AXMEDYA

BLOG

YouTube Destek

YouTube Ses Yükseltme

YouTube ses yükseltme nasıl yapılır? Birçok kişi YouTube üzerinden şarkı dinlerken daha yüksek sesler almak ister. Her ne kadar bilgisayarın sesi sonuna kadar açılsa da bazı durumlarda bu da yetersiz gelebilir.

Bu gibi duruda ne yapılabileceği birçok kişinin aklında bulunan sorular arasındadır. Bunun için yapılabilecek çok sayıda şey vardır. JavaScript kullanarak sesi arttırma bunlardan bir tanesidir. Adım adım bunu nasıl yapabileceğinizi merak ediyorsanız aşağıda olduğu gibidir:

 1. YouTube videosunu Chrome veya FireFox’ta açın.
 2. F12’ye basın, Geliştirici Araçları’nı açın ve Konsol sekmesine tıklayın.
 3. “>” sembolünden sonra aşağıdaki kodları boşluklara yapıştırın
 4. var videoElement = document.querySelector(“video”) var
 5. audioCtx = new AudioContext()
 6. var source = audioCtx.createMediaElementSource(videoElement)
 7. var gainNode = audioCtx.createGain()
 8. gainNode.gain.value = 2 // double the volume
 9. source.connect(gainNode) gainNode.connect(audioCtx.destination)

Tüm bunları yaptıktan sonra sadece YouTube videosunun sesini arttırabilmek için Enter tulşuna basmanız gerekir.

YouTube Volume Booster Chrome ile YouTube Volume’ü Arttırma

YouTube ses yükseltme nasıl yapılır sorusu ses konusunda yetersizlikler yaşayan pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Adım adım aşağıdaki işlemleri takip ederek sonuçları kısa sürede almanız mümkündür:

 1. YouTube videolarının sesini artırmak için YouTube ses yükseltici eklentisini yükleyin
 2. Eklenti başarıyla yüklendikten sonra, Google Chrome’un sağ üst köşesinde turuncu bir ses simgesi görünecektir. Simgeye tıkladıktan sonra YouTube videosundaki ses artacaktır. Sesi açmak/kısmak için ses kontrol çubuğunu sürükleyebilir ve efekti kaldırmak için kpat düğmesine basabilirsiniz.

YouTube videosunun sesi nasıl yükseltilir diyorsanız bu iki adım ile yine aradığınız sonuçlara ulaşmanız mümkündür.

Üçüncü Parti Uygulamaları Kullanma

Üçüncü parti uygulamalar da videolardan aldığınız sesi arttırmanıza olanak tanır. YouTube ses yükseltme nasıl yapılır diyorsanız, KMPlayer deneyebileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Eğer aşağıda yer alan adımları takip ederseniz, merak ettiğiniz sonuçları hemen almanız mümkündür:

 1. KMPlayer uygulamasını kurun
 2. Uygulama kurulduktan sonra giriş yapın.
 3. Seçenekler penceresini açmak için F2’ye basın, sol Dahili Filtreler sekmesi altındaki Ses Dönüştürme’ye tıklayın, yerleşik ses Dönüştürme filtresini etkinleştir seçeneğini işaretleyin ve ardından Tamam’a tıklayın.
 4. KMPlayer’ı yeniden başlatın, sol üst köşedeki simgeye tıklayın ve açılır listeyi açın
 5. YouTube video URL’sini kopyalayıp yapıştırın ve videoyu oynatmak için tamam’a tıklayın.

Eğer YouTube videosunun sesi nasıl yükseltilir diyorsanız bu adımları takip ederek yine çözümler alabilirsiniz. Ek olarak değişik uygulamalardan yararlanmanız da mümkündür.

FxSound

FxSound, Windows ve macOS için sesin kalitesini ve hacmini geliştirmek ve yükseltmek için yapılmış çok güçlü bir araçtır. Bu uygulama birçok özellikle birlikte gelir. Örneğin, bu ses yazılımı daha iyi ses kalitesi, ses yükseltici ve ses efektleri sağlar. Artık herhangi bir bozulma olmadan müzik dinleyebilir, film izleyebilir ve oyun oynayabilirsiniz.

Boom 3D

Boom 3D, birçok Windows ve macOS kullanıcısı arasında çok popüler bir uygulamadır. Bu yazılım, bilgisayarınıza bağlı hoparlörler veya kulaklıklardaki sesi iyileştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Boom 3D ses yükseltici yazılımı, Bilgisayarınıza bağlı Bluetooth cihazlarıyla da çalışır. Herhangi bir harici cihaz satın almadan herhangi bir sesi daha yüksek, daha net ve çok daha iyi hale getirebilir.

Chrome Ses Yükseltici Eklentisi

Bu eklenti, Windows PC’de ses seviyenizi yükseltmek için en iyi eklenti olduğu için Chrome web mağazasında 5 yıldızla derecelendirilmiştir. Bu güçlendiriciyi indirmek çok kolaydır. Chrome web mağazasına gitmeniz ve uzantıyı Google Chrome Tarayıcınıza eklemeniz yeterlidir. Ekledikten sonra simgeye tıklayıp ses seviyenizi yüzde 1000’e kadar artırabilirsiniz. YouTube videosunun sesi nasıl yükseltilir diyorsanız, sonuçları böylece hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Letasoft Ses Yükseltici

Letasoft Sound Booster sadece Windows’da kullanılabilir. Letasoft’un resmi web sitesinden indirebilirsiniz. 14 günlük ücretsiz deneme süresiyle birlikte gelir, ancak bundan sonra kullanmaya devam etmek için lisanslarını satın almanız gerekir. Bu yazılım, çok düşük olduğunu düşünüyorsanız sesinizin veya videonuzun sesini artırmak için ekstra bir amplifikatör olarak kullanılmak üzere yapılmıştır.

Letasoft Sound Booster uygulamasının kullanımı çok kolaydır, çünkü kaydırıcıdan sesi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, otomatik olarak başlar ve ses bozulması olmaz. YouTube ses yükseltme için bunların her birini kullanmanız mümkündür.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir