AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram’da Okundu, Görüldü Nasıl Kapatılır?

Instragma’da Okundu, Göründü Nasıl Kapatılır sorusu Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği ve araştırdığı konular arasında gelmektedir. Instagram uygulamaları üzerinden kullanıcılarla yapılan konuşmalarda görüldü özelliği karşımıza çıkar. Peki Instagram mesaj görüldü gizlemek mümkün mü?

Dm ile mesajlaştığınızda karşı taraf mesajınızı okuduğunda “görüldü” yazısını mutlaka görmüş olmalısınız. Bu sebeple birçok Instagram kullanıcısı da Instagram okundu, görüldü nasıl kapatılır sorusunun yanıtları aramaktadır. Instagram görüldü veya okundu özelliğinin hem avantajları hem de dezavantajları vardır.

Instagram Görüldü Özelliği Hakkında

Instagram uygulaması, takipçilerinin ilgisini canlı tutabilmek için düzenli olarak yeni güncellemeler gerçekleştirmektedir. Instagram’ın yeni güncellemelerinden biri de okundu veya görüldü özelliğidir. Mesajların okunmasının yanı sıra Instagram’da mesajlaştığınız kişilerin online veya offline olduğunu da görebilirsiniz.

Birçok Instagram kullanıcısı, mesajların okunma özelliğini kapatmak isterken aynı zamanda kullanım durumlarının da görünmesini istememektedir. Bu sebeple internette en çok araştırılan konulardan biri de Instagram görüldü, okundu nasıl kapatılır sorusu olmuştur. Instagram DM özelliği basit bir şekilde kapatılamasa da hesabınızın kullanım durumunu gösteren özellik basit bir şekilde kapatılabilmektedir.

Sizi takip eden kişilerin, sizin çevrimiçi veya çevrimdışı olduğunuzu görmesini istemiyorsanız basit adımlarla bu özelliği kapatabilirsiniz. Ayarlar sekmesine tıklayarak kısa süre içerisinde bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Aynı basit adımlarla bu özelliği tekrar aktif de edebilirsiniz.

Instagram Görüldü Özelliği Avantajları ve Dezavantajları

Sosyal medya uygulamaları arasında en fazla kullanıcıya sahip olan Instagram uygulaması, kullanıcılarının ilgilerini çekebilmek için düzenli bir şekilde yeni güncellemeler gerçekleştiriyor. Instagram’ın son güncellemelerinden biri de Instagram mesaj görüldü özelliği oldu. Fakat bu özellik kimi için avantajlı bir durum iken kimileri için de dezavantajlı bir durum oldu.

Mesajların okunduğunu görünmesini istemeyen kişiler için en ideal seçenek Instagram okundu veya görüldü özelliğini kapatmak olacaktır. Eğer kişilerin mesajlarınızı okuyup okumadığını merak ediyorsanız da Instagram görüldü özelliğini aktif etmeniz sizlere avantaj sağlayacaktır. Fakat şunu da unutmamak gerekir ki, sizler Instagram okundu özelliğinizi kapattığınızda karşı tarafında okundu özelliği otomatik olarak kapanmış olacaktır.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram Göründü Özelliği Kapatılır Mı?

Birçok Instagram kullanıcısı Instagram okundu veya görüldü özelliğinin kapatılıp kapatılamayacağını merak ediyor. Basit adımlarla Instagram görüldü özelliğini kapatmak hem mümkündür hem de değildir. Instagram görüldü özelliğini kapatmadan önce neden kapatmak istediğinizi iyi düşünmenizi tavsiye ederiz.

Göründü özelliği veya okundu özelliğini kesin olarak kapatmak mümkün değil. Fakat bazı uygulamalar veya basit adımlarla kısa süreli olsa da Instagram göründü özelliğini kapatmak mümkün. Okundu özelliğini kapatmak için güvenilir uygulamalar tercih ettiğinize dikkat etmeniz önerilmektedir.

Instagram göründü özelliğini kısa süreli olarak kapatmak istiyorsanız öncelikle internetinizi kapatmanız gerekir. Karşı tarafa mesaj gönderdikten sonra veya karşı taraftan mesaj aldıktan sonra okundu özelliğinin görünmesini istemiyorsanız internetinizi kapatmalısınız. Böylelikle herhangi bir programa gerek kalmadan okundu veya görüldü özelliğini basitçe kapatabilirsiniz.

Instagram Okundu Özelliği Nasıl Kapatılır?

Son görülme özelliği veya okundu özelliği, Instagram kullanıcıları için bazı zamanlar can sıkıcı olabiliyor. Bu sebeple de birçok kullanıcı okundu özelliği nasıl kapatılır sorusunun yanıtlarını arıyor. Öncelikle Instagram kullanıcılarının okundu özelliği ve son görülme özelliğinin birbirinden farklı olduğunu anlaması oldukça önemlidir.

Instagram son görülme özelliği, hesabınızın aktif durumunu gösterir. Okundu veya görüldü özelliği ise mesajlarınızın karşı taraf taraftan okunduğunu gösteren özelliktir. Instagram’da son görülme özelliği kapatmak biraz daha kolayken, okundu veya görüldü özelliğini kapatmak biraz daha zorlayıcıdır.

Instagram okundu veya görüldü özelliğini kalıcı olarak kapatabilmek için bazı uygulamalara sahip olmanız gerekir. Bu uygulamalar aracılığıyla mesajların okunduğunu karşı taraf öğrenemeyecektir. Fakat bu uygulamaların güvenilirliğini kullanmadan önce kontrol etmeniz önerilmektedir.

Son Görülme Özelliği ve Okundu Özelliği Hakkında

Instagram mesaj veya DM kutusunda kullanılan birden fazla özellik vardır. Bu özellikler arasında da son görülme ve okundu özellikleri dikkat çekmektedir. Fakat birçok Instagram kullanıcısı son görülme özelliği ve okundu özelliğini birbirine karıştırmaktadır. Instagram mesajlarınızın karşı tarafın okuyup okumadığını okundu özelliği sayesinde anlarken, karşı tarafın Instagram’da aktif olup olmadığını da son görülme özelliği sayesinde anlayabilmekteyiz.

Instagram okundu özelliği kapatma nasıl yapılır sorusuyla son görülme özelliği kapatma soruları da bu sebeple sıklıkla karıştırılmaktadır. Instagram okundu özelliğini kapatabilmek için bazı uygulamalara ihtiyacınız olacaktır. Fakat son görülme özelliğini profilinizin ayarlar kısmından kolay bir şekilde istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Instagram okundu veya görüldü özelliği nasıl kapatılır sorusu ile ilgili detaylı bilgiler öğrenebilmek için yukarıdaki açıklamaları detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca instagram takipçisi arttırma ve instagram takipçisi satın alma gibi hizmetler konusunda destek almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir