AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

İnstagram’da Nasıl Butik Kurulur? İnstagramdan Satış Yaparak Para Kazanma

İnstagram butik sayfası, satış yapmak – hizmet tanıtmak amacı ile kurulabilir. Peki, bu işlem nasıl olacak? Öncelikle butik hesap oluşturmak, işletme hesabı açmak için vergi mükellefi olmanıza gerek yok. Sosyal medya üzerinden yapılan satışlar ve sunulan hizmetler için henüz bu şart getirilmedi. Yani şahıs olarak da satış yapabiliyor, işletme hesabını herhangi bir vergi numaranız olmadan da kullanabiliyorsunuz. İnstagram butik sayfası üzerinden sizinle iletişim kurulması yeterli oluyor.

İnstagram’da Butik Sayfa Kurmak

İlk olarak normal bir instagram hesabı açar gibi hesabınızı açmanız yeterli olacaktır. Kurumsal hesaba geçmeden önce ya da geçtikten sonra isminizi belirlemeniz gerekiyor. Butiğinizin ismini, direkt olarak kullanıcı isminiz yapabilirsiniz. İnstagram’da butik sayfa kurmak için belirlemiş olduğunuz ismin daha önce farklı bir instada kullanılmıyor olması önemlidir.

  • İsminizi belirlemeniz
  • İnstagram açma aşamalarını tamamlamanız
  • İşletme hesabına geçmeniz

Verilen aşamaları tamamladığınızda, sizin de sosyal medya hesabınız artık bir satış sayfası olarak sosyal medyada yer alabilir. Hesap açtıktan sonra çeşitli güncellemeler yaparak hesabınızın daha aktif olmasını sağlayabilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

İnstagram Butik Sayfası Düzenleme

Sayfaya mutlaka bir konum girin. Ziyaretçilerinize güven vermek açısından konumun net olması önemlidir. Ayrıca butiğinizin bir iletişim hattı olsun ve profilde yer alsın. Sosyal medya üzerinden güven oluşturmak açısından iletişim bilgilerinin yer alması son derece önemlidir. Düzenleme işlemlerinde bilgilerinizi detaylıca verebilir, instagram butik profili için biyografi kısmına dilediğinizi yazabilirsiniz. Kurumsal gözükmek ve güven vermek ilk etapta son derece önemlidir.

İnstagram Post Paylaşımı

Düzenli olarak post paylaşımı yaparak ürünlerinizi tanıtma aşamasına geçebilirsiniz. Bu durumda ürün özelliklerinin detaylı şekilde yazılması, fiyatlandırma yapılması önemlidir. Post paylaşırken detayları yazmanın yanı sıra daha çok satış yapmak için hastag kullanarak paylaşımları yapmak da önemli olacaktır. Ayrıca postları paylaşırken post paylaşım saati olmasına – en aktif saatte paylaşımın gerçekleşmesine özen göstermelisiniz.

İnstagram’dan Satış Yaparak Para Kazanmanın Püf Noktaları

Post paylaşımlarını düzenli olarak yapıyorsunuz; ancak satış olmuyor mu? Satış olması için sunduğumuz önerilere göre hareket etmelisiniz. İlk olarak daha fazla kişiye erişim sağlamanız önemlidir. Bunun için de yorum sayınız artmalıdır. Yorum satın alabilir, reel olarak yorum yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ardından yorum almış ve etkileşimi çok olan gönderilere reklam verebilirsiniz.

İnstagramdan satış yaparak para kazanmak için mutlaka maliyetinizi hesaplayın. Kargo ücretleri ve buna benzer giderlerinizi hesaplayarak ona göre hareket edin. Kazanmanın olması için düşük maliyet ile yüksek satış yapabileceğiniz ürünler tercih edin. Hızlı para kazanmak için sosyal medyanızı her zaman aktif kullanın.

Reklam vermeden önce anahtar kelime belirleme, müşteri ağı belirleme gibi çalışmalarınızı yapın. Sonrasında verdiğiniz reklamların getirisinin çok daha fazla olduğunu göreceksiniz. Sizin için aynı zamanda markanızı tanıtacak sosyal medya fenomeni reklamları da etkili olabilir. İlk etapta mutlaka satışlarınızı arttırmak için reklamınızı yapmanız gerekiyor. Kazançlarınızın reklamlar ile arttığını göreceksiniz.

Güvenli bir hesap olduğunuzu kanıtlamak açısından post kalitenize dikkat edin. Story boyutları ve feed boyutları için doğru seçim yapın. Ürünlerinizi en güzel görseller ile sunarak, mümkün olduğunca avantajlı bir şekilde gösterin. Bu sayede satışların artması sağlanacaktır.

İnstagram DM üzerinden gelen soruları kısa süre içinde yanıtlamaya özen gösterin. Müşteriler hangi alanda olursa olsun, hangi sektörde olursa olsun hemen yanıt bekleyecek ilgi isteyecektir. Bunun için de sık sık DM istek kutunuzu kontrol edin. Hemen cevap vererek memnuniyet sağlayın.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir