AXMEDYA

BLOG

YouTube Destek

Askıya Alınan Youtube Hesabımı Nasıl Açabilirim?

Askıya Alınan Youtube Hesabımı Nasıl Açabilirim ve Youtube kanalınız ile ilgili yaşadığınız problemleri çözüme ulaştıracağınız pratik yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz. Youtube kanalı açarak hem eğlenebilir, hem de para kazanabilirsiniz.

Youtube üzerinden para kazanmak için, izlenme oranınızın yüksek olması gerekmektedir. Bunun için de abone sayısına ihtiyacınız olacaktır. Ancak diğer uygulamalarda olduğu gibi Youtube içerisinde de bazı kurallara uyulmadığı için hesabınız askıya alınabilir.

Hesabınızın askıya alınması durumunda ise, Youtube profilinize erişemez ve kesinlikle içerik yükleyemezsiniz. Youtube hesabınız askıya alındığı zaman, birkaç basit yöntem ile bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Askıya alınan Youtube hesabımı nasıl açabilirim ve diğer sorularınızın yanıtları için yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Youtube Hesabı Neden Askıya Alınır?

Youtube hesabı neden askıya alınır ve hesabınıza getirilen erişi kısıtlamasının pek çok nedeni vardır. Öncelikli olarak, hesabınızda yaptığınız paylaşımlara çok dikkat etmelisiniz. Bazı içeriklerde sizler farkında olmasanız bile Youtube algoritmasına takılan pek çok detay bulunabilir.

Ayrıca farklı Youtube profillerden gelen spamlar nedeni ile de hesabınızın askıya alınması sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Youtube hesabını askıya alınmasına neden olan etkenleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Paylaşımlarınızın taciz veya nefret içeren söylemlerden oluşması durumunda hesabınız askıya alınabilir. Aynı şekilde hesabınıza yapılan yorumlar veya sizin yaptığınız yorumlardan dolayı da incelemeye takılabilir. 
  • Özellikle suiistimale sebep olan ve pornografi içeren paylaşımlardan dolayı hesabınız erişime kapatılmış olabilir.
  • Yapmış olduğunuz paylaşımlar veya üretmiş olduğunuz içeriklerde telif haklarını ihlal eden pek çok faktör yer alabilir. Özellikle müzik veya diğer benzeri faktörleri içeriklerinizin içerisine dahil ederken, telif haklarını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.
  • Diğer profiller Youtube hesabınıza spam atabilir. Bu da Youtube algoritmasına takılmanıza ve hesabınızın askıya alınmasına sebep olabilir.

Askıya Alınan Youtube Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Askıya alınan Youtube hesabı nasıl kurtarılır ve hesabın kısa sürede erişime açılması için yapılması gerekenleri sizler için açıkladık. Öncelikli olarak askıya alınan Youtube hesabını kurtarmak için, hesabınıza neden erişim geldiğini bilmek gerekmektedir.

Pek çok nedenden dolayı hesabını askıya alınmış olabilir. Eğer hesabınızın neden erişime kapandığını öğrenmek istiyorsanız, bunu kolaylıkla Youtube hesabı kurtarma açıklamalarımızdan öğrenebilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde abone gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde YouTube Abone Satın Al sayfamızı ziyaret ederek abone sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/youtube-abone-satin-al/

Telif Hakkı İhlali İle Kapanan Youtube Hesabı Kurtarma

Telif hakkı ihlali ile kapanan Youtube hesabı kurtarma için yapacağınız işlemler oldukça basittir. Bunun için ilk olarak Youtube’a bir bildirim göndermeniz gerekmektedir. Ayrıca detaylı bir açıklama yaparak, hesabınız üzerinden Youtube’a mail atma şansınız da bulunmaktadır.

Eğer hesabınızın telif hakkı ihlali ile kısıtlandığını veya kapandığını düşünüyorsanız, ilk olarak yapmanız gereken Youtube Studio kısmına giriş yapmalısınız. Buradan içerik kısmına giriş yaparak, hangi paylaşımlarınızın telif hakkı ihlali ile kısıtlandığını kolaylıkla görebilirsiniz.

Telif hakkı hak talebi kısmından ayrıntıları filtreleme yaparak, hesabınıza erişim engelinin neden dolayı geldiğini öğrenebilirsiniz. Youtube’a karşı bildirimde bulunmak için ise, takip etmeniz gereken adımları şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Telif hakkı talepleri bölümüne giriş yapın.
  • Hangi içeriğiniz için telif hakkı verildiğini buradan görüntüleyebilirsiniz. İşlem seç kısmına tıklayarak, buradan karşı bildirim gönder butonuna tıklayabilirsiniz.
  • Önünüze açılan ekranda sizlerden istenilen iletişi bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurmalısınız. Daha sonra, ilgili bildirim formunu göndere tıklayarak Youtube’a kolaylıkla iletebilirsiniz.
  • Telif hakkı ihlali nedeni ile Youtube’a gönderdiğiniz bildirimler en gez iki hafta içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak bu süre zarfı içerisinde hesabınızın erişme kapalı kalması veya açılması yine Youtube’un vereceği bir karardır.

Topluluk Kurallarının İhlali İle Kapanan Youtube Hesabı Açma

Topluluk kurallarının ihlali ile kapanan Youtube hesabı açma için ilgili birimden form göndermeniz yeterli olacaktır. Eğer paylaşımlarınızın kesinlikle topluluk kurallarına uygun olduğunu düşünüyorsanız, hemen bildirimde bulunarak hesabınızın kurtarılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için Youtube’a mail atabilirsiniz.

Göndereceğiniz maile mutlaka ihlal yiyen paylaşımınızın URL adresini de paylaşmalısınız. Detaylı bir açıklama ile sonlandıracağınız mail sonrasına hesabınızın tekrar Youtube tarafından incelenmesini sağlayabilişiniz. Mail göndermek için Youtube hesabınız üzerinden ayarlar kısmında giriş yapabilirsiniz.

Menüde yer alan gelişmiş ayarlar bölümünden Youtube kanalınız ile ilgili tüm detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra mail göndererek, hesabınızın tekrar incelenmesini ve açılmasını sağlayabilirsiniz. Askıya alınan Youtube hesabının açılma süresini, Youtube belirlemektedir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir