AXMEDYA

BLOG

Twitter Destek

Twitter Beğeni Silme Kodu

Twitter beğeni silme kodu ne? Twitter’da bilindiği üzere kişiler farklı paylaşımları beğenilmektedir. Bunu yapmak oldukça kolaydır ve rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Genel anlamda aşağıdaki adımları takip ederek beğeni rahatlıkla kaldırılabilir:

 1. Twitter’da oturum açın.
 2. “Beğeniler” bölümünü açın.
 3. Tweetlere göz atın.
 4. Kaldırmaya karar verdiğiniz tüm beğenilerin yanındaki “Beğenmeyi Geri Al”ı tıklayın.

Ancak bilmeniz gereken bir detay beğenileri manuel olarak silmenin önemli bir sınırlaması olduğudur. Twitter aplikasyonunda bulunan “Beğeniler” sayfasının sadece son 3.200 beğeniyi izlediği, eskilere erişilemediği unutulmamalıdır. Bunun yanı sıra kişilerin silmek istediği beğeniler fazlaysa ekstra yöntemler kişiler tarafından sıklıkla sorulur.

Her ne kadar buna yönelik tercih edilebilecek uygulamalar olsa da bunlara karşı dikkatli olmak şarttır, çünkü üçüncü parti uygulamalar Twitter tarafından desteklenmemektedir. Genel olarak bunlar hesabınıza erişim izni de gerektirmektedir.

Twitter Beğeniler Nasıl Görülür?

Twitter hesabı açıldıktan sonra kişiler çok sayıda beğeni yapabilmektedir. Ne var ki kişiler çoğu zaman beğenmiş oldukları bir şeyi silmek istemez. Bu nedenle kişiler daha önce beğendikleri şeylere nasıl erişebileceklerini yeni bir Twitter hesabı olmasalar bile bilemeyebilir.

Bu işlemlerin nasıl yapılacağı Android ve iOS işletim sistemlerine göre farklılık gösterebilmektedir. iOS işletim sistemleri için bunlar aşağıda olduğu şekildedir:

 1. iPhone’unuzda Twitter uygulamasını başlatın.
 2. Ekranın sol üst köşesinde yer alan profil resminize tıklayın.
 3. Bir menü göründüğünde, “Profil”i seçin.
 4. Gördüğünüz sekmeler arasından beğenilere geçin.

Twitter beğeniler nasıl görülür diyorsanız tüm bu adımları takip ederek, merak ettiğiniz sonuçları almanız mümkündür. Android için aşağıdaki aşamaları bu kapsamda izleyebilirsiniz:

 1. Android telefonunuzda veya tabletinizde Twitter’ı açın.
 2. Profil resminize dokunup “Profil” bölümünü seçerek profilinize gidin.
 3. Varsayılan olarak, tweet’ler sekmenize gelirsiniz. Beğendiğiniz tüm tweet’leri görmek için “Beğeniler” sekmesine basın.

Tüm bu aşamaları kontrol ederek, beğeniler ekranına kolay, hızlı ve zahmetsiz şekilde ulaşmanız mümkündür.

Tarayıcı Üzerinden Twitter Beğenilerini Silme

Çok sayıda beğeni silmek isterseniz bunu web tarayıcınızın Twitter konsolu üzerinden yapabilirsiniz. Her ne kadar Twitter beğeni silme zor gibi dursa da nasıl yapacağınızı biliyorsanız oldukça kolaydır. Genel anlamda aşağıda olan adımları takip ederek, aradığınız sonuçlara hemen ulaşmanız mümkündür:

 1. İlk olarak, Chrome’u başlatın.
 2. Ardından, Twitter hesabınıza giriş yapın.
 3. “Beğeniler” bölümüne gidin.
 4. “Beğeniler” sayfasına girdikten sonra F12’ye basın. Bu komut, Chrome’un hata ayıklama konsolunu açacaktır.
 5. Ardından, sekmeyi açmak için “Konsol” üzerine tıklayın.
 6. Sonrasında Twitter beğeni silme kodu olarak aşağıdaki kodu yazın.
 7. setInterval(() => { for (const d of document.querySelectorAll(‘div[data-testid=”unlike”]’)) { d.click() } window.scrollTo(0, document. body.scrollHeight) }, 1000)
 8. “Enter” tuşuna basın ve çalıştırın.
 9. Sonuçları kontrol edin.

Twitter beğeni silme nasıl yapılır diyorsanız, bu işlemleri takip ederek kolay şekilde istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Twitter Hesabının Silinmesi Beğenileri Siler Mi?

Twitter beğeni silme kodu dışında düşünebileceğiniz çok sayıda yöntem vardır. Eğer hesabınızı silmeyi düşünüyorsanız ancak beğenilerinizden endişeleniyorsanız hesap silmenin size yardımcı olup olmayacağını sormanız muhtemeldir.

Twitter hesabınızı kalıcı biçimde silerseniz tüm beğenileriniz, Tweetleriniz ve takipçileriniz de beraberinde gider. Ek olarak Twitter’ın hesabınızı silmesinin otuz gün sürdüğü de hatırlanmalıdır. Bu süreç içinde kişiler hesabını geri kurtarabilmektedir.

Son olarak, aynı kullanıcı adını ve e-posta adresini kullanarak hesabınızı yeniden açmak istiyorsanız, devre dışı bırakmadan önce mevcut hesapta değiştirmelisiniz.

Kullanıcı adını veya e-posta adresini değiştirmek için hesabınızı silmeniz gerekmez. Ek olarak aynı e-mail ve kullanıcı adıyla silerseniz, aynı kimlik bilgilerini yeni hesapta kullanılamayacağı da hatırlanmalıdır. Tüm bu konuları hesabınızı silmeye karar vermeden önce bilmeniz gerekmektedir.  

Silinen Beğeniler Geri Alınır Mı?

Twitter beğeni silme kodu dahil çok sayıda yöntem, beğenilerinizi silmenize yardımcı olabilir. Eğer yukarıda verdiğimiz seçenekleri değerlendirirseniz, daha önce yapmış olduğunuz beğenilerinizi geri almanız mümkündür. Belirttiğimiz üzere bazı uygulamalar buna yönelik hizmet verse de üçüncü parti aplikasyonların Twitter tarafından desteklenmediği bilinmeli ve hesabınıza erişim izni gerektirdiği bilinmelidir.

Eğer beğeninizi geri almışsanız, bu işlem kalıcıdır. Dolayısıyla onu geri almak için herhangi bir yöntem yer almaktadır. Sadece aynı gönderiyi tekrar bulmanız ve geri beğenmeniz gerekir. Bu bakımdan gönderinizi silmeden önce emin olmanız önerilir, çünkü aynı paylaşımı tekrar bulmak oldukça zor olabilir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir