AXMEDYA

BLOG

Spotify Destek

Spotify Şarkı İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Spotify şarkı indirme son yıllarda sık şekilde tercih edilen işlemlerden biri haline gelmiştir. Spotify dünya genelinde bulunan içerik üreticilerine ait olan milyonlarca şarkı ve farklı içeriye erişilmesini sağlayan dijital müzik, video ve podcast hizmeti sunar. Kullanıcılara sunulan müzik çalma gibi temel işlevler Spotify bünyesinde tamamen ücretsiz şekilde sunulur. Kullanıcılar ücretsiz şekilde kullanmak yerine premium hesapları tercih edebilir. Bilgisayar, tablet, telefon, televizyon, araba ve hoparlör üzerinden farklı cihazlar aracılığı ile kullanılabilir bir platformdur.

Spotify’dan Neden Müzik İndirilir?

Spotify’ın yakın dönemde popüler olmasının pek çok farklı nedeni bulunur. Sunduğu hizmetlerin çeşitli olması ve kullanıcıların kaliteli şekilde müzik ve podcast’lere erişebilmesi oldukça cazip şekilde sunulur. Kullanıcılar için sunulan en büyük özellik ise çevrimdışı dinleme özelliğidir. Spotify premium aboneliğine sahip olan kullanıcılar çalma listelerine, albümleri ve podcast’leri indirebilme şansına sahiptir. Spotify ücretsiz şekilde kullanan kullanıcılar ise sadece podcast’leri indirebilir. Kullanıcılar beş farklı cihazdan her birini 10.000 parça olacak şekilde indirme işlemi yapabilir. İndirilen içeriklerin erişilebilmesi için bir takım koşullar bulunur.

Spotify Müzik İndirme Mobil Cihazlar

Spotify tarafından kullanıcılara sunulan indirme özelliği mobil cihazlar üzerinden de gerçekleştirilebilir. Spotify şarkı indirme iPhone telefonlardan ya da farklı marka cihazlardan gerçekleştirilebilir. Kullanıcılar kullandıkları mobil cihazlar üzerinden sorunsuz şekilde indirme gerçekleştirebilir. İndirme işlemi gerçekleştirmeden önce ilk olarak cihaza Spotify uygulaması kurulmalıdır.

Uygulama mağazasından ücretsiz şekilde Spotify uygulamasını indirmek mümkündür. Uygulama indirildikten sonra kullanıcıların kendilerine ait bir hesap oluşturması gerekir. Oluşturulan hesap ücretsiz ya da premium şekilde tercih edilebilir. Spotify şarkı indirme Android cihazlar üzerinden de gerçekleştirilebilir. Şarkı indirmek ve çevrimdışı şekilde müzik dinlemek isteyen kişiler premium hesap almak zorundadır. Ücretsiz hesaplarda sadece podcast indirilebilir. Cep telefonu ya da tablet gibi mobil cihazlar üzerinden indirme işlemi yapabilmek için internet bağlantısına ihtiyaç duyulur. İnternet bağlantısı sayesinde çevrimiçi olunmasını sağlar.

Çevrimiçi olunduğunda indirmek istenilen içerik seçilmelidir. Şarkıların tek tek indirilmesi mümkün değildir. Bu nedenle kullanıcıların bir çalma listesi oluşturması ve indirmek istediği parçaları listeye ekleyip, çalma listesini indirmesi daha pratik bir yöntemdir. Kitaplığa indirmek için çalma listesinde ya da albümde görülen indirme butonuna tıklamalıdır. Şarkının, çalma listesine ya da podcast’ini yanında indirme durumunu gösteren bir sembol bulunur. Sembolün yeşil renk alması indirildiğini gösterir.

Spotify Müzik İndirme Masaüstü

Spotify şarkı indirme mp3 mantığı ile aynı şekildedir. Tekrar aktarıma ihtiyaç duyulmadan direkt olarak uygulama üzerinden müziklere erişilebilir. Bilgisayarda kurulan masaüstü uygulama üzerinden müzik indirme gerçekleştirilebilir. Kullanıcılar masaüstü uygulamasından çevrimdışı şekilde müzik dinleme imkanı sahiptir. Mobil cihazlarda kullanılan uygulamalarda olduğu gibi masaüstü uygulamada da kullanıcıların premium hesaba sahip olması şarttır.

Masaüstü uygulaması kurulduktan sonra Spotify hesabı açılır, ana sayfa üzerinden kullanıcılar istedikleri albüm, şarkı, podcast ya da çalma listesine erişebilir. Masaüstü uygulamasında da şarkıların tek tek indirilmesi mümkün değildir. Kullanıcıların sevdikleri parçalardan oluşturdukları çalma listelerine indirmesi en kolay olur. Bilgisayar internet bağlantısından emin olduktan sonra indirilme iki sene çalma listesine gidilir. Çalma listesinin yanında bulunan indir seçeneği açılır. Çalma listelerinin yanında bulunan sembol sayesinde indirme işleminin gerçekleştirip gerçekleştirilemediği kontrol edilebilir. Spotify şarkı indirme ücretsiz şekilde sunulan bir hizmettir. Kullanıcılar premium hesaplar için ödedikleri ücretler karşısında birçok hizmetten ücretsiz şekilde faydalanabilir.

Spotify Şarkı İndirme Yapamıyorum

Spotify şarkı indirmek oldukça kolay bir işlemdir. Kullanıcılar indirme işlemleri sırasında bir takım sorunlarla karşılaşabilir. İndirme işleminin yapılmaması kullanıcıların karşılaşabilecek sorunlardan biridir. Şarkıların inmemesi farklı sebeplerden dolayı kaynaklanıyor olabilir. İndirmeme sorunu karşısında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 1. İnternet bağlantısının sorunsuz şekilde çalıştığından emin olunmalıdır,
 2. Beş farklı cihaz sınırına ulaşılmadığı kontrol edilmelidir,
 3. Depolama alanının kontrol edilmesi gerekir, en az 1 GB boş bellek olması tavsiye edilir,
 4. Ön bellek temizleme ya da pil tasarrufu uygulamaları kullanılıyorsa kapatılabilir,
 5. Uygulama yeniden başlatılabilir,
 6. Uygulama yeniden yüklenebilir ve Spotify şarkı indirme sorunu çözülebilir.

Spotify İndirdiğim Şarkılar Nerede?

Spotify dünya genelinde en çok tercih edilen müzik platformlarından biridir. Kullanıcıların kolay ve ücretsiz şekilde istedikleri yerde ve zamanda şarkı ve podcast dinlemesine imkan sunan hizmetleri bulunur. İndirme seçeneğinin bulunması internet bağlantısının olmadığı zaman çevrimdışı şekilde kesintisiz bir dinleme deneyimi sunar. Kullanıcılar tarafından yoğun şekilde ilgi gören indirme özelliği oldukça kısa süre içerisinde tamamlanabilir.

Kullanıcılar Spotify uygulamasında kendilerine ait bir hesap oluşturur. Kişisel hesaplar üzerinden çalma listeleri oluşturularak en sevilen sanatçı ve grupların şarkılarına kolay şekilde ulaşılabilir. Müzik dinlemekten keyif alan kişiler nerede bulunursa bulunsun kesintisiz müzik sevki ne Spotify sayesinde ulaşabilir. İnternet bağlantısı olmadığı zaman indirilenler otomatik şekilde çalar. Çevrimdışı modunu kullanmak sadece indirilen içeriklerin çalınmasını sağlar. Kullanıcılar müzik dinlemeden önce çevrimdışı modunu açmalıdır.

Spotify Çevrimdışı Modu Nasıl Açılır?

Spotify şarkı indirme kaç mb sorusuna cevap vermek için indirilecek olan içeriğin görünmesi gerekir. Podcast, şarkı ve albümlerde farklı büyüklükler söz konusu olur. Yeterli depolama alanı bulunduğu zaman içeriklerin indirilmesinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Çevrimdışı modu ile internet bağlantısı olmadan kullanıcılar indirdikleri içerikleri erişebilir. Mobil cihazlar ve masaüstü üzerinden çevrimdışı modu kolay bir şekilde açılabilir. Mobil cihazlardan çevrimdışı modunu açmak için şu adımlar izlenmelidir;

 1. Ana sayfa seçeneğine tıklanır,
 2. Ayarlar seçeneği seçilir,
 3. Çal seçeneği seçilir,
 4. Çevrimdışı seçeneği açılır.

Uygulamada gri renkte görünen içerikler indirilmediğini belirtir. Spotify şarkı indirme pc işlemlerinden sonra çevrimiçi modunu açmak için yapılması gerekenler şu şekildedir;

 1. Spotify masaüstü uygulaması açılır,
 2. Windows işletim sistemi için; ekranın üst kısmında bulunan üç nokta sembolüne açıklanır ve ardından dosya seçeneği seçilir, Mac işletim sistemi için; ekranın üst kısmında yer alan Apple menüsünden Spotify seçeneği seçilir,
 3. Çevrimdışı modu seçeneği belirlenir.

Spotify İçerikleri İnmiyor Neden?

Kullanıcılar hesaplarına indirdikleri içerikleri bazı durumlarda erişemeyebilir. İndirilen içerikleri kaybetmeyi sebep olacak durumlar şu şekildedir;

 1. En az 30 günde bir çevrimiçi olunmazsa,
 2. Uygulama yeniden yüklenirse,
 3. Spotify uygulaması güncel değilse,
 4. Beşten fazla cihaza indirme yapıldıysa,
 5. SD kart düzgün çalışmıyorsa sorun yaşanabilir.

Spotify İndirme Sorunu Çözüm Yolları

Spotify müzik indirme işlemi yapılırken sorunlar yaşanıyorsa ya da indirilen içerikleri erişilemiyor ise yapılması gereken işlemler bulunur. Kullanıcılar yaşadıkları sorunlar karşısında sebep olacak durumları incelemelidir. Belirtilen durumların dışında yaşanan sorunlar için Spotify’dan destek alınabilir. İndirilenlerin silinmesi ve tekrar indirilmesi şeklinde tercih edilen bir uygulama yöntemi bulunur. Tüm indirilen içeriklerin mobil cihazlarda kaldırılması için kolay şekilde ayarla seçeneğini üzerinden işlem yapılabilir. Ayarlar menüsünde yer alan depolama seçeneği sayesinde indirilenlerin tümünü kaldırma işlemi yapılabilir. En çok tercih edilen Spotify şarkı indirme programı kullanıcılarının uygulamayı doğru şekilde kullanmasını sağlar. Yaşanılan sorunlar karşısında kısa süre içerisinde destek alınabilir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir