AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Fotoğrafları Gizleme, Silmeden Mümkün Mü?

Instagram Fotoğrafları Gizleme özelliği birçok kişi tarafından bilinse de hala merak konusu olan konulardan bir tanesidir. Kimileri güvenlik gerekçesiyle kimileri de profilinde görünmesinden sıkıldığı için fotoğraflarını gizlemek isteyebiliyor. Fakat Instagram fotoğrafları silinmeden nasıl gizleniyor?

Instagram fotoğrafları gizleme özelliği sayesinde artık fotoğraflarınızı silmeden kolay bir şekilde gizleyebilirsiniz. Profilinizde görünmesini istemediğiniz fotoğrafları istediğiniz zaman gizleyebilir veya istediğiniz zaman fotoğrafınızın gizlenmesini kaldırabilirsiniz. Instagram’da fotoğraf nasıl gizleniyor bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram’da Silmeden Fotoğraf Gizleme

Profilinizde artık görünmesini istemediğiniz veya başkalarının görmesini istemediğiniz fotoğrafları silmeden arşive taşıyabilirsiniz. Kolay ve basit bir yöntemle kısa süre içerisinde Instagram profilinizde yer alan fotoğrafları gizleyebilirsiniz. Aynı basit işlemlerle daha sonra ise fotoğrafın profilinizde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kısa sıra süre içerisinde Instagram’da kolayca fotoğraflarınızı silmeden gizleyebilirsiniz. Fotoğraflarınızı silmeden gizlemek istiyorsanız öncelikle Instagram sosyal medya hesabınıza kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte giriş yapmanız gerekir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise profilinizin ana sayfasına giriş yapın.

Profilinizde yer alan fotoğraflardan hangi fotoğrafın gizlenmesini istiyorsanız o fotoğrafa tıklayın. Fotoğrafa tıkladıktan sonra sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklamanız gerekiyor. Üç noktaya tıkladıktan sonra karşınıza Arşivle seçeneği çıkacaktır.

Fotoğrafınızın üst köşesinde bulunan sekmeden Arşivle seçeneğine tıklayarak fotoğrafınızı kolay bir şekilde profilinizden gizleyebilirsiniz. Aynı işlemleri tekrarlayarak aynı fotoğrafın profilinizde görünmesini de sağlayabilirsiniz. Arşivlediğiniz tüm fotoğrafları profilinizin üst kısmında bulunan Arşiv sekmesi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Instagram Fotoğrafları Belirli Kişiye Gizlenebilir Mi?

Instagram fotoğraflarımızı silmeden takipçilerinizin görmemesi için arşivleyebilirsiniz. Fakat birçok Instagram kullanıcısı aynı zamanda fotoğrafların belirli kişilere nasıl gizlenebildiğini de merak etmektedir. Son güncellemelere göre Instagram’da fotoğrafları belirli bir kişiye gizlemek mümkün değildir.

Fotoğraflarınızı belirli bir kişiye gizlemek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey o kullanıcıyı engellemek olacaktır. Bunun yanı sıra eğer profiliniz gizli profilse fotoğraflarınızı gizlemek istediğiniz kişiyi arkadaşlarınızdan çıkarabilirsiniz. Şu an için arkadaşlıktan çıkarmadan veya engellemeden belirli kişilerden fotoğraf gizleme özelliği bulunmamaktadır.

Instagram Hikayeleri Gizleme

Instagram’ın son güncellemelerinden biri olan ve kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan Instagram hikayeler üzerinden de hikayelerinizi gizleyebilirsiniz. Hikayelerinizi görmesini istemediğiniz kişilerden istediğiniz hikayeleri basit adımlarla gizleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken profilinizden Ayarlar sekmesine tıklayarak Hikaye Kontrolleri seçeneğine tıklamanız gerekir.

Hikaye kontrolleri seçeneği üzerinden hikayenizi gizlemek istediğiniz profili seçmeliniz yeterli olacaktır. Hikayeyi Gizle bölümüne tıkladıktan sonra paylaşacağınız hikayeler o kullanıcıya görünmeyecektir. Aynı işlemleri tekrarlayarak hikayenizin seçtiğiniz kullanıcı için gizliliğini kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Instagram uygulamasından şu ana dek belirli kişiye Instagram fotoğraf gizleme mümkün olmasa da basit adımlarla hikayelerinizi gizleyebilirsiniz. Hikaye gizleme işlemlerini sadece bir kişi için değil, aynı zamanda birden fazla kişi için de gerçekleştirebilirsiniz. Hikaye Gizleme bölümü üzerinde yer alan listeden istediğiniz profilleri seçerek hikayelerinizi gizleyebilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram’da Geçici Olarak Fotoğraf Gizleme

Tüm dünyada en fazla kullanıcıya sahip olan Instagram uygulamasında istediğiniz fotoğraf ve videoları paylaşabilirsiniz. Fakat çoğu zaman kullanıcılar, paylaştıkları fotoğraflardan ya sıkılmakta ya da başkalarının görmesini istememektedir. Bundan dolayı da fotoğraf gizleme özelliğini araştırmaktadır.

Fotoğraflarınızı silmeden profilinizden kaldırılmasını istiyorsanız geçici olarak fotoğraf gizleme özelliğini deneyebilirsiniz. Geçici olarak fotoğraflarınızı gizleyerek istediğiniz kişilerin görmesini engelleyebilirsiniz. Fotoğraf gizleme özelliği sayesinde fotoğraflarınızı görmesini istemediğiniz kişileri hesabınızdan çıkarmaya ya da engellemeye gerek kalmaz.

Instagram profilinizde yer alan ve gizlemek istediğiniz bir fotoğrafın üzerine tıklayın. Daha sonra fotoğrafın üst köşesinde yer alan üç noktaya tıklayarak burada yer alan Arşivle seçeneğine tıklayın. Fotoğrafı arşivledikten sonra fotoğrafınız artık profilinizde başkaları tarafından görünmeyecektir.

Arşivlediğiniz fotoğrafları, istediğiniz zaman görünür yapabilirsiniz. Profilinizin sağ üst köşesinde yer alan Arşiv seçeneğine tıklayarak burada arşivlediğiniz fotoğraflarınızı görebilirsiniz. Daha sonra istediğiniz zaman tekrar görünür yap seçeneğine tıklayarak profilinizde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram’da Gizlenen Fotoğraf Nasıl Geri Gelir?

Instagram’da fotoğraf gizleme işlemi kadar gizlenen fotoğrafın tekrar profilde görünmesi de oldukça merak edilmektedir. Instagram fotoğraf gizleme işlemi kadar fotoğrafın profilde tekrar görünmesi işlemi de oldukça kolaydır. Basit adımlarla profilinizde tekrar görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gizlediğiniz fotoğrafın profilinizde tekrar görünmesi için Instagram profilinize kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmalısınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinizin üst kısmında yer alan sekmeye tıklayarak Arşiv seçeneğine tıklamalısınız. Arşiv sekmesinde daha öncesinde gizlediğiniz fotoğrafları bulabilirsiniz.

Fotoğraflarınızın profilde tekrar görünmesini istiyorsanız Arşiv seçeneğinde yer alan fotoğrafın üzerine tıklayarak tekrar görünür yapabilirsiniz. Tekrar aynı işlemleri tekrarlayarak istediğiniz zaman fotoğraflarınızı yeniden sorunsuzca takipçilerinizden gizleyebilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir