Ax Medya
AX MEDYA

BLOG

Spotify Destek

Spotify Blend Nedir? Nasıl Yapılır?

Spotify Blend Nedir, Nasıl Yapılır Spotify kullanıcıları ve müzikseverler tarafından oldukça merak edilmektedir. Bu yazımızda sizler için Spotify blend ile ilgili merak edilen pek çok sorunun yanıtını ele aldık.

İsveç merkezli bir müzik veri akışı ve podcast servisi olup aralarında Sony, Warner Müzik Grubu ve Universal’in de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin veren, aylık abonelik sistemiyle çalışan ve bir dijital müzik platformu olan Spotify’ın bugün milyonlarca kullanıcısı vardır. Her sosyal medya platformu gibi Spotify’da her geçen gün kullanıcı sayısını güncel tutabilmek için yeni güncellemeler geliştirmektedir. Bu güncellemelerden biri de Spotify Blend oluşturmadır. Peki Spotify Blend nedir ve nasıl oluşturulur?

Spotify Blend Nedir?

Spotify Blend, Spotify’ın kendi sitesinde tam olarak şu şekilde tanımlanıyor: Sizin ve arkadaşınızın dinlediği müzikleri bir araya getiren ortak bir çalma listesidir. Herkesin günlük dinleme etkinliğine göre bu liste günlük olarak güncellenir. Blend’e katılan herkes kendi arkadaşlarını davet edebilir. Bir Spotify Blend çalma listesine maksimum 10 arkadaşınızı davet edebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla müzik zevkleriniz benziyorsa veya birbirinizin dinlediği müzik tarzlarını merak ediyorsanız Spotify’ın bu özelliği tam size göre. En yakın arkadaşlarınızı davet ederek kendi çalma listenizi günlük olarak oluşturabilirsiniz. Spotify Blend nasıl oluşturulur bilmiyorsan aşağıdaki adımları mutlaka okumalısın.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde spotifty dinlenme gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Spotify Dinlenme Satın Al sayfamızı ziyaret ederek spotify dinlenme hizmeti alabilirsiniz: https://axmedya.com/spotify-turk-dinlenme-satin-al/

Spotify Blend Nasıl Yapılır?

Spotify Blend özelliğini sadece arkadaşlarınızla değil aynı zamanda sevdiğiniz sanatçı veya gruplarla da yapabilirsiniz. Sevdiğiniz bir sanatçı veya grupla Spotify Blend oluşturarak müzik zevkinizin ne kadar uyumlu olduğunu keşfedebilirsiniz. Her sanatçıyla olmasa da belirli sanatçılarla Spotify Blend oluşturarak müzik zevkinizi genişletebilirsiniz. Spotify Blend oluşturmak için şu adımları takip edebilirsiniz.

  • Bir sanatçının Blend davet bağlantısını alabileceğiniz bazı konumlar şunlar:
    • Sanatçının sosyal medya hesabı,
    • Sanatçının Spotify profilinde seçtiği çalma listeleri,
  • Buradan bağlantıya dokunduğunuzda Spotify uygulamasında bir davet açmanız gerekir.
  • Ardından Spotify’da Blend’e git seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır.

Bununla birlikte Spotify, masaüstü uygulamasında istediğiniz X sanatçı ile Blend yaparak müzik zevkiniz ne kadar uyumlu öğrenebilirsiniz. Spotify üzerinden X sanatçı ile Blend yaparak müzik zevkiniz ne kadar uyumlu öğren şeklinde bildirimler göndermeye başlar. Aynı yerde Blend Oluştur yazılı sekmeye tıkladıktan sonra Spotify’ın rastgele oluşturduğu bir Blend göreceksiniz.

Spotify Blend’den Nasıl Çıkılır?

Spotify Blend oluşturma kadar merak edilen bir diğer konu da Spotify Blend‘den nasıl çıkıldığıdır. Oluşturduğunuz Spotify Blend’den ayrılmak için hem iPhone’da hem de Android’de bazı adımları takip etmeniz gerekir. Bu adımlar şu şekildedir:

  • Spotify uygulamasından Blend’e gidip Android için dikey 3 noktaya, iPhone içinse 3 yatay noktaya dokunmanız gerekir.
  • Buradan Blend’den ayrıl simgesi olan çarpının üzerine dokunmanız yeterli olacaktır.

Kolaylıkla oluşturabileceğiniz bir Blend’den yukarıdaki işlemleri uygulayarak kolayca da ayrılabilirsiniz.

Spotify Blend Oluşturma

En sevdiğiniz sanatçı ile veya arkadaşlarınızla Spotify uygulaması üzerinden müzik zevkinizi beraber paylaşmak ister misiniz? Spotify bunun için yeni bir özellik geliştirdi. Spotify Blend özelliği sayesinde artık en sevdiğiniz sanatçı veya grupla ya da arkadaşlarınızla müzik zevklerinizin uyumunu keşfedebilirsiniz.

Spotify uygulamasında oluşturduğunuz Blend listeni Instagram hikayelerinde de paylaşabilirsiniz. Sevdiklerinle oluşturduğunuz Blend listesini Instagram hikayelerinde paylaşarak arkadaşlarınızla daha fazla etkileşime girebilirsiniz. Blend listesini hikayede paylaşabilmek için listenin yukarında yer alan üç noktaya tıklamanız yeterli olacaktır.

Spotify uygulaması ve yenilenen güncellemeleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilmek için internet sitemizdeki gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir