AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram mesajları geri getirme konusu sosyal medya kullanıcıları tarafından merak edilir. Paylaşımlar yapılarak etkileşim kurulmasını amaçlayan platform uzun süredir mesajlaşma uygulaması olarak da kullanılır. Karşılıklı olarak mesajlaşma imkanı sunan özellikleri sayesinde kullanıcıları takipçileri ve takip ettikleri kişiler ile diyalog kurabilir. Birçok özelliği sayesinde daha gelişmiş bir hale gelen Instagram üzerinde silinen mesajları geri almak düşünüldüğü kadar kolay bir işlem değildir, ancak denenebilecek bir yöntem bulunur.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirmek İçin Yapılacaklar

Instagram üzerinde silinmiş olan mesajları geri getirmek için yapılması gerekenler adım adım takip edilmelidir. Kullanıcıların dikkatli şekilde adımları takip etmesi sonunda mesajları geri getirmesi mümkün hale gelir. Kullanıcının öncelikle Instagram web sitesini açması gerekir. Bilgisayar üzerinden masaüstü web tarayıcı aracılığı ile web sitesine giriş yapılabilir. Mobil cihazlar üzerinden mesajı geri getirme işleminin yapılması mümkün değildir.

Instagram Hesabına Giriş

Instagram silinmiş mesajlar nasıl geri getirilir işlemlerini yerine getirmek için öncelikle Instagram hesabına giriş yapılması gerekir. Web sitesi üzerinden giriş yapıldığı zaman açılan ara yüzde kullanıcı adı ve şifre için ayrılmış olan bir kısım bulunur. Kişisel bilgiler girildikten sonra SMS yolu ile doğrulama kodu gönderilebilir. Bu işlemi de tamamladıktan sonra hesaba giriş yapılır.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Kişisel Profile Giriş

İnternet sitesi üzerinden Instagram’a giriş yapıldığı zaman ilk olarak ana sayfa açılır. Takip edilen hesapların bulunduğu akışı gösteren bir sayfadır. Ana ekran üzerinde sağ üst köşede profil resmi bulunur. Mesaj ve bildirim gibi farklı butonların sonunda bulunan resim üzerinden kişisel profile giriş yapılmalıdır. Profil resmine tıklandıktan sonra ekranda seçenekler belirir ve Profil seçeneği seçilmelidir.

Profili Düzenle Menüsü

Profil butonuna basıldıktan sonra açılan sayfa üzerinde kişisel profile erişilir. Profile geçiş yapıldıktan sonra ekran üzerinde kullanıcı adının yazılı olduğu kısmın yanında bulunan Profili Düzenle butonuna tıklanması gerekir. Mesajları geri getirme işlemleri sırasında doğru seçenek ve butonların seçilmesi gerekir. Aksi takdirde doğru işlemler yapılamaz ve herhangi bir sonuç alınması mümkün olmaz. Profili Düzenle butonuna bastıktan sonra açılan yeni ekranın sol sütununda bir menü bulunur. Menü üzerinde bulunan Gizlilik ve Güvenlik seçeneği seçilmelidir.

Veri İndirme

Instagram silinen mesajların geri getirilmesi için takip edilen adımlarda sırada; veri indirme başlığını bulmak bulunur. Gizlilik ve Güvenlik sayfasına giriş yapıldığı zaman açılan yeni sayfa üzerinde bulunan başlıklar arasında Veri İndirme başlığı bulunmalıdır. Sayfanın biraz daha aşağı kısımlarında bulunan başlıklardan biridir. Başlığın altında bulunan İndirme Talep Et yazısına basılması gerekir.

Ekranda açılmış olan Bilgilerin Bir Kopyasını Al sayfası üzerinden birkaç tercihin düzenlenmesi gerekir. Bilgiler e-posta adresine yollanabilir, HTML formatını JSON formatı ile değiştirmek mümkündür. Düzenlemelerin ardından sayfanın alt kısmında bulunan İleri butonuna tıklanır. Veri paylaşımı yapılacağı için hesap şifresinin girilmesi gerekir. Şifreyi doğru şekilde girdikten sonra işlem onaylanabilir.

E-posta Adresine Yollanan Verileri İndirme

Talep oluşturulduktan sonra hemen verileri almak mümkün değildir. Genellikle 14 günlük bir süreç içinde teslim edilir. E-posta üzerinden gönderiline bağlantıya giriş yapıldığı zaman hesabın onaylanması için tekrar şifre istenebilir. Verilerin indirilmesi için belirtilen yazıların altında indirme butonu bulunur. Buton sayesinde Instagram üzerinde bulunan tüm bilgilerinizi indirmek mümkün hale gelir.

Instagram mesajları geri getirme yöntemi olarak tercih edilebilecek tek yol budur. Instagram’ın göndermiş olduğu bağlantı sayesinde indirilen klasör içinde birçok dosya bulunur. Massages isimli dosyayı bulduktan sonra, yakın zamanda silinen mesajları buradan bulmak mümkündür. Kesin şekilde bulunmasına ihtimal verilmez, ancak denenebilecek tek yöntemdir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir