AXMEDYA

BLOG

Facebook Destek

Facebook Koleksiyon İzleyenler Görünür Mü?

Facebook Koleksiyon İzleyenler Görünür Mü sorusu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Facebook tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir.

Özellikle platform olarak kendine özgü pek çok özelliği ile kullanıcılarının memnuniyetini kazanmaktadır. Facebook içerisinde de koleksiyon oluşturma özelliği bulunmaktadır.

Pek çok kullanıcının severek kullandığı Facebook koleksiyon sayesinde, daha fazla hesap ile etkileşim haline olabilme şansına da sahip olabilirsiniz. Peki, Facebook koleksiyon izleyenler görünür mü?

Facebook Koleksiyonu Kimler Görebilir?

Facebook koleksiyonu kimler görebilir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Facebook kullanıcısı olarak size ait olan koleksiyonu kimlerin görebileceğini, ayarlar bölümünden sizler belirleyebilirsiniz.

Farklı seçenekler bulunan ayarlar kısmında dilerseniz koleksiyonu herkese açık yapabilir, dilerseniz de sadece sizin veya arkadaşlarınızın görebileceği şekilde de ayarlayabilirsiniz.

Eğer koleksiyonu herkese açık bir hale getirirseniz, daha fazla kişinin hesabınız ile etkileşim içerisinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Koleksiyonunuzda meydana gelen gelişmeleri sizleri takip etmeyen kişiler de görebilir ve inceleyebilir. Sizin ayarlar kısmında vereceğiniz izin dahilinde herkese açık olarak koleksiyonunuzu yayınlayabileceğiniz gibi, sadece takipçilerinizin de görmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook Koleksiyon Nedir?

Facebook platformunun kendine özgü bir özelliği olan koleksiyon tüm kullanıcıları en sevdiği uygulamalardan biridir. Koleksiyon özelliği sayesinde ise kişiler yer aldıkları Facebook içerisinde farklı grupları oluşturma avantajına da sahip olabilmektedir.

Facebook üzerinden yaptığınız paylaşımların toplu olarak belirli bir yerde bulunmasını istiyorsanız, sizler de Facebook koleksiyon özelliğini kullanabilirsiniz.

Düzenli olarak ve istediğiniz zaman sınırsız bir şekilde hazırladığınız koleksiyon içerisinde eklemeler yapabilirsiniz. Ayrıca koleksiyon içerisinden çıkartmak istediğiniz gönderi ve paylaşımlarınızı da dilediğiniz zaman silebilir veya çıkartabilirsiniz.

Facebook Koleksiyon Oluşturma Nasıl Yapılır?

Facebook koleksiyon oluşturma çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir özelliktir. Bunun için sadece şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

  • Facebook koleksiyon yapmak için ilk olarak haber kaynağı kısmına giriş yapmalısınız.
  • Sol tarafta bulunan “daha fazlasını gör” kısmına tıklayarak ilgili alanı görün.
  • Buradan “kaydedilenler” kısmına tıklayın.
  • Ardından “yeni koleksiyon oluştur” kısmına tıklayarak kolaylıkla koleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz.
  • İstediğiniz gönderi bu işlemlerden sonra oluşturduğunuz koleksiyon içerisine ekleyebilirsiniz. Üstelik koleksiyonunuza bir isim de verebilirsiniz.

Facebook Koleksiyon Gizleme Nasıl Yapılır?

Oluşturmuş olduğunuz Facebook koleksiyonunu gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için sadece Facebook ayarlar kısmını kullanmanız yeterli olacaktır. Uygulama içerisinde bulabileceğiniz ayarlar kısmında koleksiyon ayarlarınızın gizliliğini kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

Üç nokta kısmına tıklayarak dilediğiniz gibi koleksiyon gizliliği düzenlemenizi yapabilirsiniz. Herkese açık ayarını dilerseniz buradan sadece takipçiler veya arkadaşlar şeklinde düzenleyebilirsiniz.

Eğer oluşturduğunuz koleksiyonun kimse tarafından görünmesini istemiyorsanız gizlilik ayarını “sadece ben” yaparak güncelleyebilirsiniz.

Facebook Kaydedilenler Nerededir?

Facebook kaydedilen bölümü uygulama içerisinde kolaylıkla bulabileceğiniz bir özelliktir. Bunun için sadece sol bölümde kaydedilenler kategorisine giriş yapabilirsiniz.

Bu sayede dilerseniz koleksiyonlarınıza dilerseniz de kaydettiğiniz tüm gönderilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Facebook platformu içerisinde profilinize kaydettiğiniz tüm gönderiler, sizler silmediğiniz veya kaldırmadığınız sürece uygulamanın kaydedilenler veya koleksiyonlar kısmında yer alacaktır.

Facebook Bir Grupta Paylaşılan Bir Gönderi Arkadaşlar Görür Mü?

Facebook üzerinden yapmış olduğunuz paylaşımlarınızın bazıları her zaman herkese açık şekilde olabilir.

Özellikle herkese açık bir grup içerisinde bir gönderi paylaşıyor iseniz bunu sadece arkadaşlarınız değil diğer herkes de görebilmektedir. Aynı şekilde herkese açık bir grupta yapmış olduğunuz yorum ve beğeniler de herkes tarafından görüntülenebilmektedir.

Facebook Görüntüleme Ne Demektir?

Facebook profilinizin kaç kişi veya kaç hesap ile etkileşim içerisinde olduğunu öğrenmek istiyorsanız, hemen Facebook görüntülenme sayınıza bakabilirsiniz.

Sayfa görüntülenme sayıları herkese açık olan hesabınıza kimlerin baktığını görebilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca içeriklerini ve gönderilerinizi de takipçileriniz arasında kimlerin görüntülediğini görmek için yine Facebook görüntülenme özelliğini kullanabilirsiniz.

Facebook Öne Çıkanları Kimler Görebilir?

Facebook öne çıkanlar kısmının sizin yaptığınız gizlilik ayarına göre görüntüleneceğini söylemek isteriz. Eğer herkese açık bir Facebook hesabı kullanıyorsanız öne çıkanlar kısmınızı da herkese açık bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ancak öne çıkanlar kısmında bulunan koleksiyonlarınızı kaldırabilir veya silebilirsiniz. Hesabınızın gizlilik ayarını değiştirdiğinizde öne çıkanlar kısmındaki gönderilerinizi sadece sizi takip eden veya sizin takip ettikleriniz de görebilir. Gizlilik ayarına göre öne çıkanları görüntüleyenleri sizler belirleyebilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir