AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Gönderilerimi Nasıl Silinmeden Saklayabilirim?

Instagram Gönderilerimi Nasıl Silinmeden Saklayabilirim sorusu oldukça merak edilmektedir. Fotoğraflarını başkalarının görmesini istemeyen veya profilinde görünmesinden sıkılan kişiler, Instagram gönderilerini silmeden saklamayı oldukça araştırmaktadır. Instagram gönderilerinizi nasıl silmeden saklayacağınızı merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, fotoğraf ve videoların paylaşıldığı bir alandır. Instagram gönderilerimi nasıl silinmeden saklayabilirim sorusu da Instagram’da video veya fotoğraf paylaşan kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Bu yazımızda sizler için Instagram’da gönderi nasıl gizlenir veya gönderi silinmeden nasıl saklanır bunu açıklayacağız.

Instagram Gönderileri Gizleme

Instagram profilinizde yer alan gönderileri silmeden saklamak istiyorsanız Arşivle seçeneğini kullanabilirsiniz. Son zamanlarda Instagram’da gönderileri gizleme özelliği oldukça fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Birçok kişi de Instagram gönderileri nasıl gizlenir sorusunun yanıtını merak etmektedir.

Gönderilerinizi silmeden gizlemek istiyorsanız fotoğraf veya videoları arşivleyebilirsiniz. Arşivleme özelliği sayesinde gönderilerinizi tekrar istediğiniz zaman görünür yapabilirsiniz. Basit adımlar sayesinde gizlemek istediğiniz her gönderiyi kısa süre içerisinde profilinizden kaldırabilirsiniz.

Gizlemek istediğiniz gönderinin üzerine gelerek sağ üst köşeye tıklayın. Sağ köşeye tıkladıktan sonra sekmelerde karşınıza Arşivle seçeneği çıkacaktır. Arşivle sekmesine tıkladıktan sonra gönderileriniz anında arşivlenerek güvenli bir şekilde profilinizden kaldırılacaktır.

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram gönderi gizleme sorusunun yanı sıra Instagram hikaye gizleme nasıl yapılır sorusu da oldukça merak edilmektedir. Instagram’ın en yeni güncellemelerinden biri olan hikaye paylaşma özelliği kullanıcılar tarafından oldukça sevilmektedir. Fakat çoğu Instagram kullanıcısı, Instagram hikayelerini bazı kişilere gizlemek istemektedir.

Gönderi gizleme işleminin yanı sıra Instagram hikaye gizleme işlemleri de oldukça basittir. Profilinizin sağ üst köşesinde yer alan Ayarlar sekmesine tıklayarak Hikaye Kontrolleri seçeneğine tıklamanız gerekir. Hikaye Kontrolleri üzerinden hikayenizi görmesini istemediğiniz kişi veya kişileri seçerek Hikayeyi Gizle seçeneğine tıklamalısınız.

Instagram hikayelerinizi gizledikten sonra seçtiğiniz kişiler, hikayelerinizi göremeyecektir. Aynı basit adımları tekrarlayarak hikayeyi gizlediğiniz kişileri listeden kaldırabilirsiniz. Bu sayede kişiler hikayelerinizi görmeye başlayacaktır.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram Gönderileri Geçici Olarak Saklama

Instagram gönderilerinizin sizi takip eden kişiler tarafından görünmesini istemiyorsanız ve aynı zamanda gönderilerinizi kalıcı olarak silmek istemiyorsanız gönderilerinizi arşivleyebilirsiniz. Son zamanlarda Instagram’ın arşivleme özelliği sayesinde fotoğraflarınızı silmeden saklayabilirsiniz. Profilinizde yer almasını istemediğiniz fakat silmek de istemediğiniz gönderileri, arşivleme veya saklama özelliği sayesinde profilinizden istediğiniz süre boyunca kaldırabilirsiniz.

Geçici olarak saklama olduğu için istediğiniz zaman aynı yöntemler sayesinde profilinizde görünmesini sağlayabilirsiniz. Birçok Instagram kullanıcısı, Instagram gönderi arşivleme seçeneğini güvenle kullanmaktadır. Kısa süre içerisinde profilinizde yer alan gönderiler arşivleme özelliği sayesinde profilinizde kalkacak ve geçici olarak saklanacaktır.

Instagram’da Saklanan Gönderiler Nasıl Görünür?

Instagram sosyal medya uygulaması üzerinden görünmesini istemediğiniz fotoğraf veya videolarınızı geçici olarak saklayabilirsiniz. İstediğiniz süre boyunca gönderilerinizi arşivleyebilirsiniz. Bu sayede görünmesini istemediğiniz gönderiler, profilinizde yer almaktadır.

Gönderilerinizi belirli kişilerin görmesini istemiyorsanız fakat gönderilerinizi de silmek istemiyorsanız en iyi yöntem gönderileri saklamaktır. Gönderilerinizi geçici olarak saklayarak istediğiniz zaman yeniden görünür yapabilirsiniz. Sakladığınız gönderilerinizi arşivden kaldırdığınızda yeniden profilinizde eskisi gibi sorunsuz bir şekilde görünecektir.

Peki Instagram’da saklanan gönderiler tekrar nasıl görünür? Instagram’da sakladığınız veya arşivlediğiniz gönderilerinizi tekrar profilinizde görünür yapmak için profilinizin üst köşesinde bulunan Arşiv sekmesine tıklamalısınız. Arşive tıkladıktan sonra bu bölümde yer alan tüm arşivlenen gönderilerden hangisinin tekrar görünür yapmak istediğinize karar vermelisiniz.

Tekrar görünür yapmak istediğiniz gönderinin üzerine tıklayarak profilinizde yer almasını sağlayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yapacağınız işlemler sayesinde arşivden kaldırdığınız gönderiler, takipçileriniz tarafından tekrar görülecektir.

Instagram Hesabı Gizlemeden Gönderi Gizleme

Instagram hesabı gizlemeden veya takipçileri engellemeden gönderi gizleme özelliği oldukça merak edilmektedir. Basit ve kolay adımlarla hem takipçilerinizi engellemenize gerek kalmayacak hem de Instagram hesabınızı gizlemenize gerek kalmayacak. Instagram arşivleme özelliği sayesinde Instagram hesabınızı gizlemeden gönderilerinizi gizleyebileceksiniz.

Sizlere söyleyeceğimiz basit adımlar sayesinde Instagram gönderilerinizi kısa süre içerisinde geçici olarak arşivleyebilirsiniz. Gizlemek istediğiniz gönderinin üzerine tıklayarak sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklamalısınız. Üç noktaya tıkladıktan sonra karşınıza Arşivle seçeneği çıkacaktır.

Arşivle seçeneğine tıkladıktan sonra gönderi profilinizde güvenli bir şekilde kaldırılacak ve Arşiv sekmesinde yer alacaktır. Arşiv sekmesi üzerinden gönderinizi istediğiniz zaman profilinizde görünür yapabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde Instagram hesabınızı gizlemeden gönderilerinizi profilinizde gizleyebilirsiniz.

Instagram geçici olarak gönderi saklama veya arşivleme özelliği hakkında detaylı bilgileri öğrenebilmek için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında sosyal medya ve Instagram dışında birden fazla konu hakkında sayfamızdan destek alabilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir