AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

İnstagram İşletme Hesabı Takipçi Arttırma

İnstagram İşletme Hesabı Takipçi Arttırma taktiklerini uygulayarak sizler de işletme hesabınızın takipçi sayısını organik takipçiler ile yükseltebilirsiniz. İnstagram üzerinden hesaplarınızın daha fazla kişinin dikkatini çekmesi ve daha fazla beğeni almanız için takipçi sayınızın yüksek olması oldukça önemlidir. Özellikle işletme hesapları için takipçi sayısının önemi daha fazladır. Satış grafiğinin yükselmesi ve hedeflemiş olduğunuz müşteri kitlesine ulaşmak için takipçi sayınızı kısa sürede artırabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız instagram işletme hesabı takipçi arttırma yöntemlerine göz atabilirsiniz.

İnstagram İşletme Hesabı Takipçi Arttırma İçin Neler Yapılabilir?

Hesabınızı Herkese Açık Yapın

Eğer bir işletme hesabınız var ise paylaşımlarınızın herkes tarafından görülmesi gerekmektedir. Bu sayede hesabınız keşfete düştüğünde buradan hesabınızı inceleme fırsatı bulan kullanıcılar hesabınızı takibe alabilmektedir.

İşletmeniz İle Uygun Hashtag Kullanın

Her ne kadar paylaşımlarınızın altında bulunan hashtagler kullanıcılar tarafından pek ilgi görmese de hashtag kullanımı sayfanızı ön plana çıkartacak en önemli konulardan biridir. Ancak doğru hashtag kullanımı ile daha fazla takipçinin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Pek çok kişi instagram üzerinden arama butonunda almak istedikleri ürünler ile ilgili sayfalara ulaşmak için kelime aratmaktadır. Bu kelimeler de sizlerin kullandığı hashtag olarak tanımlanabilmektedir. Ne kadar fazla hashtag kullanırsanız arama yapılan kelimelere göre sayfanızı da daha fazla kişinin ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Dikkat Çekici Görseller Hazırlayın

Hesabınız herkese açık olsa da eğer dikkat çekici görsellere sahip değilseniz kullanıcıların ilgisini de çekemezsiniz. Bunun için ürün tanıtımlarınızda profesyonel fotoğraf çekimleri işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Sadece ürünü ön plana çıkartan ve net fotoğraflar her zaman daha ilgi çekici bir görünüm sunacaktır. Bu sayede hesabınızın beğeni ve takipçi sayısı da yükselecektir. İnstagram işletme hesabı takipçi arttırma için yüksek kaliteli görseller hazırlamalısınız.

Sık Sık Çekiliş Yapın

Hesabınızdan sadece fotoğraf paylaşmak pek etkili olmayacaktır. Daha fazla kişiye ulaşmak ve sayfanızı yani işletme hesabınızı çekici kılmaz. Bunun için sık aralıklar ile ürün çekilişi yapabilirsiniz. Bu sayede kullanıcıların sizi takip etmesini sağlayabilir ve sürekli olarak işletme hesabınıza yeni takipçiler kazandırabilirsiniz.

Düzenli Gönderi Paylaşın

Gönderi paylaşmak için belirli bir zaman dilimine bağlı kalmadan da paylaşım yapabilirsiniz. Ancak kişisel hesaplardan farklı olarak işletme hesaplarının neredeyse her gün yeni ürün tanıtımı yapması beklenmektedir. Sürekli olarak ürün tanıtımı yapacak şekilde paylaşım yapmanız işletmenizin de sürekli aktif olduğunun da bir göstergesidir.

Günlük Hikaye Paylaşımını Önemseyin

Hikaye paylaşımları sizleri takip etmeyen kullanıcıların da ilgisini çekebilmektedir. Hesabınızın instagram üzerinde sürekli olarak etkileşimde ve aktif olması için gün içerisinde işletmenizi ve ürünlerinizi tanıtacak şekilde hikaye paylaşmayı ihmal etmemelisiniz.

Reklam Verin

Pek çok sosyal medya fenomeninin instagram sayfasında ürün tanıtımının yapıldığını görmüşsünüzdür. Sizler de markanızın daha fazla kişiye daha kısa sürede ulaşmasını istiyorsanız instagram fenomen hesaplarınıza sayfanız ile ilgili reklam verebilirsiniz. Yine düzenlemiş olduğunuz çekilişleri ve indirimleri de reklam oluşturduğunuz sayfalar üzerinden tanıyabilir ve duyurabilirsiniz.

Yorum Yaparak Etkileşimde Kalın

Diğer hesaplar ile etkileşimde kalmanız diğer hesaplardan da sizlere takipçi gelmesini sağlayacaktır. Bunun için diğer hesaplardaki gönderileri beğenmek pek etkili bir yöntem değildir. Çünkü beğenilerin görülmesi için beğeni listesinin tıklanması ve incelenmesi gerekmektedir. Hiçbir kullanıcı bunu yapmaz. Ancak yorumları okuyarak, yorumları dikkate alan pek çok instagram kullanıcısı bulunmaktadır. Bunun için diğer hesaplar ile bir arada etkileşimde kalmak için sizler de bol bol yorum yapmayı ihmal etmemelisiniz.

İnstagram İstatistiklerini İnceleyin

Yapmış olduğunuz tüm işlemlerden dolayı hesabınızın ne kadar ön plana çıktığını incelemek için istatistikleri değerlendirebilirsiniz. Eğer yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm adımları izlemiş ancak yine de istediğiniz takipçi sayısına ulaşamıyor iseniz bir yerde bir eksiklik olduğundan bahsedebiliriz. Bunun için stratejinizi değiştirmeden önce hangi taktiğinizin ne kadar sizi yukarı taşıdığını incelemek için hesabınızın istatistiklerini incelemeniz yeterli olacaktır.

Diğer Hesapları Takip Edin

Hedeflemiş olduğunuz müşterilere ulaşmak için düzenli olarak hesapları takip etmeniz gerekmektedir. İnstagram işletme hesabı takipçi arttırma için ünlülerin hesaplarını takip etmeniz de yine hesabınızın dikkat çekmesini sağlayacaktır. Çapraz reklamlar, ürün tanıtımları veya çekilişler mutlaka sizlere daha fazla kullanıcı kazandıracaktır.

Hesabınızın güvenli bir işletme hesabı olması için sahte takipçilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca bol beğeni ve bolca yorum içeren işletme hesaplarının daha fazla güven teşkil ettiğini de belirtebiliriz. İnsanların alışveriş için hesabınızı incelemesine ve yorumlara katılmasına izin vermelisiniz. Güvenli bir işletme hesabı sayesinde hem istediğiniz müşteri kitlesine daha kısa sürede ulaşabilir hem de işletme hesabı takipçi arttırma sürecini hızlandırabilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir