AXMEDYA

BLOG

GenelInstagram Destek

İnstagram İşletme Hesabına Nasıl Geçilir? İşletme Hesabıyla Normal Hesabın Arasındaki Farklar Nelerdir?

İnstagram kişisel hesap ve kurumsal hesap olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. Peki, instagram işletme hesabı nasıl açılıyor? Mevcut olan hesabınızı işletme hesabınıza dönüştürmek mümkün mü? İşletme hesabı olduğunda sizin için değişen olacak? İşte sorularınızın yanıtı…

İnstagram İşletme Hesabı

İnstagram işletme hesabı geçiş işlemi son derece kolay. Mevcut olan sosyal medya hesabınızın işletme hesabına geçişi için hesabınızdan işlem yapabilirsiniz. Bunun için ayarlar sekmesine tıklayın. Ardından hesap türü seçeneğine gelin. Bu seçeneğe tıkladığınızda işletme hesabı seçeneğinin sunulduğunu göreceksiniz. Tıkladığınız anda hesabınızın artık işletme hesabı olarak devam etmesi için seçim yapacaksınız. Belirlemeniz gerekenler aşağıdaki gibidir…

  • İşletme hesabının hangi sektörde hizmet verdiği
  • Web sitesi olup olmadığı bilgisi
  • Telefon numarası

Gibi bilgiler, işletme hesabına geçiş aşamasında sizden istenir. Direkt olarak   hesabınızın işletme hesabına geçmesi için bilgileri sunmanız halinde o an geçiş yapılır. Aşamaları tamamladığınızda artık instagram işletme hesabı sahibi olacaksınız. Geçiş işleminin bu kadar basit ve kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

İnstagram İşletme Hesabı Açmak

Sıfırdan bir hesap açmak ve işletme hesabı olmasını sağlamak ise ilk etapta seçerek olabilir. Daha önce instagram hesabı açılmamış bir mail adresi üzerinden hemen hesabınızı açabilirsiniz. Bu durumda kullanıcı adınızı belirlerken ve diğer bilgileri sunarken, mutlaka işletmenize uygun olan bilgiler vermeniz gerekiyor. Doğru bilgiler sunarak instagram işletme hesabı açmak işleminin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Son derece hızlı bir şekilde hesap açmanız tamamlanmış olur.

İnstagram İşletme Hesabı ile Kişisel Hesap Arasındaki Fark

Peki, işletme hesaplarının diğer binlerce kişisel hesaptan farkı nedir? İşletme hesabı olan bir kişinin erişim sağladığı hususlar neler? Tüm bunları göz önünde bulundurarak işletme hesabının farkını anlayacaksınız. Sizin için işletme hesabının detayları verilmiştir.

  1. İstatistikler

İlk olarak her gönderinizin istatistikleri oluşturulur. İşletme hesabından post paylaşıldığında, reels ya da story paylaşıldığında direkt olarak istatistik çıkar. Kaç kişi tarafından gönderinin kayıt edilmiş olduğu, kaç kişinin bunu DM yolu ile bir başkasına gönderdiği şeklinde detaylar verilir. Normal hesaplarda bu durum görülmez. Sadece yorum sayısı ve beğeni sayısı görülür.

  1. Etkileşim

Normal hesaplarda postunuzun kaç etkileşimi olduğu yazmaz. Ancak instagram işletme hesabı özellikleri arasında aynı zamanda etkileşim sayısının görülmesi de var. Direkt olarak bu etkileşim sayısına göre sosyal medya hesabının aktifliği de tespit edilir. Sadece postlar için değil, aynı zamanda profilin de istatistikleri görülür. Son bir hafta içinde ne kadar kişinin profile giriş yaptığı, etkileşim aldığı gibi hususlar detaylı şekilde görülebilir.

  1. Konum

İşletme hesapları nerede işletmesi olduğunu bildirmek üzere konum girişi yapabiliyor. Konumda mağazanın yerini bildirmek, ofisin yerini bildirmek gibi bir seçenek sunuluyor. Bu sayede sosyal medyanın hangi konumdan giriş yapıldığı da sadece işletme hesaplarına özel oluyor.

  1. İletişim

İşletme hesaplarına giriş yaptığınızda, instagram işletme hesabı profili seçeneklerinde iletişim seçeneği görülür. Kişisel hesaplarda olmayan bu iletişim seçeneği, direkt olarak işletmenin telefon numarasına yer verdiği seçenektir. Telefon numarası üzerinden iletişim kurmanızı sağlayacak, aynı zamanda güven verecek bir bilgi olacaktır. Bu özellik de sadece işletme hesabı kullananlar için oluşturulmuştur.

  1. Takipçi Aktiflik Bilgileri

Sizin hesabınızı takip eden kişilerin günün hangi saatinde daha çok instagramda zaman geçirdiğini görebilirsiniz. İstatistikler sekmesinden instagram sayfasında gün gün aralıklar yer alır. Üstelik hangi yaş aralığının sizi takip ettiği, cinsiyet istatistiği gibi seçeneklere de yer verilir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir