AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Topluluk Kuralları İhlali Engeli Kaldırma

Instagram topluluk kuralları ihlali engeli kaldırma kullanıcıların araştırdıkları konulardan biridir. Spam olarak adlandırılan sorun Instagram erişim sınırı koyar. Yaygın şekilde kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcıların hem kişisel bilgilerini hem de gizliliğini korumak adına bazı kurallar belirler.

Instagram Topluluk Kuralları İhlali Engeli Kaldırılabilir mi?

Instagram kullanıcıları farklı sebeplerden dolayı spam cezaları alabilir. Birçok farklı sebep ceza alınmasına sebep olsa da temel olarak asıl sebep; Instagram topluluk kuralları çerçevesinde bulunan kuralların ihlal edilmesidir. İhlalden dolayı alınan engelin kaldırılması mümkündür. Hesapta ihlal olarak bulunan gönderi veya hikayelerin silinmesi gerekir. Kısa süre içinde engelin ortadan kalkması için etkili olan yöntemlerden biridir.

Instagram Topluluk Kuralları İhlali Engeli Ne Kadar Sürede Kalkar?

Kullanıcı engel cezası aldıktan sonra bazı erişim sınırları ile karşılaşır. Gönderi ve hikaye paylaşımı, mesaj atma gibi işlemler engel boyunca yapılamaz. Instagram topluluk kurallarına uymaya başlayan hesapları engeli yaklaşık bir hafta içinde kaldırılır. Spamı kaldırmak için yapılabilecek en temel yöntemler ihlale sebep olan paylaşımların silinmesidir. Süreci hızlandırmak için yapılabilecek bazı yöntemler bulunur.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram Topluluk Kuralları İhlali Engelini Kaldırmak İçin Yapılacaklar

Spam nasıl kalkar konusunda internet ortamında birçok başlık görmek mümkündür. Kullanıcılar, paylaşımları sebebi ile bu sorun ile karşılaşabilir. Şiddet, cinsellik, hakaret gibi içeriklerin paylaşılması spam alınmasına sebep olur. Gönderi ya da hikaye olarak paylaşılan içeriklerin hesaptan kaldırılması gerekir. Aksi durumda engelin ortadan kalkması mümkün değildir. Süreci hızlandırmak için; gönderi paylaşımı yaptıktan sonra altına yorum atılması spamın kaldırılmasında etkilidir. Kesin sayısı bilinmemekle birlikte, belli bir yorum sayısına gelindikten sonra spam kalkar.

İhlal olmadığını düşünüyorsanız açılış ekranındaki karşınıza gelen uyarıdan sorun bildir seçeneğini seçin;

Instagram topluluk kuralları ihlali engeli farklı sebeplerden dolayı alınabilir. Sık şekilde farklı hesaplara takip isteğinin atılması ve isteklerin reddedilmesi durumu, Instagram’ın rahatsız edici hesap olarak tanımlamasına sebep olur. Normalden daha fazla şekilde beğeni alınmasının sürekli hale gelmesi, spam sebebi olabilir. Kullanıcı hesapları bu tarz durumlar yaşar ise direkt olarak hesap kapatılabilir. Hesapların dikkatli şekilde kullanılması gerekir.

Instagram Topluluk Kuralları İhlali Engelini Kaldırma Yöntemleri

Instagram üzerinden iki farklı şekilde spam alınabilir. Instagram topluluk kuralları ile çelişen hesaplar, bir de farklı kullanıcılardan spam alan hesaplar bulunur. Topluluk kuralları ihlali konusunda engel alan hesaplar direkt olarak Instagram’dan spam alır. Her Instagram kullanıcısı, Topluluk Yönergeleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmalıdır.

Paylaşım yapılan gönderi ve hikayelerde dikkatli şekilde içerik oluşturulmalıdır. Hiçbir kullanıcıyı rahatsız edecek şekilde paylaşım yapılmasının savunulacak bir yönü yoktur. Saldırgan, ırkçı ya da taciz edici yorumlar yapılması hesabın topluluk kuralları ihlali engeli almasına yol açar.

Yorumlardan dolayı alınmış bir engel söz konusu ise bu yorumların silinmesi gerekir. Instagram silinmiş olan yorum veya gönderilerden sonra engeli kaldırabilir. Başka bir kullanıcının rahatsız edildiği görülür ise Instagram tarafından çok vakit geçmeden gerekli müdahale yapılır. Kurallara uygun şekilde etkileşimde bulunmak, engel gibi sorunlar ile karşılaşılmamasını sağlar. Bu nedenle kullanıcılar, dikkatli ve özenli bir kullanım göstermelidir.

Instagram topluluk kuralları ihlali konusunda engel alan hesap yaptığı etkileşimin büyüklüğüne göre hesabın kapatılması gibi cezalar alabilir. Erişim engeli olan hesaplar, gönderilerinin altına yorum yapılmasını isteyebilir. Spam bulunan hesap üzerinden mesaj gönderilmeye çalışmamalıdır. Yorum gibi istekler için gönderi ya da hikayeler kullanılabilir. Spamın daha hızlı şekilde kalkmasında yardımcı olan yöntemlerden biridir. Ayrıca engeli kaldırmak için kullanılan uygulamalar bulunur.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir