AXMEDYA

BLOG

Linkedin Destek

Linkedın’ De Neden Bağlantı Kuramıyorum?

Linkedın’ De Neden Bağlantı Kuramıyorum ve bağlantı kurma ile ilgili tüm merak ettiklerini sizler için derledik. LinkedIn, özellikle profesyonel bir sosyal medya ağı olarak her geçen gün popülerliğini artırmaktadır.

Sadece ülkemiz genelinde değil, tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip olduğunu söylemek mümkündür. Ancak LinkedIn uygulamasını kullanan pek çok kişi, dönem dönem bağlantı sorunu ile karşı karşıya kalabilirler.

LinkedIn’de neden bağlantı kuramıyorum ve bağlantı sorunlarının çözümleri için açıklamamıza göz gezdirebilirsiniz.

Linkedın Bağlantı Kurma Sorunu

LinkedIn bağlantı kurma sorunu, son dönemlerde pek çok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Sık sık yaşanan bir sorun olarak karşımıza çıkıyor olsa da pek çok farklı nedene bağlı olarak meydana gelmektedir. LinkedIn hatası olarak kabul edilen bağlantı sorunu için şu nedenler göz önünde tutulmalıdır:

 • LinkedIn uygulamasından kaynaklı olarak meydana gelen teknik problemler,
 • İnternet sağlayıcınızdan dolayı oluşan bağlantı problemleri,
 • LinkedIn profilinizde yapmış olduğunuz hesap ayarlarındaki sorunlardan dolayı bağlantı kurma problemi yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle diğer kullanıcılardan gelen isteklerde veya sizin gönderdiklerinizde bağlantı problemi meydana gelebilir. Hata mesajı aldığınızda, genellikle bağlantı kurulamadı gibi bir uyarı mesajı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Linkedın Bağlantı Kurma Sorunu Nasıl Çözülür?

LinkedIn bağlantı kurma sorunu nasıl çözülür ve problemi kısa sürede çözüme ulaştırabilmeniz için en pratik yöntemleri sizler ile paylaşıyoruz.

LinkedIn bağlantı kurma sorununu çözmek için öncelikli olarak problemin hangi sebepten dolayı meydana geldiğini bilmekte yarar olacaktır. Bunun için gerekli kontrolleri yaparak, tekrar bağlantı kurmaya çalışmalısınız. LinkedIn’de neden bağlantı kuramıyorum sorusunun çözümlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • LinkedIn bağlantı sorununu çözmek için ilk olarak, internet ayarlarınızı ve bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Bunun için modem veya diğer bağlantı çeşitlerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer internet sağlayıcınızda ağ sorunu yaşıyor iseniz, LinkedIn bağlantı sorunu ile karşılaşabilirsiniz. İlk olarak cihazınızın internet sağlayıcısını ve ayarlarını kontrol etmeniz tavsiye edilmektedir.
 • Tarayıcıların ayar kontrolünü yapmak da LinkedIn bağlantı sorununu gidermek için en etkili yöntemlerden biridir. Pek çok kullanıcı, tarayıcı ayarlarını yanlış veya eksik yaptığı için bağlantı problemi yaşayabilmektedir. Bunun için önce tarayıcı ayarlarını yapılandırmalı ve güncellemelisiniz.
 • LinkedIn uygulaması üzerinden dilediğiniz zaman iletişim kurabileceğiniz bir destek ekibi bulabilirsiniz. Yaşadığınız bağlantı sorununun uygulama içerisindeki bir nedenden dolayı meydana geldiğini düşünüyorsanız, LinkedIn destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede destek ekibi uygulama içerisinde yaşadığınız problemi kısa sürede çözüme ulaştıracaktır.

Linkedın Bağlantı Hatası İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

LinkedIn bağlantı hatası için dikkat edilmesi gerekenler ve mutlaka yapılması tavsiye edilenleri incelemelisiniz. LinkedIn uygulaması içerisinde sorunsuz bir şekilde hareket etmek ve bağlantı kurmak için bazı adımları takip etmenizde yarar olacaktır. Sıklıkla yaşanan LinkedIn bağlantı sorunu için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • LinkedIn uygulaması da düzenli olarak gelişmekte ve güncellenmektedir. Bunun için kullandığınız uygulamanın mutlak en güncel sürümde olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • LinkedIn profilinize giriş yaparak, gizlilik ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Gizlilik ayarlarında yapacağınız değişlik, yaşadığınız bağlantı sorununu da çözüme ulaştıracaktır. Hesap erişiminizde sürekli hata almamak için, öncelikli olarak hesap gizlilik ayarlarınızı düzenlemeniz gerekmektedir.
 • LinkedIn bağlantı sorunu çözümü için bağlantı kurmak istediğiniz profili kontrol etmelisiniz. Eğer karşı profilde bir erişim engeli veya farklı bir sorun var ise, sizler de bağlantı kurma sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Linkedın Hatası Çeşitleri

LinkedIn hatası çeşitleri farklı eylemlere bağlı olarak meydana gelmektedir. Bazı hata kodları sistem içerisinde erişim izninizin olmadığı eylemlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Ancak bağlantı sorunları veya hesap ayarlarınızdan kaynaklı olarak da LinkedIn hatası alabilmeniz mümkündür. En sık karşılaşılan LinkedIn hatası çeşitleri şunlardır:

 • Kullanıcıların sıkça yaşadığı hata kodlarından birisi de profil hatasıdır. Şifre ve üye bilgileri ile giriş yapıldığında, kullanıcılar profillerine erişim sağlayamayabilir. Profil hatası olarak bilinen problem, LinkedIn destek ekibi ile iletişime geçerek kısa sürede çözülebilmektedir. Ayrıca uygulamayı güncellemek de hesap erişimi açısından oldukça önemlidir.
 • LinkedIn uygulaması üzerinden paylaşımlarınızın veya gönderilerinizin yüklenmesi sırasında sorun yaşayabilirsiniz. Gönderi hatası olarak bilinen sorun neticesinde, yorum yapma gibi eylemlerde de sıkıntı yanabilmektedir. Özellikle bu sorunda LinkedIn ekibi ile görüşerek, hesabınız kısıtlanıp kısıtlanmadığını öğrenmeniz gerekmektedir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir