AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Pronouns Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Pronouns Ekleme Nasıl Yapılır sorusunun yanıtı oldukça merak edilmektedir. Son zamanların en güncel özelliklerinden biri olan profile pronouns ekleme yani he veya she ekleme özellikleri pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Profilinize nasıl pronouns ekleyeceğinizi bilmiyorsanız bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Instagram sosyal medyası tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Kullanıcı sayısı gün geçtikçe artan Instagram uygulamasının özellikleri ve güncellemeleri de farklılık göstermeye devam etmektedir. Instagram’ın en güncel özelliklerinden biri ise profile pronouns eklemedir.

Pronouns ekleme özelliği sayesinde Instagram profilinize cinsiyetinizi belirten bir pronouns ekleyebilirsiniz. She/her veya He/His gibi pronounslar eklenebilmektedir. İşte Instagram profile pronouns ekleme nasıl yapılır adımları…

Instagram Pronouns Ekleme Özelliği

Tüm dünyada beğenilerek kullanılmaya devam eden Instagram uygulaması her kesime hitap etmeye ve farklılıklara saygı göstermeye özen gösteriyor. Bunu güncellemelerine de başarıyla yansıtıyor. En son güncellemelerinde ise profile pronouns yani zamir ekleme özelliği geldi. Artık Instagram profil hesabınızda cinsiyetinizi belirtebilirsiniz. Pronouns ekleme özelliği sayesinde profil hesabınıza he veya she gibi cinsiyet zamiri eklemeleri yapabilirsiniz.

Son güncellemelerden biri olan pronouns ekleme nasıl yapılır sorusunun yanıtı da oldukça merak edilmektedir. İşte Instagram pronouns ekleme adımları…

Instagram He/She Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram profile pronouns ekleme veya she ve he ekleme özellikleri son zamanlarda birçok kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Sizler de Instagram profilinize nasıl pronouns ekleme yapacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

İşte Instagram he/she ekleme nasıl yapılır sorusunun yanıtı…

 • Instagram uygulaması üzerinden kullanıcı adınız ve şifrenizle beraber hesabınıza giriş yapın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın kısmındaki düğme çubuğundaki “profile” sekmesine dokunun.
 • Profil sayfanızda, “Edit Profile” yazan sekmeye dokunun.
 • “Pronouns” alanı kısmına tıklayın.
 • Bir sonraki ekranda “Add your pronouns” alanında tercih ettiğiniz zamirleri cinsiyetinize göre yazmaya başlayın. İstediğinizi yazabilmenize rağmen, Instagram’ın sizi önerilen zamirler arasında seçim yapmakla sınırladığını da hatırlatmakta fayda var. Bunun amacı ise kullanıcıların biyografilerinin yeni zamir bölümüne zamir olmayan metin yazamamalarını önlemek içindir.
 • Dört adede kadar zamir seçimi yapabilirsiniz. Cinsiyet zamiri seçimi yaptıktan sonra profilinizi görüntüleyen herkesin zamirlerinizi görmesine izin vermek veya yalnızca takipçilerinizin zamirlerinizi görmesine izin vermek arasında seçim yapmak için aşağıdaki anahtarı değiştirebilirsiniz.
 • “Tap the Done” düğmesine dokunduktan sonra zamirleriniz artık Instagram biyografinizde adınızın yanında görünecektir.
Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram Pronouns Kaldırma

Instagram’ın en yeni güncellemelerinden biri olan pronouns ekleme yani profile cinsiyet zamiri ekleme çoğu kişi tarafından sevilerek kullanılsa da bazı kişiler tercih etmemektedir. Eğer daha önce profilinize pronouns eklediyseniz ve değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Instagram profilinize eklediğiniz cinsiyet zamirlerini nasıl kaldırılacağını bilmiyorsanız işte yanıtı…

 • Instagram hesabınıza kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın ve profilinize gidin.
 • Profil hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profil Düzenle (Edit Profile) seçeneğine tıklayın.
 • Profili düzenle seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza Hitaplar (Pronouns) seçeneği sekmesine tıklayın.
 • Hitaplar (Pronouns) seçeneğine tıkladıktan sonra daha önce seçmiş olduğunuz hitap kelimenize tıklayın.
 • Hitap kelimenizin yanında bulunan çarpı işaretine tıklayın ve ardından sağ üst kısımda yer alan tik işaretine tıklayınız.
 • İşte bu kadar kolay. Bu işlemden sonra Instagram profilinizde artık hitap cümleniz gözükmeyecektir.

Instagram hitap ekleme, cinsiyet zamiri ekleme veya pronouns ekleme gibi en çok merak edilen konuların yanıtını sizler için derledik. Instagram ve diğer sosyal medya uygulamaları hakkında merak ettiğiniz pek çok sorunun yanıtına internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir