AXMEDYA

BLOG

Twitter Destek

Twitter Takip Etmeyenleri Takipten Çıkarma

Twitter takip etmeyenleri takipten çıkarma nasıl yapılır? Twitter günümüzde milyonlarca üyeye sahip olan bir platformdur. Bilindiği üzere içerisinde üyeler birbirini takip edebilmektedir. Birçok kişi doğal olarak takip ettiği kişinin de kendisini geri takip etmesini ister. Çoğu Twitter üyesi bir insan kendisini takip etmiyorsa onu nasıl çıkarabileceğini düşünmeye başlar.

Bu işlemler oldukça kolaydır, ancak henüz Twitter üyesi olan kişiler bunu nasıl yapacakları konusunda soru işaretlerine sahip olabilir. Bunun temel olarak üç farklı yöntemi vardır ve her birini inceleyebilir, içlerinden sizin için en uygun olanını kullanarak sizi takip etmeyenleri takipten çıkabilirsiniz. Buna ek olarak üçüncü parti uygulamaları da yer almaktadır.

Eğer çok sayıda takipçiniz varsa ve siz de çok sayıda kişiyi takip ediyorsanız arasında bir karşılaştırma yaparak takipten çıkmak uzun görünebilir, bu noktada kişiler söz konusu uygulamalara yönelir. Ancak bunlar hakkında dikkatli olmak şarttır. Çünkü Twitter takip etmeyenleri takipten çıkarma uygulamaları güvenlik konusunda bir soru işareti meydana getirir.

Çoğu uygulama sizden hesabınıza erişim izni isteyecektir, bu da hesabınızı tehlike altına alabilir. Bu bakımdan sizi takip etmeyen kişileri takipten hızlı ve güvenli bir şekilde çıkarmak istiyorsanız bunu tek tek, kendi elinizle yapmanız tavsiye edilir.

Twitter’da Takipten Nasıl Çıkılır?

Twitter üyelerin birbirini takip etmesine olanak tanıdığı gibi takipten çıkmasına da izin vermektedir.  Bunun üç farklı yöntemi vardır ve ilki söz konusu kişinin attığı bir tweet üzerindedir. Bu adım adım şu şekilde uygulanabilir:

  1. Hangi hesabı takip etmeyi bırakmak istiyorsanız onun bir Tweet’ini bulun.
  2. Farenizi kullanıcı isimlerinin üzerine getirin.
  3. Son olarak takip butonuna tıklayın.

Bu üç kolay adım sayesinde, kolay ve hızlı bir şekilde kişileri takipten çıkartmanız mümkündür. Buna ek olarak takip edilenler listesinden de yine işlem yapılabilir:

  1. Ana sayfanızda ya da profil sayfanızda Takip Edilenlere tıklayın.
  2. Takip edilenler listenizdeki herhangi bir hesap adının yanındaki Takip Edilen düğmesinin üzerine gelin. Buton Takibi Bırak şeklinde değişecektir.
  3. İlgili hesabı takip etmeyi sona erdirmek için butona tıklayın.

Twitter takip etmeyenleri takipten çıkarma nasıl olur diyorsanız, düşünebileceğiniz en son yöntem kişinin profil hesabına girerek gerekli işlemleri yapmaktır:

  1. Takip etmeyi durdurmayı dilediğiniz hesabın profil sayfasını açın.
  2. Profil sayfalarında yer alan Takip Et butonunun üzerine gelin. Buton Takibi Bırak şeklinde farklılaşır.
  3. Butona tıklayarak takip etmeyi sona erdirin.

Bu üç yöntem de sizi takip etmeyen bir kişiyi takipten çıkartmak için kullanabileceğiniz yöntemlerdir. Adımlardan da anlaşılabileceği üzere hepsi pratiktir ve kolay, hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bunların arasından istediğinizi kullanabilir, böylece Twitter hesabınızı takip etmeyenleri çıkartabilirsiniz. Eğer bir kişinin sizi takip edip etmediğini nasıl görebileceğinizi merak ediyorsanız, kolay bir şekilde takip edilen ve takip ettiğiniz kişilerin listesini iki ayrı tarayıcı sayfasında karşılaştırabilirsiniz.

Twitter Takip Etmeyenleri Takipten Çıkarma Programları

Bahsettiğimiz üzere Twitter takip etmeyenleri takipten çıkarma için sunulan programlar da vardır, ancak bunların güvenliği bir soru işareti doğurur ve dolayısıyla dikkatli ve sorumlu bir şekilde davranmak gerekir. Söz konusu uygulamaların Twitter tarafından desteklenmediği, üçüncü parti uygulama olduğu unutulmamalıdır.

Eğer bu uygulamalar üzerine bilgi almak istiyorsanız, bunlardan bir tanesi CircleBoom’dur. Circleoom, akıllı ama kullanımı kolay arama modülü ile takip edilecek doğru profilleri bulmanıza yardımcı olan bir Twitter yönetim aracıdır.

Bazı arkadaşlarınızı takip etmeyi bırakmanız gerekirse, Circleboom’daki takibi bırakma modülünü kullanabilirsiniz. Sizi takip etmeyenleri, sahte hesapları, spam gönderenleri, aptalları veya etkin olmayan hesapları takip etmeyi bırakmanıza yardımcı olacak bir avuç filtre sunar.

Bunun dışında CrowdFire da yine vardır. Eskiden “JustUnfollow” olarak bilinen CrowdFire, Twitter’ın takipçi olmayanları takip etmeyi bırakması için en iyi ücretsiz araçlardan biridir. Takip etmeyenleri takip tarihi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere göre sıralayabilirsiniz. CrowdFire’ı kullanarak her gün 25 kişiyi takip etmeyi bırakabilir veya ücretsiz olarak takip edebilirsiniz.

Bu günlük sınırı artırmak isterseniz, istediğiniz herhangi bir zaman ücretli bir aboneliğe yükseltebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bu tür uygulamaların ücretli ve ücretsiz olmasının güvenilirlik konusunu değiştirmediğidir. Üçüncü parti bir uygulamanın sizden şifrenizi ve hesabınıza erişim iznini talep etmesi çok muhtemeldir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir