AXMEDYA

BLOG

Spotify Destek

Discord Spotify Bağlama

Discord Spotify bağlama nasıl yapılır? Discord ve Spotify günümüzde en çok kullanılan platformlardan bir tanesidir. Her ne kadar özellikle bunları yeni kullanmaya başlayan kişiler haklarında bilgi sahibi olmasa da aslında her ikisi birbirine bağlanabilir. Bunun sonucunda aynı anda müzik dinleyebilir, oyun oynayabilir ve sohbet edebilirsiniz.

Her ne kadar bu işlemler daha önce yapmayan kişiler tarafından çok zor gibi dursa oldukça kolaydır. Eğer adım adım aşağıdaki işlemleri gerçekleştirirseniz aradığınız sonuçları elde etmeniz mümkündür:

 1. Discord uygulamasını indirin ve açın.
 2. Soldaki menüde Bağlantılar’a tıklayın.
 3. Spotify’ı tıklayın.
 4. Spotify’a giriş yapmak veya kaydolmak için bir web sayfası açılır.

Spotify’ı Discord’a bağladıktan sonra, ne çaldığını arkadaşlarına göstermeyi seçebilirsiniz. Bunun gibi bağlantıyı istediğiniz zaman sorunsuz bir şekilde yine kesebilirsiniz:

 1. Discord masaüstü uygulamasının solundaki menüde Bağlantılar’a tıklayın.
 2. Spotify’ı tıklayın.
 3. Yeşil kutunun sol üstündeki X’e tıklayın.
 4. Onaylamak için Bağlantıyı Kes’e tıklayın.

Bu adımları takip ederek Spotify ve Discord uygulamalarını beraber sorunsuz ve hızlı bir şekilde birlikte kullanabilirsiniz.

Discord ve Spotiy Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür?

Discord Spotify bağlama yukarıda verdiğimiz adımlar takip edilirse kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ancak bazı durumlarda kişiler bu konuda problemler ile karşılaşabilir.  Bu durumu yaşıyorsanız çözümler oldukça geniştir.

Öncelikle “Discord Spotify’a bağlanamadı” sorunu muhtemelen Discord veya Spotify uygulamasının önbelleğinden veya her iki platformun da web servisini kullanıyorsanız tarayıcının çerezlerinden kaynaklanabilir. Bu nedenle sorunu çözmenin en doğrudan yolu önbelleği ve çerezleri temizlemektir. Discord programı tarafından oluşturulan geçici önbellek dosyalarını temizlemek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. Windows ve R tuşlarına basarak Windows Çalıştır kutusunu açın.
 2. Çalıştır iletişim kutusuna %AppData% yazın ve Enter tuşuna basın.
 3. AppData dizini Windows Dosya Gezgini’nde açılacaktır.
 4. AppData dizininde discord klasörünü bulun ve açın. Bunun yerine doğrudan C:\Users\username\AppData\Roaming\discord konumuna gitmeniz de mümkündür
 5. Discord klasöründe önbellek klasörünü bulun ve açın.

Önbellek klasöründe, tüm önbellek dosyalarını seçin ve silin. Bunun yerine tüm önbellek klasörünü doğrudan da silebilirsiniz. Önbellek klasörünün kaybolması konusunda endişelenmeye gerek yoktur, çünkü Discord’u kullandığınızda yeniden oluşturulacaktır.

Farklı Bir Cihaz Kullanma

Farklı bir cihaz kullanma da Discord ve Spotify bağlantı sorunu çözümlerinden bir tanesidir. Bilgisayarınızı kullanırken bu hatayı alırsanız, cep telefonunuzdan tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz. Tersine telefonunuzda yaşanırsa, bilgisayarda tekrar deneyebilirsiniz.

Farklı bir cihazda kullanmak, yaşadığınız probleme çözüm sunabilir ve bunun sonucunda tekrar uygulama kullanılmaya başlanabilir.

Bağlantıyı Yenileme

Bağlantıyı yenileme de Discord ve Spotify bağlantı sorunu çözümlerinden bir tanesidir. Yakın zamanda Spotify şifrenizi değiştirdiyseniz, bu değişiklik iki hesap arasındaki bağlantıyı koparmış olabilir. Ancak değiştirmemiş olsanız bile, yine de Discord’daki hesapların bağlantısını kaldırıp yeniden bağlama denenebilir. Android cihazınızda Spotify ve Discord arasındaki bağlantıyı şu şekilde yenileyebilirsiniz:

 1. Discord’u açın.
 2. Sol üstteki üç çizgili menü simgesine dokunun.
 3. Kullanıcı Ayarlarına erişmek için sağ alttaki Profil simgesine dokunun.
 4. Bağlantılar’a dokunun.
 5. Spotify entegrasyonunda Spotify’ı Discord’dan ayırmak için X’e dokunun.
 6. Bağlantılar’ın sağ tarafında Ekle’ye dokunun ve ardından Spotify simgesini seçin. Spotify’ın giriş sayfasına yönlendirileceksiniz.
 7. Hesabınıza giriş yapın ve şartları kabul edin. Hesabınız Discord’a yeniden bağlanacak.
 8. Bir bilgisayardan Spotify’da bir şarkı çalın.

Bundan sonra Spotify dinleniyor durumunun görünüp görünmediğini teyit etmek yeterlidir.

Discord veya İşletim Sistemini Güncelleme

Discord ya da işletim sistemini güncelleme de Discord ve Spotify bağlantı sorunu çözümlerinden bir tanesidir. Bazı durumlarda, sorunu çözmek için Discord’unuzu Discord’un en son sürümüne güncellemeyi deneyebilirsiniz. Eski Discord hatanın nedeni olabilir. Ayrıca cihazınızın işletim sistemini en yeni sürüme güncellemeniz gerekebilir.

Tüm bunların yanı sıra her iki uygulamadan birini ya da her ikisini yeniden yüklemek de çözülebilir. Eğer uygulamadan kaynaklı bir sorun bulunuyorsa silmek ve tekrar kurmak söz konusu probleme yanıt getirebilir.

Ayrıca son olarak, sebep kullanıcı tarafında olmayabilir. Bunun nedeni Discord veya Spotify sunucularının kapalı olması olabilir. Bunu teyit etmek için internette bir arama yapabilir veya arkadaşlarınıza sorabilirsiniz. Eğer onlarda da varsa sunucu kaynaklı hatalar yaşanabilir. Bunları çözmek için beklemeniz yeterlidir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir