AXMEDYA

BLOG

Google Destek

Organik Web Sitesi Trafiği Ne Demektir?

Organik Web Sitesi Trafiği Ne Demektir? Web siteleri için oldukça önemli bir konu olan organik web sitesi trafiği ve hakkında tüm merak ettikleriniz için yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Organik Web Sitesi Trafiği Nedir?

Kullanmakta olduğunuz web sitesi haber, blog, ürün tanıtımı, ürün satışı ve diğer pek çok bilgiyi ve hizmeti içerebilir. Arama motorlarından gün içerisinde pek çok farklı ziyaretçi sitenize giriş yapabilir. Arama motorları üzerinden sitenizin ön plana çıkması ve üst sıralarda yer alması için herhangi bir reklam veya ekstra ücret ödemeden sitenize ziyaretçiler de gelebilmektedir. Doğrudan sitenize gelen ziyaretçilere ise organik web sitesi trafiği adı verilmektedir.

Eğer sitenizin organik web sitesi trafiği ne kadar çok olursa sitenizin de bir o kadar kaliteli bir içeriğe sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Organik web sitesi trafiği yoğun olan siteler her zaman arama motorlarında en üst sırada yer alan orijinal içeriğe sahip olan sitelerdir.

SEO Uyumlu ve profesyonel web sitesi hizmeti mi arıyorsunuz? Sizlerde Web Tasarım Ajansı sayfamızı ziyaret ederek işletmenizi yansıtacak en uygun paketi alabilirsiniz: https://axmedya.com/web-tasarim-paketleri/

Sitenin Organik Web Sitesi Trafiği Nasıl Takip Edilir?

Öncelikli olarak kullanmakta olduğunuz web sitesinin bir arama motoruna kayıtlı olması gerekmektedir. Güncel olarak yüklediğiniz içeriklere bağlı olarak düzenli olarak web sitesi trafiği yaşanabilir. Organik web sitesi trafiğini takip etmek için iki farklı yöntemi tercih edebilirsiniz.

Google Search Console

Google Analytics

İki farklı Google takip aracı ile web sitenizin içerisinde meydana gelen ilerlemeleri kolaylıkla takip ve analiz edebilirsiniz. Dünya genelinde de en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Google üzerinden giriş yapabileceğiniz her iki araç trafiği takip sistemini de ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Diğer arama motorları üzerinden de gerekli takip araçlarını kullanabilirsiniz. Ancak en çok tercih edilen arama motoru olan Google takip araçları ile daha sağlıklı verilere ulaşabilirsiniz.

Organik Web Sitesi Trafiği Nasıl Kazanılır?

Organik web sitesi trafiğini kazanabilmek için öncelikli olarak web sitenizin içerik olarak özgün ve dolu bir site haline gelmesi gerekir. Bunun için de SEO çalışmalarına önem ve öncelik vermeniz gerekir. SEO uyumlu hazırlanan içeriklerin web sitesine yüklenmesi sitenizi arama motorlarında daha fazla üst sıralara çıkartacaktır. Bu da organik web sitesi trafiği akışının hızlanmasına yardımcı olur.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir