AXMEDYA

BLOG

Genel

Whatsapp Anonim Mesaj Özelliği Nedir?

WhatsApp anonim mesaj özelliği nedir ve ne işe yaradığı son dönemlerin en çok merak edilen soruları içerisinde yer alır. WhatsApp, kullanıcı gizliliği konusunda yapmış olduğu çalışmalar ile pek çok uygulamaya da ilham olmaktadır. Bunun için son geliştirmiş olduğu anonim mesaj özelliği de yine kullanıcı gizliliğini ilgilendiren özelliklerden biridir.

Özellikle uygulama içerisinde bulunan WhatsApp topluluklarında telefon numaranızı gizlemek istediğinizde artık bunu anonim mesaj özelliği ile gerçekleştirebileceksiniz. WhatsApp anonim mesaj atma özelliği sayesinde, topluluklara mesaj attığınızda telefon numaranız görünmeyecektir.

WhatsApp geliştirmekte olduğu anonim mesaj atma yeni özelliğini deneme aşamasındadır. Bunun için WhatsApp Beta’da özelliği test etmeye başlamıştır. Hem İOS, hem de Android telefonlarda kullanılabilen WhatsApp Beta kullanıcıları, WhatsApp anonim mesaj atma özelliğinin deneme sürümünü kullanabilmektedirler.

WhatsApp gruplarında, kişilerin telefon numaralarının görünmesini engelleyen yeni özellik, kullanıcılar açısından büyük önem taşımaktadır. Telefon numarası gizliliği şeklinde geliştirilen anonim mesaj atma özelliği, çok kısa bir süre sonra tüm WhatsApp kullanıcılarının kullanımına sunulacaktır.

Whatsapp Anonim Mesaj Özelliği Nedir?

WhatsApp anonim mesaj özelliği sayesinde artık kullanıcıların grup ve diğer topluluklarda telefon numaralarının görünmesinin önüne geçmeyi hedeflemektedir. Pek çok kişinin yer aldığı haber merkezi veya diğer WhatsApp topluluklarında mesaj attığınızda, telefon numaranızın görünmesini istemiyor olabilirsiniz.

WhatsApp’ın yeni özelliğini kullanarak artık WhatsApp grubunda diğer kişiler tarafından telefon numaranızın görünmesini engelleyebilirsiniz. Kişisel bilgilerin gizliliğine önem veren WhatsApp’ın bu yeni özelliği, tüm kullanıcıların beklediği bir özellik olarak biliniyor.

Kullanıcıların topluluklar içinde numaralarını gizlemlerini sağlayan WhatsApp anonim mesaj atma özelliği, işlevsel bir özellik olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır. WhatsApp kullanıcıları yeni geliştirilen anonim mesaj atma özelliği sayesinde, artık uygulama içerisindeki topluluk ve gruplarda daha güvenli bir şekilde hareket edebileceklerdir.

Whatsapp ’Tan Özel Numara Olarak Mesaj Atmak Mümkün mü?

WhatsApp ‘tan özel numara olarak yani numaranız görünmeden mesaj atmak için, anonim olarak mesaj özelliğini kullanabilirsiniz. WhatsApp tarafından şu an için geliştirilme aşamasında olan yeni özellik, WhatsApp Beta uygulaması içerisinde test sürümü şeklinde kullanılabiliyor.

Özellik geliştirdikten sonra hemen kullanıcılara sunulacaktır. Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar numaralarının görünmesinin önüne geçebilecek ve anonim mesaj atabilecekler.

WhatsApp ‘tan özel numara olarak mesaj atma özelliği sırasında, üçüncü taraf uygulamalarla bilgilerinizi paylaşmanız önerilmemektedir. Diğer uygulamaların güvenilir olup olmadığından emin olmalısınız.

Whatsapp Anonim Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp anonim mesaj özelliği uygulama içerisinde henüz aktif olan bir özellik değildir.

Bunun için uygulama içerisinde yer alan grup ve topluluklara katıldığınızda ve mesaj gönderdiğinizde, numaranız diğer kişiler tarafından görüntülenebilmektedir. Ancak özellik geliştirildiğinde ve uygulama içerisine dahil edildiğinde anonim mesaj atarak, numaranızın görünmesini engelleyebilirsiniz.

Anonim mesaj özelliği sayesinde gönderdiğiniz mesajlarda numaranız görünmemektedir. Herhangi bir topluluk veya grup içerisinde mesaj göndermeniz dahilinde anonim bir mesaj atmış olacaksınız.

WhatsApp ‘tan gizleyerek mesaj atma özelliği ise bulunmamaktadır. Üçüncü taraf uygulamalar, her ne kadar bu tarz bir özellik bulunduğunu söylüyor olsa da kesinlikle güvenilir olmadığını söylemek gerekmektedir.

Whatsapp Anonim Mesaj Özelliği Ne İşe Yarar?

WhatsApp anonim mesaj atma özelliği geliştirildiğinde ve uygulamaya dahil edildiğinde, kullanıcıların numaralarını diğer kişilerin görmeleri engellenecektir. Kişisel telefon numaranızın diğer kullanıcılar ile paylaşılmasının önüne geçilebilecektir.

Anonim olarak mesaj atabileceğiniz için, isim veya telefon numarası gibi herhangi bir kişisel bilginiz topluluk içerisindeki diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacaktır.

WhatsApp grupta numara gizleme gibi kullanıcıların bekledikleri özellikler, anonim mesaj özelliği içerisinde bulunacaktır. Bu özelliğin WhatsApp’ın son güncellemesi ile birlikte kullanıcılarına sunulması beklenmektedir.

Whatsapp’ta Anonim Mesaj Nasıl Atılır?

WhatsApp anonim mesaj atma sitesi olarak hizmet veren pek çok üçüncü uygulamaları bulabilirsiniz. Ancak bu uygulamaların kişisel bilgilerinizi güvende tutup tutmadığını kontrol etmenizde yarar olacaktır.

Gizlilik açısından güvenli olmayan uygulamalar için kullanıcıların dikkatli olmaları gerekmektedir. WhatsApp kendi geliştirdiği özelliği çok kısa bir süre sonra ve son güncellemesi ile kullanıcılarına sunacaktır.

Kendi özelliği geldiğinde, dilediğiniz zaman topluluk ve grup içerisine anonim mesajlar gönderebilirsiniz. WhatsApp anonim olarak mesaj atmak için, diğer üçüncü uygulamalar dışında herhangi bir işlem yapılması mümkün değildir. Ancak bu tür üçüncü uygulamaların, kişisel bilgilerin gizliliği açısından çok güvenli olmadığı bilinmektedir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir