AXMEDYA

BLOG

Facebook Destek

Facebook Reklam Hesabı Kısıtlandı Hatası Çözümü

Facebook Reklam Hesabı Kısıtlandı Hatası Çözümü ile ilgili en önemli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Facebook reklam hesabı oluşturmanın işletmeler için çok büyük getirileri vardır.

Facebook reklam hesabı sayesinde, markanızı daha hızlı bir şekilde kitlelere ulaştırabilir ve tanıtabilirsiniz. Facebook reklam hesabınızı aktif kullanmak için, belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca Facebook platformunun koymuş olduğu kurallara da uyarak, hesabınızı sürekli aktif tutmanız gerekir.

Facebook reklam hesabı olan kullanıcılar, dönem dönem hesaba erişimde sorun yaşayabilmektedir. Hesabın kısıtlanması veya erişime kapatılması gibi sorunlar sıkça yaşanır. Facebook reklam hesabı kısıtlandı hatası çözümü ve yapmanız gerekenler için yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Facebook Reklam Hesabı Kapatıldı Ne Demek?

Facebook reklam hesabı kapatıldı ne demek ve hesabın kapatılmasına neden olan sebepleri inceleyebilirsiniz. Facebook reklam hesabı genellikle ödeme yapılmadığı zaman kapatılır ve artık kullanılmaz.

Reklam hesabının sürekli aktif olması için, size sunulan ödeme tutarının düzenli olarak ödenmesi gerekmektedir. Ödeme yöntemi başarısız olduğunda, yeni bir ödeme işlemi gerçekleşene kadar hesabınız kapatılır.

Ödeme alınmadığı zaman, hesabınız üzerinden yayınlanan reklamlarınız da Facebook tarafından durdurulmaktadır. Ödemeden kaynaklı olarak kapatılan reklam hesabını yeniden aktif hale getirebilirsiniz.

Bunu yapmak için, Facebook reklam hesabınızın ayarlar kısmına gidin. Buradan “Şimdi Öde” seçeneğini tercih ederek, hesabınızı tekrar kullanmaya devam edebilir ve reklamlarınızı yayınlatabilirsiniz.

Facebook Reklam Verme Kısıtlaması Nasıl Kaldırılır?

Facebook reklam verme kısıtlaması nasıl kaldırılır ve reklam kısıtlamalarının hangi durumlarda gerçekleştiği merak edilmektedir. Facebook platformu, kendi belirlediği reklam ile ve koşullarına göre uygun olan hesapları aktifleştirmektedir.

Bazı hesaplar, pek çok farklı nedene bağlı olarak reklam kısıtlaması alabilir. Kısıtlanan hesabınızın tekrar açılmasını istiyorsanız, Facebook ile bağlantı kurabilirsiniz. Bunun için mail gönderebilir ve hesabın reklam kısıtlamalarının açılmasını talep edebilirsiniz.

Sorun gider kısmından, hesap kısıtlamasının hangi nedene bağlı olarak gerçekleştiğini de öğrenebilirsiniz.

Facebook Reklam Hesabım Neden Kısıtlandı?

Facebook reklam hesabım neden kısıtlandı ve konu ile ilgili önemli bilgileri açıklamamızda bulabilirsiniz. Facebook reklam hesabı kısıtlandı hatası alındığında, bu sorunun hangi sebepten kaynaklı olduğuna bakılmalıdır.

Facebook farklı sebeplere bağlı olarak, reklam hesabını incelemeye alabilir ve kısıtlayabilir. Facebook reklam hesabı kısıtlandı hatası sebepleri şunlar olabilir:

  • Kullandığınız reklam hesabında gerçekleşen bir işlem şüpheli gelebilir. Hesabınızın farklı kişi veya kişilerin eline geçtiğini düşünülerek, hesabınızı kısıtlanabilir.
  • Reklam hesabının sahibinin hesap güvenliği konusunda eksik bilgileri bulunur ise, hesap kısıtlaması sorunu yaşanabilir. Bunun için iki faktörlü kimlik doğrulamasının yapılması gerekmektedir. Bu işlem ile birlikte hesap kısıtlaması da kalkacaktır.
  • Reklam hesabı yeni açılmış ise, bir süre Facebook kontrolünde işlemlere izin verilecektir. Reklam ilkelerine uygunluğu tespit edilene kadar, bazı hesaplar kısıtlama alabilir.
  • Facebook gerekli gördüğü takdirde, bazı hesapları kısıtlarken bazı hesapların tamamen reklam verme özelliğini elinden alabilir.

Facebook Reklam Kısıtlaması Kaldırma

Facebook reklam kısıtlaması kaldırma ve gerekli incelemelerin başlatılması için, itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Facebook tarafından alınan kısıtlama kararının haksız yere olduğunu düşünüyor iseniz, hemen şikâyet ve değerlendirme talebinizi oluşturabilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için “Hesap Kalitesi” kısmından talep oluşturmanız yeterli olacaktır. Oluşturacağınız talep, Facebook tarafından incelenecek ve gerekli görülür ise, reklam kısıtlamanız kaldırılacaktır.

Facebook Kısıtlı Reklam Hesabı Sorun Giderme

Facebook kısıtlı reklam hesabı sorun giderme için pek çok yöntemi deneyebilirsiniz. Sorun gidermek istediğiniz hesabınız ile ilgili hangi eksikliklerin olduğunu kontrol etmenizde yarar olacaktır. Facebook kısıtlı reklam hesabı sorun giderme için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Facebook hesabınızdan “Meta Hesap Kalitesi” kısmına giriş yapın.
  • Burada bulunan sol kısımda yer alan “Hesap Durumuna Genel Bakış” seçeneğini tercih edin. Hesabınız ile ilgili sorun giderme talebini buradan oluşturabilirsiniz.
  • Kimliğinizi onaylamanız, kısıtlı olan hesabınızın açılmasını sağlayacak yöntemlerden biridir. Eksik onaylama işlemlerinden dolayı, Facebook reklam hesabınıza kısıtlama getirebilir.
  • Doğrulama işleminin tamamlanmamış olması da yine kısıtlamanın getirilmesi için bir sebeptir. Doğrulama işlemlerini eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.
  • Hesabınızı güvence altına almadan işlem yapmaya devam etmeniz, hesap kısıtlaması sorunu yaşamanıza neden olabilir. Hesabınızı, koruma yöntemleri ile güvence altına almalısınız.
  • Facebook reklam hesabı kısıtlandı hatası çözümü için, talep oluşturarak süreci takip edebilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir