AXMEDYA

BLOG

Linkedin Destek

Linkedin CV Ekleme, Profiline CV Ekleme Yöntemleri

Linkedin CV Ekleme işlemleri ve linkedin hakkında bilgiler günümüzde oldukça merak edilen bir konudur. İş dünyasında yer alan herkesin kullanması gereken bir uygulamadır ve iş dünyasını tamamen kullanıcılara sunmakla yükümlüdür.

Linkedin üzerinden iş dünyası hakkında bilgi alırken aynı zamanda arkadaşlarınız, şirketler ve iletişimde olabileceğiniz kişilerin takip edilmesi mümkündür. Tüm bu işlevleri CV ekleyerek yapabileceğiniz bir program olup günümüzde yaygın bir şekilde kullanıldığı görülür.

Günümüzde pek çok kişi Linkedin kullanarak kariyer yapma yolunu başarıyla tamamlarken CV ekleme işlemlerini başarılı bir şekilde yapması bu bağlamda önem taşır.

Linkedin Profiline CV Ekleme Yöntemleri

Linkedin profilinize CV yüklemek için öncelikle iş ilanları kısmına gelerek başvuracağınız ilanı seçmelisiniz. Sonrasında başvur butonuna tıklayarak açılan pencerede iletişim bilgilerinizi girmeniz gerekecektir.

Tüm bilgiler doldurulduktan sonra öz geçmişinizi dâhil edebileceğiniz bir alan oluşur. Bu alana CV yüklemesi yapabilir ya da konumunuzdan CV seçerek sürükleyebilirsiniz. CV yüklemelerde format da önemli bir detay olup PDF formatını kullanmanız her zaman daha fayda sağlayacaktır.

Yükleme işlemleri farklı kişilerle bağlantı kurulmasını sağlarken aynı zamanda iş başvurularına da ulaşma imkânı tanıyacaktır. Mevcut öz geçmişinizi başvururken kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda CV yükleme yaparak da oluşturduğunuz profili de kullanabilirsiniz.

Profil Üzerinde CV gösterebilmek

 Linkedin üzerinde CV yükleme işlemi başarılı olmasının ardından dilerseniz profilinizde de CV göstermeyi yapabilirsiniz. Bu yöntem için önemli olan ise CV’nizi bir gönderi olarak paylaşmanızdır. Paylaştığınız gönderiyi sabitleyerek profilinizin en başına getirmeniz yeterli olur. Yüklediğiniz CV için PDF dosyasına dönüştürmek önemli olup dönüştürülen görseli profiliniz üzerinde herkese açık bir hale getirmelisiniz. Bu işlemin faydası ise herkesin kolay bir şekilde sizinle bağlantıya geçebilmesine ve hakkınızda bilgi edinebilmesine yardımcı olmaktır.

Deneyim eklenmesi, doğum günü, iletişim bilgileri ve dil eklenmesi gibi değerlendirmeler kolay bir şekilde Linkedin profilinizden gerçekleştirebileceğiniz eylemlerdendir.

Linkedin CV Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Linkedin CV Eklemeden sonra Linkedin iş arama medyasında CV gösterilmesi ya da geçici olarak hesap dondurulması bilinmesi gereken özellikler arasında yer alır. Aktif bir şekilde iş aramıyor ya da gelecek olan mesajlara yanıt vermek istemiyorsanız dondurma yöntemi hakkında bilgi edinmeniz faydalı olacaktır.

Hesabınızı dilediğiniz süre kadar dondurabilir ve sonrasında aktif bir konuma kolaylıkla getirebilirsiniz. Hesabı aktif bir hale getirebilmek içinse mutlaka dondurma işlemi üzerinden 24 saat geçmiş olması gereklidir.

Linkedin hesabınızı dondurmak için adımlar ise;

  • Linkedin içerisinde yer alan profil fotoğrafı üzerine gelinerek simgeye tıklayın
  • Simge üzerinde açılan listede yer alan ayarlar ve gizlilik sekmesine gelin
  • Hesap adı altında yer alan hesap yönetiminde linkedin dondurma seçeneğine tıklayın
  • Hesabı dondurmaya neden ihtiyacınız var sorusunu yanıtlayıp şifre girerek dondurma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Linkedin Arkadaş Ekleme ve Engelleme Nasıl Yapılır?

Linkedin profilinize arkadaş eklemek için kişinin sayfasında yer alan bağlantı kur butonunu kullanmak yeterli olur. Hem sosyal ağınızı genişletmeye hem de iletişim kurmaya yardımcı bu yöntem sayesinde bağlantınız kolay bir şekilde sağlanmış olur. Karşınızdaki kişi bildiriminizi görerek onay vermesi halinde artık birbirinizin ağlarını kolay bir şekilde görür hale gelirsiniz.

Sistemde yer alan bir üyenin profilinizi görmesi ve profil içeriğine ulaşmasını istemiyorsanız engelle seçeneğini kullanmanız gerekecektir. Kişilerin engellenmesi kapsamında öncelikle kişinin profiline girilmesi ve sağ üst köşede yer alan daha fazla simgesine tıklanması gereklidir. Bu simgede yer alan rapor et ve engelle seçeneğini seçerek kişinin profilinizi görmesi, bağlantı kurması ve herhangi bir şekilde iletişimde olması engellenir.

Linkedin CV Ekleme başlığı altında ilgili konulara sizler için yer vermeye çalıştık.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir