AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Silinen Hikayeleri Görme

Instagram Silinen Hikayeleri Görme son dönemlerde ek çok Instagram kullanıcısı tarafından merak edilen bir konudur. Instagram, sürekli kendini güncelleyerek kullanıcıların daha rahat bir şekilde uygulamadan yararlanmalarını sağlamaktadır.

Instagram içerisinde de artık bir çöp kutusu özelliği bulunmaktadır. Yanlışlıkla sildiğiniz veya kaldırdığınız hikayelerinizi artık görebilirsiniz. Bunun için Instagram içerisindeki silinmiş hikayeler bölümüne giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Tüm detayları ile sizler için araştırdığımız, Instagram silinen hikayeleri göre nasıl yapılır sorusunun yanıtı için yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Instagram Silinmiş Hikayeler Nasıl Geri Yüklenir?

Instagram uygulamasını aktif olarak kullanan milyonlarca kişiden biri olabilirsiniz. Düzenli olarak hikaye paylaştığınızda bazen hikayelerinizi silebilirsiniz.

Ancak sildiğiniz hikayeleri de artık Instagram üzerinden görüntüleyebilme şansına sahip olacaksınız. Instagram silinmiş hikâyeler nasıl geri yüklenir diye merak ediyorsanız hemen aşamaları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak Android veya İphone cihazınızda yüklü olan Instagram uygulamasını açın.
 • Uygulama içerisinde sağ alt köşede bulunan  ve profil sayfanıza gideceğiniz ekran resmi simgesine tıklayın.
 • Açılan profil bölümünüzün sağ üst köşesinde üç çizgi olan kısma tıklayın.
 • Ardından seçenekler karşınıza çıkacaktır. Buradan ayarlar kategorisine dokunun.
 • Hesap kategorisini açın ve listede bulunan yakınlarda silinen kısmına tıklayın
 • Yakınlarda silinen kategorisi içerisinde son 30 gün içerisinde sildiğiniz tüm hikayelerinize erişim sağlayabilirsiniz.
 • Eğer 30 gün öncesinden sildiğiniz hikâyelere erişim sağlamak istiyorsanız, bunun için yeni gelecek olan güncellemeyi beklemelisiniz. Instagram çöp kutusu içerisindeki hikâyeler ve videolar otomatik olarak 30 gün sonra kendiliğinden kalıcı olarak silinmektedir.
 • Klasör içindeki hikayeleri tekrar yüklemek istiyorsanız, geri yükle seçeneğini tercih edebilirsiniz. Ancak tamamen silmek istiyorsanız, klasörünü temizleyebilir ve çöp kutusundaki hikayeleri kalıcı olarak da silebilirsiniz.

Instagram Arşiv Bölümü Ne İşe Yarar?

Instagram uygulaması içerisinde arşiv klasörü bulunmaktadır. Arşiv klasörü içerisinde ise gün içinde paylaştığınız hikayelerinize erişim sağlayabilirsiniz.

Eğer paylaştığınız tüm gönderilere tek bir yerden bakmak istiyorsanız arşiv klasörüne gidebilirsiniz. Ancak arşiv klasöründe hikayelerin bulunması için Instagram uygulamasında bu özelliği aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Ayarlar kısmından arşive kaydetme özelliğini aktif hale getirerek, tüm hikayelerinizin buraya kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu özellik aktif değilse, hikâyeleriniz 24 sat sonra otomatik olarak ve kalıcı şekilde yok olmaktadır.

24 saatlik süre sonunda eğer paylaştığınız bir hikayeye tekrar erişmek istiyorsanız arşiv bölümünü bunun için değerlendirebilirsiniz.

Instagramda Silinen Hikayeyi Geri Alma

Instagram kullanıcısı olarak paylaştığınız ve sildiğiniz tüm hikayelere istediğiniz zaman erişebilmek için arşiv bölümün etkin hale getirmeniz gerekiyor. Bu sayede 24 saat sonra hikayeleriniz kaybolsa bile arşive girerek kolaylıkla silinen hikayeyi geri alma şansına sahip olabilirsiniz.

Eğer arşiv kapalı ise hikayelerinizi kalıcı olarak kaybedebilirsiniz. Bunun için hemen hemen tüm Instagram kullanıcılar arşive kaydetme özelliğini aktif hale getirmektedir.

Instagramda Hikayeden Silinen Fotoğrafa Ulaşma

Instagram üzerinden gün içerisinde pek çok fotoğrafı hikâye olarak paylaşabilirsiniz. Instagram ise hikaye olarak paylaştığınız görselleri ve videoları 24 saatlik zaman diliminde hikâye kısmında tutacaktır.

Ancak bu süre sonunda paylaşımlarınız, uygulamanın bir özelliği olarak otomatik olarak kaybolmaktadır. Arşivi açık bıraktığınızda kaybolan fotoğraflarınızı geri arşivden yükleyebilirsiniz.

Eğer 24 saat süre dolmadan paylaştığınız bir fotoğrafı silmiş iseniz yine arşivden tekrar fotoğrafa erişim sağlayabilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram Arşive Kaydedilen Görsellere Nasıl Ulaşılır?

Instagram arşive kaydetme özelliğini açmak için birkaç adımı takip etmeniz yeterli olacaktır. Fotoğraflarınızı ve hikayenizde paylaştığınız video ve diğer görselleri kaydederek istediğiniz zaman tekrar geri alabilirsiniz.

Arşive kaydettiğiniz gönderiyi tekrar geri yükleyebilirsiniz. Bunun için ise şu adımları takip edebilirsiniz:

 • İlk olarak profilinizin sağ üst köşesinde bulunan arşiv kategorisine tıklayın
 • Buradan arşiv içerisindeki tüm kaydettiğiniz gönderilere ulaşabilirsiniz.
 • Hangi gönderiyi geri almak istiyorsanız gönderinin üzerindeki üç nokta butonuna tıklayarak tekrar gönder veya paylaş seçeneğini seçebilirsiniz.

Çok basit bir şekilde Instagram silinen hikayeleri görme ve arşivden geri fotoğraf yükleme işlemlerini yapabilirsiniz. Daha sağlıklı ve konforlu bir Instagram kullanıcısı olmak için ise, her zaman arşivi aktif hale getirmenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıca Instagram uygulamasını güncelleyerek çöp kutusu kısmından da silmiş olduğunuz tüm hikayelere ulaşabilirsiniz. 30 gün içerisindeki sildiğiniz tüm hikayeler Instagram çöp kutusu içerisinde bulunmaktadır.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir