AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Organik Şekilde İnstagram Sayfa Büyütmek

Öncelik olarak fikrinizi oluşturmanız gereklidir. Ne tür bir paylaşım yapacağınızı belirleyerek bu işe girişmelisiniz ki başarıya ulaşabilesiniz. Sürekliliği olan bir içerik bulmanız gerekli ki sürekli bir paylaşım yapıp düzgün bir sayfa yönetebilirsiniz.  

Farklı içerik paylaşmak ve bunu sürekli düzenli olarak yapmak hem eski takipçinizle, etkileşimini sağlar hem de yeni yeni hedef kitleye ulaşmanızı hızla geliştirir.  

Hedef Kitlenizi ve Olmak İstediğiniz Sektörü İyi Tanıyın  

Hedefinizi iyi seçip kitlenizi iyi yönetmeniz için iyi tanımanız sektörünüzle ilgili konuyu içermiş ve hedef ettiğiniz kitleyi etkileyecek paylaşımlar takipçi sayınıza oldukça yukarı çekecektir.  

Yaratıcılık size kalmış daha iyi yerlere gelip instagram da tanınmak isterseniz emek verip takipçinin ne istediğini iyi bilip ona göre paylaşımda bulunmanız instagram da daha sağlam adımlarla devam etmenizi sağlayacaktır.  

Aylık Bir Plan Oluşturun

Sayfanıza bir düzen oturmanız için düzenli bir paylaşım şart. Bu yüzden bir ay içinde ne paylaşımınızı yapacağınızı belirlemeniz düzen ve disiplin içinde devam eden bir sayfa profili oluştur.  

Bu düzen ve emek çerçevesinde takipçiniz sizi tebrik edecektir. Daha kaliteli iş çıkardıkça takipçi sayınız da gayet olumlu bir dönüş olarak size geri dönecektir.  

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Video Hikayeler Canlı Yayın Etkisi

Özellikle video Instagram üzerinde yüksek popülere sahip ve bu popülerlikten sizde faydalanıp konseptinizin içine video da ekleyebilirsiniz.  

Videolar genelleme olarak fotoğraftan çok erişim sağlıyor ve bu sizin çok avantajınıza olur.  

Bunların yanı sıra hikâye ve canlı yayın gibi instagram’ın bu özelliklerinden faydalanın. Canlı yayınınız da takipçilerinizle sohbet edebilir.

Daha sıcak bir bağlantı kurup takipte daha uzun süre durmasını sağlayabilir takipçiniz sizi arkadaşlarına bile önerebilir. Bu vakitten sonra da tabi ki daha büyük kitleye ulaşabilirsiniz. Hikâyeniz de ise paylaşımınızla alakalı şeyler paylaşabilirsiniz.  

Büyük etkileşim sağlar takipçilerinizle soru cevap yapıp erişimi yüksek tutmak adına ve bunu eğlenceli hale getirdiğiniz taktirde önerilen bir sayfa ve işini kaliteli yapacak şekilde ilerleme kaydedersiniz.  

Hashtagler Oluşturun

İçeriğinizle ilgili olan hashtagleri kullanmak size büyük etkisi olacaktır. Attığınız hashtagler dünya çapında bile paylaşımınızın o hashtag içinde görünmesini sağlar. Sadece ülkeniz içinde değil global olarak takipçi kazanır beğeni sayınızı bile yükseltebilirsiniz.  

Aynı Sektör de Olduğunuz Kişilerle Etkileşim de Olun

Sektörünüzle ilgili hesapları takip edebilir yorum yapabilirsiniz. O kısmın takipçileri sizi fark edecek ve profilinizi beğendiği taktir de sizi takip edecektir.  

Bir nevi sayfanızın reklamı olarak ancak bu şekilde bu amaçla orada olduğunuz fark edilmemeli böylesi daha iyi olur.  

Kaliteniz zaten belli olduğu sadece o sayfanın sahibini tanıyormuşçasına gelmiş gibi bulunmalısınız.  

Takipçinizle İletişim Halinde Olun

Paylaşımınıza gelen yorumu, atılan mesajlara cevap vermeyi ihmal etmeyin. Bu takipçinizle aradaki bağı daha iyi kurmanıza yardımcı olacaktır.  

Takipçiniz ilgili olduğunu görünce sizi arkadaşlarına önerebilir yine organik bir şekilde büyüme yaşarsınız.  

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir