AXMEDYA

BLOG

Spotify Destek

Spotify Ödeme Yöntemi Değiştirme

Spotify günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan bir uygulamadır. Bununla birlikte Spotify ödeme yöntemi nasıl değiştirilir de kişilerin merak ettiği konulardan biridir. Zira ödeme yöntemi belirlense bile farklı sebeplerden dolayı değiştirmek gerekebilir. Ödeme ayrıntılarınızı güncellemek veya değiştirmek için şu adımlar takip edilebilir:

 1. Hesap sayfanıza giriş yapın.
 2. Planınız altında, ödeme yönteminizin yanındaki Güncelle’ye tıklayın.
 3. Yeni bir ödeme yöntemi girin.

Bir ödeme yöntemi eklediğinizde, bazı ödeme sağlayıcıları geçici bir provizyon ücreti düzenler. Değişiklikler bir sonraki fatura tarihinizden itibaren geçerli olacaktır. Planınız bir ortak şirketleyse ödemelerinizi onlar yönetir. Ödemeyle ilgili her şey hakkında onlarla konuşmalıdır. Sağlayıcınızın kim olduğunu öğrenmek veya doğrudan onlara ulaşmak için şunlar yapılabilir:

 1. Hesaba genel bakış sayfanıza gidin.
 2. Planınız’a ilerleyin.
 3. Ödeme altındaki iletişim bağlantısını tıklayın.

Bu adımları tek tek takip ederek, kolay bir şekilde işlemler gerçekleştirilebilir. Spotify ödeme yöntemi nasıl değiştirilir diyorsanız genel işlemler bu şekilde kolaylıkla yapılabilir.

iPhone Cihazlarda Ödeme Yöntemi Değiştirme

Günümüzde ce telefonlarında internet yaygın şekilde kullanılır. Bu bakımda mobil cihazlar üzerinden de işlemler kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. iPhone cihazlar Spotify ödeme yöntemi şu şekilde değiştirilebilir:

 1. iPhone’unuzda Safari veya Chrome gibi bir mobil tarayıcı açın.
 2. Spotify’a gidin ve hesabınıza giriş yapın.
 3. Profil resminize dokunun ve hesabı görüntüle’ye dokunun.
 4. “Planınız” bölümünü ve ardından “Ödeme”yi seçin.
 5. “Güncelle”ye dokunun ve yeni bir ödeme yöntemi girin.

iPhone cihazlar Spotify ödeme yöntemi genel anlamda bu şekilde tamamlanabilir.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde spotifty dinlenme gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Spotify Dinlenme Satın Al sayfamızı ziyaret ederek spotify dinlenme hizmeti alabilirsiniz: https://axmedya.com/spotify-turk-dinlenme-satin-al/

Android Cihazlarda Ödeme Yöntemi Nasıl Değiştirilir?

Android ve iOS cihazlar yapılan işlemler birbirine göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle Spotify ödeme yöntemini değiştirmek isteyen kişiler, bunun Android veya iOS cihazda nasıl yapıldığını sorabilmektedir. Android Spotify ödeme yöntemi değiştirme genel anlamda şöyle yapılmaktadır:

 1. Android cihazınızda Chrome, Firefox veya başka bir tarayıcıyı açın.
 2. Spotify’ı açın ve kimlik bilgilerinizi kullanarak hesabınıza giriş yapın.
 3. Ekranın sağ üst köşesinden profil resminizi seçin ve “Hesabı Görüntüle”ye dokunun.
 4. Aşağı kaydırın ve “Planınız” alt menüsünü seçin.
 5. “Ödeme”yi seçin ve “Güncelle”ye dokunun.
 6. Ödeme yönteminizi değiştirin.

Bu adımları takip ederseniz, Android Spotify ödeme yöntemi kolay, hızlı bir şekilde değiştirilebilir.

Spotify’da Ödeme Tarihini Değiştirebilir Mi?

İnsanlar sık sık yaptıkları ödemelerde, ödeme tarihlerini değiştirmek isteyebilmektedir. Bu Spotify ödemelerinde de geçerlidir. Halihazırda Spotify Premium’a abone olduysanız, Spotify bu seçeneği sunmadığından mevcut ödeme tarihini değiştiremezsiniz.

Ancak ödeme tarihi size uymuyorsa geçici olarak Spotify Free’ye geçmek bir çözüm olabilir. Tercih ettiğiniz faturalandırma tarihi geldiğinde tekrar Premium aboneliğe geçiş yapabilirsiniz. Spotify ödeme tarihi değiştirme, genel anlamda bu şekilde özetlenebilir.

Spotify’da Hangi Ödeme Yöntemleri Mevcut?

Spotify için ödeme yapmanın birçok yolu vardır, ancak yaşadığınız yere bağlı olarak bazı farklılıklar söz konusu olabilir. Ancak genel anlamda banka ve kredi kartları, ön ödemeli kartlar, hediye kartları ya da cep telefonu ile ödeme seçenekleri yer almaktadır.

Spotify Premium Özellikleri Neler?

Spofity premium özellikleri oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Bu bakımdan müzik dinleme zevkini en iyi şekilde yaşamanıza yardımcı olur. Eğer size ne gibi özellikler sunduğunu merak ediyorsanız maddeler halinde bunlar aşağıda olduğu şekildedir:

 1. Reklamsız müzik dinleme
 2. Çevrimdışı dinlemek için indirme
 3. Karıştırmayı kapatma
 4. Yüksek ses kalitesi
 5. Gerçek zamanlı olarak arkadaşlarınızla dinleme
 6. Oynatma listeleri için kişiselleştirilmiş önerilerde bulunma
 7. Dinleme kuyruğunu düzenleme

Bu özellikler sayesinde müzik dinlerken en iyi sonuçları almanız mümkündür.

Spotify Nasıl Çalışır?

Spotify günümüzde müzik dinlemek için en çok kullanılan programlardan bir tanesidir. Zor gibi dursa da aplikasyon, hiçbir zorluk yaşanmadan rahat şekilde çalıştırılabilir. Spotify ile müzik dinleyebilmek için adım adım şunları yapmak mümkündür:

 1. Spotify web sitesini ziyaret edin ve kaydolun. Arkadaşlarınızı bulmayı ve takip etmeyi, ne dinlediklerini görmeyi ve onlarla şarkı paylaşmayı kolaylaştıracağından, bir hesabınız varsa Facebook’a kaydolmanızı önerilir.
 2. Bir abonelik düzeyi seçin.
 3. Ücretsiz Spotify uygulamasını indirilir ve ardından da yüklenir. Masaüstü, iPhone/iPad ya da  Android telefonlarda farklı sürümler bulunur.
 4. Bu cihazlarda hesabınıza giriş yapın ve dinlemeye başlayın.

Bu adımları tek tek takip ederseniz, kolay bir şekilde gerekli işlemleri sağlayabilirsiniz. Eğer Premium özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız aboneliği bu şekilde seçebilirsiniz. Eğer ödeme yöntemi nasıl değiştirilir ya da ne gibi ödeme yöntemleri bulunuyor diyorsanız yukarıdaki başlıkları kontrol edebilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir