AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram’ da Etiket Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Instagram’da etiket seçimi ınstagram üzerinden satış yapmak isteyen kişiler için bilinmesi gereken işlerden birisidir. Instagram üzerinden satış yapmak istiyor ve bu alanda yeniyseniz ilk olarak instagram etiketlerinin doğru kullanımı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu alanda bilmeniz gerekenleri size yazımız içerisinde anlatmaya çalışacağız.

Instagram üzerinden satış yapabilmek için öncelikle hesap açmanız gerekir Instagram üzerinden giriş yaparak kolayca instagram hesabı açabilirsiniz. Sonrasında işletme hesabına geçiş yaparak ürün satışına başlayabilirsiniz. Ancak öncesinde instagram üzerinde nasıl etkili satış yapılır, hangi ürünler daha çok satılır, bu alanda yasal yükümlülükler nelerdir gibi pek çok konuda bilgi sahibi olmanız gerekir.

Instagram her türlü görsel içeriklerin paylaşıldığı soysal ağı geniş bir platformdur. Dost, eş paylaşımlarının yapıldığı, ürün reklamlarının gösterildiği geniş ölçekli platformlar içerisinde ınstagram ilk sırada gelmektedir. Ax Medya da ınstagram ziyaretçi sayınızı arttırmada size en iyi şekilde yardımcı olabilir. Böylece müşteri kitlenizi iki katına katlayabilirsiniz.

Ürünlerinizi ınstagram üzerinden tanıtmak ve en iyi şekilde satış yapabilmek için ilgi çekici görseller ve temalar kullanmanız gerekir. Estetiğin ön planda olduğu kaliteli görseller ve içerikler hazırlayarak ınstagram üzerinden ürünlerinizi en iyi şekilde satabilirsiniz. Instagram’da önemli ve başarılı olan kişilerin paylaşımlarını inceleyerek renk, kompozisyon, temalar gibi pek çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece içeriklerinizi daha etkili şekilde tanıtıcı metaryallar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Instagram’da Doğru Etiketler Kullanmak

Instagram’da doğru etiketler kullanmak instagram üzerinden başarılı bir şekilde satış yapabilmek için çok önemlidir. Bu alanda doğru etiketleri bulmak ve kullanmak çok önemlidir. Doğru olan etiketlere yönelerek işe yaramaz etiketlerden de kurtulmak gerekir.

Instagram üzerinden satışı arttırmak için popüler olan etiketleri kullanmak peki doğru olur mu? Bu konuda çok kullanılan etiketleri paylaşmanız size ne kadar yarar sağlar peki?

Popüler etiketler sık kullanıldığı için tıklandığı anda hızlı bir şekilde arama motorlarının gerisine düşebilmektedir. Bu bakımdan daha az popüler olan etiketleri kullanmak daha yararlı olabilir.

Paylaşım sayısı az olan etiketlerin kullanılması bu etiketlerin paylaşım sayılarının az olması nedeniyle daha uzun süre aynı yerde kalmasını sağlayacaktır. Bu da sabitleme konusunda kolay bir çalışma yapmanız anlamına gelebilir.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Sıradan Etiketleri Kullanmayın

Çok bilinen ve devamlı kullanılan etiketleri kullanmak instagramda etiket kullanımı konusunda yapılan temel hatalardan birisidir. Popüler olsun diye paylaşılan bu etiketler genelde sizin içeriklerinizle alakalı olmayan etiketler olabilir. Bu bakımdan bu etiketler yerine ürünlerinizi daha iyi şekilde tanıtıcı olan ilgili etiketlerin kullanımı çok daha doğru olacaktır.

Farklı Etiketler Kullanın

Instagram’da etiket kullanımı konusunda yapılan hatalardan bir diğeri de hep aynı etiketleri paylaşmaktır. Aynı etikleri her yerde kullanmak ınstagram üzerinde olumsuz algılanmakta ve spam olarak algılanmaktadır. Bunun için aynı tip etiketler yerine farklı etiketleri içerikleriniz içinde geçirmeniz çok daha doğru olacaktır. Etkileşimlerinizin aşağılara çekilmemesi için bu farklı etiket kullanımına yer verin.

İlgi Çekici Hashtaglarla Takipçi Sayını Arttır

İlgi çekici hashtag(etiket)lerle takipçi sayını arttır. İnsanların en çok ilgisini çeken etiketler konusunda bilgi sahibi ol. En çok hangi etiketlere tıklanıyor, bunlar hakkında bilgi sahibi ol. Böylece daha çok kişinin işletmene girmesine imkan tanı. Başarılı etiketler sayesinde müşteri kitleni arttır ve ürünlerini daha çok kişiye tanıtarak başarılı satışlar yap.

Butik Satışı İçin Butik Etiketi Kullan

Instagram üzerinden butik ürünleri satan kişiler butik etiketleri ile ürünlerini tanıtabilirler. Müşterilerin gönderilerinden kolayca haberdar olmasını butik etiketleri sayesinde sağlayabilirsiniz. Müşteriler bu sayede ürünlerini inceleme fırsatı bulabilir.

Instagramda Etiket Kullanıma Getirilen Sınırlamalar

Instagramda etiket kullanımında sınırlamalar getirilmektedir. Yani istediğin kadar etiket kullanımına ınstagramda sahip değilsin. Bu amaçla hangi etiketleri kullanacağına çok dikkat et. Doğru etiket kullanımı konusunda yazımın başlarında bilgi vermiştik. Bu kurallara dikkat ederek doğru etiketler seçmeye özen göster.

Standart gönderilerin için en çok 30 kadar etiket ekleyebileceğini bilmelisin. Hikayeler 10 kadar etiketle sınırlıdır. Kendi paylaşımlarına yalnızda etiket eklemene izin verilmiştir.

Satışlarım İçin Doğru Etiketleri Nasıl Bulabilirim?

Instagramda doğru etiketleri bulma konusunda şu önergeleri takip edebilirsiniz;

  • Hangi alanda hizmet veriyorsan bu alanda hizmet veren başarılı olmuş kişilerin paylaşımlarındaki etiketleri kullanabilirsin.
  • Rekabet içinde bulunduğun seninle benzer işi yapan kişilerin etiketlerini inceleyerek sen de bu etiketleri kendi işletmenin instagram hesabında kullanabilirsin.
  • Etiket paylaşımı konusunda en çok hangi etiketler tıklanmış buna da göz at. Çok paylaşım yapılan sayfalar sık paylaşıldığı için bir anda yükselişe geçtiği gibi bir anda da arama motorlarında gerilere düşebilecektir. Bu açıdan popüler etiletler yerine çok daha detay içeren ve sana özel olan etiketleri paylaşabilirsin.
  • Hangi işletme ile hizmet veriyorsan işletmene özel kelime ve kelime öbeklerine etiket seçimi konusunda yer verebilirsiniz. Böylece alakasız etiketler yerine işletmenle ilgili etiketler paylaşarak hesabına çok sayıda kişinin girişini sağlayabilirsiniz. Ürünlerini müşterilere hızlı bir şekilde tanıtmak için doğru ve yerinde etiketler kullanarak onların sayfana daha kolay bir şekilde giriş yapmanı sağlayabilirsiniz. Böylece müşteriler ilgili etiketlere tıklayarak senin sayfandaki ürünlere ulaşacaktır. Ürünlerini inceleme fırsatı bulan kişiler ürünlerini beğendikleri takdirde başka yerlerde de ürünlerini paylaşabilecektir. Böylece ürünlerin dolaylı olarak da pek çok yerde tanıtılabilecektir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir