AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Beğeni Sayısı Neden Görünmüyor, Çözümü Nedir?

Instagram dünyanın en çok kullanılan ve kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Instagram gönderi beğeni sayıları da Instagram kullanıcılarının etkileşimlerinin artması açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple Instagram beğeni sayısı neden görünmüyor, çözümü nedir diye araştıran birçok kullanıcı vardır. Bu yazımızda Instagram beğeni sayısı nasıl görünür hakkında bilgi sağlayacağız.

Kullanıcılarının ilgilerini çekebilmek için düzenli olarak güncelleme gerçekleştiren Instagram, son güncellemesiyle de sosyal medya da oldukça dikkat çekti. Son güncellemelerinden biri de Instagram beğeni sayısının görünmemesiydi. Bu güncelleme birçok kişi tarafından sevilse de birçok kişi tarafından da beğenilmedi. Bu sebeple de birçok kullanıcı Instagram beğeni sayısının görünmesinden yana olduğunu belirtti. Instagram kullanıcıları sadece kendilerinin değil, aynı zamanda takip ettikleri diğer kullanıcıların da beğeni sayılarını görebilmekteydi. Fakat yeni güncellemeyle birlikte bu artık pek mümkün değil. Bazı kullanıcılar şimdiden beğeni sayılarını gizlemeyi tercih etmeye başladı.

Instagram Beğeni Sayısı Neden Görünmüyor?

Facebook şirketi tarafından satın alınan Instagram, son yıllarda güncellemeleriyle adından sıklıkla söz ettiriyor. Instagram’ın yeni güncellemelerinden biri de Instagram beğeni sayısını gizlemek oldu. Bu uygulama birçok kişi tarafından beğenilse de birçok kişinin de oldukça canını sıktı. Instagram beğeni sayısı neden görünmüyor diye merak eden oldukça fazla kullanıcı oldu. Instagram’da beğeni sayıları artık isteğe bağlı olarak görünmeyecek.

Instagram, kendisini yenileyebilmek ve kullanıcılarının ilgisini çekebilmek için düzenli olarak yeni güncellemeler gerçekleştirmektedir. Instagram’ın yeni güncellemelerinden biri de geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Artık yeni güncellemeye göre beğeni sayıları görünmeyecek. Yeni güncellemeyle birlikte beğeni sayısının yerine “ve diğerleri beğendi” yazısını göreceksiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram Beğeni Sayısı Nasıl Görüntülenir?

Yeni güncellemelerle birlikte Instagram kullanıcıları beğeni sayılarını gizleyebiliyor. Beğeni sayılarını görmek istediğiniz kişinin artık yeni güncellemelerle birlikte uygulama üzerinden beğeni sayısını görmek imkansız. Fakat beğeni sayılarını internet ve bilgisayar üzerinden kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Beğeni sayılarını görebilmek için aşağıdaki adımlara dikkat etmeniz gerekir. Bu adımlar şu şekildedir:

  • Herhangi bir bilgisayar üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Beğeni sayısını görmek istediğiniz kullanıcının hesabında paylaştığı gönderiye tıklayın.
  • Daha sonra bilgisayar üzerinden baktığınız gönderinin üzerine fareyi getirin.
  • Bu sayede kolay bir şekilde o kişinin gönderisinin beğeni sayısını öğrenebilirsiniz.

Instagram Beğeni Gizleme Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Instagram’ın yeni güncellemelerinden biri olan beğeni gizleme özelliği birçok kişinin ilgisini çekti. Bu yeni özellik çoğu kişi tarafından beğenilmese de birçok kişinin de hoşuna gitti. Instagram beğeni gizleme özelliği nasıl kullanılır sorusu da en çok merak edilen ve araştırılan konulardan bir tanesi oldu. Instagram beğeni gizleme işlemi oldukça kolay ve basittir.

Beğeni gizleme özelliğini aktif edebilmek için takip etmeniz gereken adımlar oldukça kolaydır. Instagram’da beğenisini gizlemek istediğiniz gönderinizi açın ve gönderinin üst kısmında yer alan üç noktaya tıklayın. Daha sonra açılan seçeneklerde karşınıza Beğeni Sayısını Gizle seçeneği çıkacaktır. Beğeni sayısını gizle seçeneğine tıkladıktan sonra o gönderinin beğenileri gizlenecektir. Beğeni sayıları gizlendikten sonra takipçileriniz artık gönderinizin kaç beğeni aldığını göremeyecektir.

Instagram gönderinizin beğeni sayısını gizledikten sonra takipçileriniz sadece “ve diğer kişiler beğendi” yazısını görecektir. Gönderinizin beğeni sayısını takipçilerinizin görmesini istemiyorsanız Instagram’ın yeni özelliğini kolay bir şekilde aktif edebilirsiniz.

Not: Beğenilerinizin istatistiksel takibini hesabınızı Facebook ile bağlayarak yapabilirsiniz.

Instagram Beğeni Sayısı Gizleme İşlemi Geri Alınabilir Mi?

Instagram’ın yeni güncellemesi beğeni sayısı gizleme, birçok kişi tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Fakat birçok kişi bu işlemin kalıcı olup olmadığını da merak etmektedir. Instagram beğeni gizleme işlemlerinin herhangi bir kalıcılığı yoktur. İstediğiniz zaman gizleme işlemini kapatabilir ve istediğiniz zaman yeniden aktif edebilirsiniz.

Beğeni gizleme özelliğini kaldırdıktan sonra kullanıcılarınız yeniden beğeni sayılarınızı görebileceklerdir. Şu an için Instagram beğeni özelliği gizleme işlemleri kalıcı değildir. Fakat Instagram beğeni gizleme özelliğini kalıcı olarak gerçekleştirebilmek için çalışmalar yürütmektedir. İlerleyen günlerde beğeni gizleme özelliğinin kalıcı olup olmayacağını göreceğiz.

Instagram Beğeni Gizleme İşlemi Nasıl Geri Alınır?

Instagram beğeni gizleme özelliği kalıcı olmadığı için kolay bir şekilde geri alınabilir. Instagram gönderilerinin beğeni sayısını gizleyen kişiler nasıl geri alındığını da oldukça merak etmektedir. Gönderilerinizin beğeni sayısı gizleme işlemlerini kolay adımlarla geri alabilirsiniz.

Instagram beğeni gizleme işlemi nasıl geri alınır sorusu beğeni gizleme işlemi yapanlar tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Instagram gönderinizin beğeni gizleme işlemini alabilmek için beğeni sayısı gizleme işlemini geri almak istediğiniz gönderiyi açın. Daha sonra gönderi üzerinde yer alan üç noktaya tıklayın. Üç noktaya tıkladıktan sonra karşınıza Beğeni Sayılarını Gizleme seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir