AXMEDYA

BLOG

Genel

Whatsapp Birinin Durumuna Gizlice Nasıl Bakılır?

Whatsapp birinin durumuna gizlice nasıl bakılır ya da Whatsapp hikayelerini gizliden görme nasıl yapılır? Whatsapp hikayelerini gizliden görmek için ekstra bir uygulama indirmenize veya kullanmanıza gerek yoktur.

Uygulama içerisinde yapacağınız birkaç basit işlem ile kayıtlı olan kişilerin durumlarına gizlice bakabilirsiniz. Sizler de Whatsapp birinin durumuna gizlice nasıl bakılır diye merak ediyorsanız yazımıza devam edebilirsiniz.

Whatsapp Hikayelerini Gizliden Görme Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulamasında kişiler durum paylaşımları yapabilirler. Hikaye formatında paylaşılan durumlar siz kaldırmadığınız sürece, 24 saat boyunca Whatsapp durum kısmında görünecektir.

Başkasının paylaşımlarına bakmak istiyor ancak görünmek istemiyor iseniz, önerilerimizi yerine getirebilirsiniz. Whatsapp durumuna görünmeden bakmak için gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Whatsapp içerisinde yer alan kişileri engellemediğiniz sürece ve gizlilik ayarlarınızda durumunuzu herkese açık olduğu müddetçe, paylaşımlarınızı herkes görüntüleyebilmektedir. Whatsapp profilinizde yer alan gizlilik ayarlarınızı düzenleyebilir ve durumları gizli yaparak durumlara gizli bir şekilde bakabilirsiniz.

Whatsapp Hikayelerini Gizliden Görme Nasıl Yapılır?

Merak ettiğiniz Whatsapp durumlarını gizli görmek için öncelikli olarak, uygulama içerisine giriş yapmanız gerekmektedir. Ana ekran bölümünde yer alan seçeneklere girerek, uygulama ayarlarını dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Uygulama ayarlarına erişim sağlayarak, hesap bölümüne giriş yapmalısınız. Gizlilik ve güvenlik seçeneği içerisinde yer alan menüden gizlilik ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Bu bölümde göreceğiniz okundu bilgisine ait olan düzenlemeleri gizli yaparak, durumları gizlice görme özelliğini de aktif hale getirmiş olacaksınız.

Whatsapp içerisinde yer alan okundu bilgisini kapalı hale getirmeniz, durumlara gizlice bakmanız için yeterli olacaktır. Okundu bilgisi ayarları aslında mesajları ilgilendiren bir özelliktir. Ancak okundu bilgisinin kapalı hale getirilmesi ile kişilerin durumlarına da gizlice bakabilirsiniz. Kişilerin okundu bilgisi kapalı ise; sizin durumlarınıza baktığını da göremezsiniz.

Aynı durum sizin için de geçerlidir. Okundu bilgisi seçeneğini kapalı yaptığınız zaman, mesajları okuduğunuz bilgisi kapatılacak ve aynı zamanda durumlara da baktığınız karşı taraftan görünmeyecektir.

Whatsapp durumuna gizlice bakmanın en etkili ve güvenli yöntemi olarak, okundu bilgisi ayarlarını değiştirmenizi önermekteyiz. Üçüncü taraf uygulamaları kullandığınızda, kişisel bilgilerinizin güvende olup olmadığından emin olamayabilirsiniz.

Whatsapp Hikayelerini Gizliden Görmek İçin Uygulama Gerekir mi?

Whatsapp uygulaması sadece mesajlaşma, konuşma veya video, belge ya da fotoğraf gönderme için kullanılan bir uygulama değildir. 24 saatlik süre ile paylaşacağınız hikayelerini kişilerinize gönderebilirsiniz.

Rehberinizde kayıtlı olan ve Whatsapp uygulamasını kullanan kişileriniz, paylaştığınız 24 saatlik hikaye ve durumları görüntüleyebilmektedir. Durum paylaşımı yaparak arkadaşlarınız ile daha eğlenceli ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Uygulama içerisinde durum paylaşımı yapıldığında, 24 saat boyunca kişi listenizde yer alan kişiler diledikleri gibi görüntüleme yapabilmektedir.

Sizler de durumunuzu kimlerin görüntülediğini dilediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Ancak okundu bilgisi kapalı olan kişiler durumlarınıza bakıyor olsa bile sizler onların baktıklarını göremezsiniz. Sizler de pek çok kişinin yaptığı gibi durumlara baktığınızın görünmesini istemiyorsanız, Whatsapp gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

İşte Whatsapp durumuna baktığınızda görünmemesi için tercih edebileceğiniz en etkili yöntem, okundu bilgisini kapatmaktır. Durumları gizli bir şekilde görmek için herhangi bir uygulama indirmenize veya başvuruda bulunmanıza gerek yoktur.

Whatsapp uygulaması içerisinde yer alan gizlilik adımlarını takip ederek, durumları gizli bir şekilde görme şansınızı elde edebilirsiniz.

Whatsapp Birinin Durumuna Gizlice Nasıl Bakılır İçin Sık Sorulan Sorular

Whatsapp’ta Birinin Durumu Gördüğümü Nasıl Gizlerim?

Son görülme durumu ayarlarını “Hiç Kimse” şeklinde ayarlamanız gerekmektedir. Bunun için ayarlar bölümünden gizlilik seçeneğini tercih etmelisiniz. Son görülme kısmından dilediğiniz gizlilik ayarını aktif hale getirebilirsiniz. Okundu bilgisi ayarını kapattığınızda, durumuna baktığınız kişilerin sizi görmesinin önüne geçebilirsiniz.

Okundu Bilgisini Kapatınca Duruma Baktığım Görülür mü?

Okundu bilgisini devre dışı bıraktığınız zaman, durumlarınıza kimlerin baktığını görme şansınız olmamaktadır. Eğer okundu bilgisini açarsanız duruma baktığınızda anlaşılacaktır. Okundu bilgisi kapalı olan kişilerin durumlarını görüntülediklerini göremezsiniz.

Whatsapp Durum Karşı Taraf Beni Görüyor mu?

Durum güncellemelerinizi ve gizlilik ayarlarınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Sadece belirli kişilere açabileceğiniz durum gizlilik ayarlarınızı dilerseniz herkese de kapatabilirsiniz.

Telefon rehberinizde kayıtlı olan kişiler durum güncellemelerinizi, gizlilik ayarlarınızı yapmadığınız sürede görebilirler. Sadece belirli kişiler ile durum paylaşımı yapmak istiyorsanız, ayarlar bölümünden gizlilik ve durum ayarlarını kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir