AXMEDYA

BLOG

Facebook Destek

Facebook İş İlanı Nasıl Verilir?

Adım adım Facebook iş ilanı nasıl verilir? Kısa ve net ifadeler ile açıklayalım!

Facebook uygulamasında işletme hesabı açabilir ve hedef kitlenize daha etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz. İşletme sayfanızı, sizlere yeni iş arkadaşları bulma konusunda da yardımcı olacaktır. Facebook’ta başarılı bir şekilde iş ilanı yayınlamak için hangi adımları takip etmenizi bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

Sadece uygulama içerisinde doğru yere iş ilanı ve gerekli bilgileri eklemeye dikkat etmelisiniz. Doğru talimatları takip edebilir ve dilerseniz bilgisayarınızdan dilerseniz de mobil cihazlarınızdan Facebook iş ilanı oluşturabilirsiniz. Sosyal medya kullanımı ve Facebook iş ilanı oluşturma ile ilgili tüm merak ettikleriniz için açıklamamıza devam edebilirsiniz.

Adım Adım Facebook İş İlanı Nasıl Verilir?

Facebook işi ilanı oluşturmak için takip etmeniz gereken adımları şu şekilde açıklayabiliriz.

Öncelikli olarak iş ilanı oluşturmak için Facebook şirket sayfanıza giriş yapmalısınız. İş ilanı oluşturmak için iki farklı yöntemden birini tercih edebilirsiniz.

  1. Facebook şirket hesabınıza adına mevcut bulunan bir iş ilanı var ise; bu ilanı kenar çubuğundan kontrol edebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Bunun için kenar çubuğunu yönet seçeneğini tercih edin.

İşyeri yönet kısmına tıklayın. Açılan pencerede mavi bir buton ile karşılaşacaksınız. Bu bölümden “Sipariş oluştur” seçeneğini tercih edin. Dilediğiniz iş ilanını bu seçenek içerisinden oluşturabilirsiniz.

  • Eğer Facebook şirket hesabınızda daha önce bir iş ilanı oluşturmadıysanız öncelikli olarak “İş ilanı gönder” seçeneğini tercih etmelisiniz. Bunun için şirket sayfanızda yer alan haber akışınızdaki iş ilanı oluşturma kutucuğuna gitmelisiniz.

İş ilanını bu bölümden oluşturabilirsiniz. İlgili formu doldurduktan sonra, tüm ayrıntıların kesiksiz bir şekilde girildiğinden emin olmalısınız. İşin tanımı ve süresi ile ilgili detayların eksiksiz bir şekilde doldurulması kusursuz bir iş ilanı oluşturmak için önem taşımaktadır.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Gerçek Türk ve Aktif Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek gerçek Türk ve aktif takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Tip

İşin zamanlaması ile ilgili bölümdür. Tam zamanlı, yarı zamanlı, sözleşmesi, gönüllü veya stajyerlik gibi iş tipleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

İş Tanımı

İş tanımının mutlaka aradığınız kriterleri tam anlamı ile yansıttığından emin olmalısınız. Bu bölümde çalışmak istediğiniz kişiye vereceğiniz sorumluluklardan bahsetmeniz gerekmektedir. Ayrıca aradığınız becerileri de iş tanımı içerisinde detaylı bir şekilde anlatmalısınız.

İş Yeri

İş yerinizin nerede olduğunuz, nasıl bir konumda bulunduğunu tüm ayrıntıları ile iş yeri bilgileri içerisinde anlatmalısınız. Bu ayrıntılar iş ilanını değerlendirecek olan kişiler için büyük önem taşımaktadır. Uzaktan çalışma arkadaşları arıyorsanız, iş yeri bilgisine ek olarak bu detayı da belirtmenizde yarar olacaktır.

Maaş Aralığı

İş tanımı kadar önemli olan bir diğer konu da maaş aralığıdır. Kişilere vereceğiniz asgari oran veya azami oran hakkında mutlaka ayrıntıları ile birlikte bir maaş tutarı belirlemelisiniz.

Haftalık, günlük veya aylık ödeme yapıp yapmayacağınız gibi detayları mutlaka belirtmelisiniz. Maaş aralığı seçeneğinde herhangi bir detay belirtmeme şansınız bulunmaktadır.

İş ilanı içerisinde işletmenizin çalışma arkadaşları için sunmuş olduğu ayrıcalık ve avantajlardan da bahsedebilirsiniz. Bu detaylar iş ilanını daha çekici bir görünümde olmasını sağlayacaktır.

Özellikle diş sigortası, sağlık sigortası, tatil ödemeleri, iş eğitimi, ücretli hastalık izni, çalışan yemekleri, servis, çalışan indirimleri ve hemşirelik yardımı gibi ayrıcalıkların mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.

Hayat sigortası, esnek gider hesabı veya diğer avantajları belirterek, çalışanların iş yerinizde hangi haklara sahip olabileceğinden bahsetmeniz gerekmektedir.

Takvim

İş ilanının en önemli aşamalarından birisi de hangi program dahilinde bir çalışma arkadaşı aradığınızdır. İş planı ile ilgili detayları takvim bölümünde detayları ile belirtebilirsiniz.

Gece vardiyası gibi detayları mutlaka belirtmelisiniz. İşin haftada kaç saat olduğu veya günlük çalışma süresi gibi detaylar iş başvurusu yapacak olan kişileri yakından ilgilendirmektedir.

İş ilanına dilerseniz çalışma arkadaşlarınızı daha yakından tanımak için özel sorular da ekleyebilirsiniz. İş yerinden beklentileri veya şirkette aradıkları özellikler sorular şeklinde ilanda yer alabilir.

Dilerseniz sadece özgeçmişi olan kişilerin CV göndermeleri dahilinde başvuruya dahil olabileceklerini belirtebilirsiniz. İş ilanınızı ön olana çıkartmak için dilerseniz fotoğraf ekleyebilirsiniz. İş yerinizin veya markanızın fotoğrafını koyarak, daha profesyonel bir iş ilanı oluşturabilirsiniz.

İş yeriniz anlatan profesyonel fotoğraflar ilanı değerlendirmek isteyen kişilerin daha fazla ilgisini çekecektir.

Bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurtan sonra “İleri” seçeneğini tercih ederek, Facebook iş ilanını başarılı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir