Reklam üzerinden para kazanmaları sağlanıyor. Fenomenlere sponsorlu reklam vermek için iletişime geçerek, bu iş birliğini sağlamak yeterli oluyor. Belirlenmiş olan tutar üzerinden reklamlar yapılıyor.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir