AXMEDYA

BLOG

Genel

Threads Nedir, Ne Zaman Çıktı, Nasıl Kullanılır?

Facebook ve Instagram’ın sahibi olan Meta tarafından açılan yeni sosyal ağ hizmeti Threads, 2023 yılında kurulmuştur. Çok kısa bir süre sonra 55 milyon kullanıcıya ulaşan Threads, yapı olarak Twitter ile büyük benzerlik göstermektedir. Diğer uygulamada olduğu gibi gönderi paylaşabilir, video gönderebilir veya başkalarının gönderilerini yanıtlayabilirsiniz.

Uygulamanın en önemli özelliği ise; Instagram ile bitişik ve entegre şekilde çalışıyor olmasıdır. Eğer Instagram hesabınız var ise; hemen Threads uygulamasını indirebilir ve hesabınızı entegre ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Threads uygulamasına kaydolmak için, Instagram hesabınızın olması gerekmektedir. Instagram hesabınızı kullanarak Threads’a giriş yapmak için, birkaç saniyenizi ayırmanız yeterli olacaktır.

Threads profilinize girdikten sonra, Instagram hesabınızdaki takipçilerinizin de sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Threads nedir nasıl kullanılır ve uygulama ile ilgili tüm merak edilenler için yazımıza devam edebilirsiniz.

Threads Instagram Nedir, Nasıl Kullanılır?

Threads uygulamasını indirmek ve hesap açmak oldukça kolaydır. Instagram hesabı kullanıyor iseniz; Google Play veya App Store uygulamalarından Threads uygulamasını telefonunuza yüklemelisiniz.

Eğer uygulamayı bulmakta zorlanıyor iseniz; Threads profilinizin ayarlar bölümünden de entegre etme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Threads uygulamasını indirerek, direkt olarak Instagram hesabınızı bağlayabilirsiniz. Instagram hesabınızdaki ismini ve diğer bilgileriniz otomatik olarak Threads hesabınıza da ilave edilmektedir.

Threads uygulamasını indirdikten ve hesabınızı oluşturduktan sonra dilerseniz hesap ayarlarınızı ve gizliliği değiştirebilirsiniz. Takip etmek istediğiniz kişileri seçebilir ve takip isteklerini düzenleyebilirsiniz. Threads hesabınıza daha fazla takipçi gelmesini sağlamak için, gönderilerinizin tanıtımını kendi Instagram hesabınızdan yapabilirsiniz.

Threads Uygulaması Nedir?

Threads nedir Instagram hesabı ile olan bağlantısı son dönemlerde sıkça merak edilmektedir. Instagram hesabınız ile kolaylıkla giriş yapabileceğiniz Threads uygulamasını, Twitter uygulaması ile benzer bir şekilde kullanabilirsiniz. Kullanıcılarına sunulduğu ilk birkaç saat içerisinde dünyanın pek çok yerinden milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmiştir.

Threads uygulamasını indirmeden önce, uygulamanın sunduğu avantajları ve ayrıcalıkları inceleyebilirsiniz. Kullanıcılarının daha uzun ve özgün metinler oluşturabilmesi için, 500 karaktere kadar metin oluşturabilme izni vermektedir. 5 dakika gibi uzun bir süreye sahip olan video uzunluğu ile uygulamanın oldukça dikkat çektiğini söylemek mümkündür.

Ülkemiz dahil olmak üzere, dünya genelinde 100 ülkede de kullanılabilmektedir. Threads uygulaması Avrupa Birliği’nde kullanılamamaktadır. Sadece İOS işlemci telefonlardan değil, Android telefonlarda da uygulamayı indirerek, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Paylaşımlara yorum yapılabilmekte veya paylaşımları yeniden gönderilebilmesi sağlanabilmektedir. Threads nasıl kapatılır sorusu, kullanıcılar tarafından sıkça merak edilmektedir. Threads hesabı için herhangi bir dondurma özelliği bulunmamaktadır.

Uygulamanın en dikkat çeken yönlerinden birisi de hesabın silinemiyor olmasıdır. Eğer Threads hesabınızı silmek veya kapatmak istiyorsanız kullandığınız Instagram hesabınızı da tamamen silmeniz gerekmektedir. Threads uygulamasında gönderdiğiniz veya paylaştığınız paylaşımları dilediğiniz zaman Instagram hesabınızda da paylaşabilirsiniz.

Threads uygulamasını indirdikten ve hesabınızı oluşturduktan sonra, Instagram profilinize hesabınızı ekleyebilirsiniz. Instagram profilinizde uygulamanın kaçıncı üyesi olduğunuzu gösteren bir simge ile uygulamayı kullandığınızı belli edebilirsiniz.

Threads profilinizi de diğer uygulamalar gibi dilediğiniz zaman gizli veya açık hesap şeklinde kullanabilirsiniz. Kişileri kısıtlayabilir, engelleyebilir veya takipçi listenizden çıkartabilirsiniz.

Threads Nedir Ne Zaman Çıktı Nasıl Kullanılır Hakkında Sık Sorulan Sorular

Threads Ne Zaman Çıktı?

Threads uygulaması ilk olarak 1 Temmuz 2023 yılında kullanıcılara sunulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, diğer 100 ülkede de kullanılmaya başlanmıştır. Instagram ile bağlantılı çalışan Threads, 3 Temmuz tarihinde de App Store ’da yayınlandı.

Threads Nedir, Nasıl Kullanılır?

Threads uygulaması kullanıcılarına 500 karaktere kadar metin oluşturabilme özgürlüğü tanımaktadır. Fotoğraf, bağlantı, video gibi paylaşımlara da izin vermektedir.

Threads uygulamasında paylaşılacak olan videolar en uzun 5 dakika olabilir. Threads uygulamasında dikkat çeken ayrıntılardan birisi de uygulama içerisinde mesajlaşma özelliğinin olmamasıdır.

Threads İlk Kullanıcısı Kim?

Threads uygulamasının Instagram ile bağlantılı bir şekilde çalışması kullanıcılar açısından oldukça ayrıcalıklı bir kullanım sunar. Uygulama kullanıcılarına sunulduktan sonra ilk 4 saat içerisinde uygulamanın, 5 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmaya başladığı bilinmektedir.

Threads uygulamasını indirerek, hesap oluşturan ilk kişilerden birinin Shakira olduğu dikkat çekmektedir. Ayrıca Kim Kardashian ve Khloe Kardashian gibi popüler isimler de Threads dünyası içerisinde yer almaktadır.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir