AXMEDYA

BLOG

GenelInstagram Destek

İnstagrama Whatsapp İletişim Linki Koyma Nasıl Yapılır?

İnstagrama whatsap linki koymak son derece kolay. Peki, nasıl yapılıyor? Hem özel hesapların hem de kurumsal hesapların biyografi kısmında iletişim linki olabiliyor. İnstagrama whatsap linki işlemi için verilen aşamaları takip ederek siz de biyografi kısmından size direkt olarak ulaşılmasını sağlayabilirsiniz. Son derece hızlı ve kolay bir şekilde linkin İnstagram’a eklenmesi sağlanır.

İnstagram Whatsapp Linki Oluşturma

İlk olarak İnstagrama whatsap linki eklemek için öncelikle hangi telefon numarasına ulaşılmasını istiyorsanız onun linkini oluşturmalısınız. Tıkladığınız zaman hangi WhatsApp iletişim ekranı açılmasını istiyorsanız, o telefon numarası üzerinden link oluşturulmalıdır. APİ link oluşturma hizmetini İnstagram için sağlıyor. Siz de hemen verilen linkten kendi profiliniz için bir link yapabilirsiniz.

https://api.whatsapp.com/send?phone=TelefonNumarası

Yukarıda verildiği şekilde linki oluşturmanız gerekiyor. Telefon numarası yazan kısma kadar kopyalayabilir, ardından da telefon numaranızı yazabilirsiniz. İnstagram whatsapp linki oluşturmanız numaranızı yazmanız halinde tamamlanacaktır. Sizden istenen numara yazma aşamasında 90 şeklinde başlayarak numaranızı yazmanız. Aşağıda verilen örnekte nasıl yazıldığı gösterilmiştir.

Örneğin: https://api.whatsapp.com/send?phone=90000000000

Linki oluşturduktan sonra ise insta profilinize tanımlamanız gerekiyor. Link oluşturma kısmı tamamlandıysa, direkt olarak linkin profile tanımlanması aşamasına geçmeniz gerekiyor. Bu aşamada linki kopyalamanız ve geri kalan işlemleri ise hangi instagram hesabına link ekleyeceksiniz onun ile yapmanız gerekiyor. Sonrasında hızlı bir şeklide işlem tamamlanmış olacaktır.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

İnstagrama Whatsapp İletişim Linki Koyma

İnstagram whatsapp linki oluşturdunuz. Artık diğer aşama bunu hesaba eklemek olacak. Bunun için instagrama giriş yapmalısınız. Uygulama üzerinden ya da direkt olarak masaüstü versiyon üzerinden girilerek işlem yapılabilir. Herhangi bir fark gözetmeden, direkt olarak uygulamadan ya da masaüstünden biyografinize linkin eklenmesi sağlanabiliyor.

Oluşturduğunus WhatsApp iletişim linklini kopyalayın.

İnstagram uygulamasından profil sayfanıza girin.

Düzenle butonuna tıklayın.

İnternet sitesi: düzenle butonuna tıkladıktan sonra karşınıza internet sitesi kısmı çıkacak. İnternet sitesi kısmı yazan yere tıkladığınızda ise metin kutusu oluşuyor. İşte o metin kutusuna daha önce oluşturmuş olduğunuz linki kolayca yapıştırabilirsiniz.

Bitti butonuna tıklayın.

Yukarıda verilen aşamaları tamamladığınızda, direkt olarak WhatsApp iletişim linki hesabınıza yerleşmiş olacak. Bu aşamadan sonra herhangi bir şekilde ayrıca yapmanız gereken bir işlem olmayacak. Kolay bir şeklide hesabınıza gelen kişileri telefona aktarabilirsiniz.

İnstagrama Whatsapp İletişim Linki Ne İşe Yarar?

İnstagram whatsapp linki sayesinde, hemen WhatsApp üzerinden konuşma yapma imkanı tanınır. Örneğin bir işletme sayfası için son derece önemlidir. Hizmet almak açısından müşterinin tekbir tıklaması ile hemen iletişim kuracağı bir sayfaya gelmesi hem güven hem de memnuniyet sağlar. WhatsApp linki üzerinden işletmeye dair sorular sormak, beğendiğiniz bir ürün hakkında detayları öğrenmek, ayrıca ürün görseli istemek gibi pek çok talebiniz olabilir. Bu sayede sorunsuz bir şekilde sosyal medya üzerinden avantaj sağlanmış olur.

İnstagram WhatsApp Linki Avantajlı mı?

Eğer bir firmaysanız, hemen sizinle iletişime geçilmesini istediğiniz durumlarda profilde yer alması önemlidir. Ancak bunun dışında işletme hesabı olan hesaplarda, iletişim bilgisi için oluşturulmuş olan alan vardır. Orada telefon numarasına yer verilir. Direkt olarak yönlendirme yapmaz, ancak telefon numarasının o alanda yer alması sağlanır.

Link olarak biyografisinde yer alması durumunda ise işletmeye olan güveni büyük ölçüde arttırır. Aynı zamanda hizmet sunan, satış yapan firmalar için ise WhatsApp üzerinden birebir iletişim sağlanır. Tüm bunları göz önünde bulundurarak siz de iletişim linkini kolayca koyabilirsiniz. İnstagram whatsapp linki yükleme aşamalarını takip ederek hemen ekleyebilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir