Ax Medya
AX MEDYA

BLOG

Instagram Destek

2022 Yeni İnstagram Trendleri Nelerdir? Ax Medya Hizmetleri

Instagram, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisidir. Milyonlarca takipçisi bulunan İnstagram’da, her yıl birbirinden farklı etkileyici trendler oluşturulur. Takipçi sayınızı arttırmak ve daha fazla kişiye ulaşmak için 2022 yeni İnstagram trendleri nelerdir ile ilgili konuların takip edilmesi gerekir. Doğru teknikler ve taktikler kullanılarak bu platformda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. İnstagram’da son günlerde kişilerin paylaştığı gönderiler değil hikâyeler daha çok ilgi odağı haline gelmiştir.

Günümüzde milyonlarca işletme ve marka, Instagram üzerinden ürünlerinin tanıtımını yapmaktadır. İnsanların ilgisini çekecek ve yöneleceği Instagram hikâyelerinin paylaşılması gerekir. Herhangi bir markanız varsa,fitreleri kullanarak bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Bunun yanı sıra son günlerde İnstagram’da paylaşılan hikâyelerde ses ve müzik kullanılması, insanlar üzerinde iyi bir etki oluşturur. Kullanılan popüler müzikler, paylaşımların daha fazla ilgi görmesini sağlar. Ayrıca İnstagram’da popüler olan trendler arasında keşfet sekmesi yer alır. Keşfet sekmesinde yer alan gönderiler,sayfanızın veya markanızı başka kişiler tarafından da takip edilmesine olanak sağlar.

İnstagram Nedir?

Instagram, 2010 yılından beri kullanıma sunulan ve kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir sosyal medya uygulamasıdır. Instagram üzerinde kullanıcılar fotoğraf, video paylaşımı ve canlı yayın yapmaktadır. Kurulduğu günden beri hızla yayılan ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan Instagram, akıllı telefonlar üzerinde de paylaşım yapmanızı sağlar.

Normal fotoğraflardan farklı olarak Instagram üzerinden paylaşılan fotoğraflarda, çeşitli filtreler ve şekiller kullanılabilir. Göz kamaştırıcı efektlerin kullanıldığı İnstagram kısa sürede diğer sosyal medya platformlarını gerisinde bırakmıştır.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

İnstagramta Nasıl Hesap Açılır?

Instagram uygulamasına kayıt olmak ve hesap açmak, oldukça basit ve pratik bir işlemdir. Akıllı telefonu bulan kişilerin öncelikle İnstagram’ı telefonlarına indirmeleri gerekir.” Google playstore” üzerinde İnstagram indir yazarak yüklemek mümkündür. İnstagram’ı telefona yükledikten sonra telefon ekranınızda Instagram logosu görülecektir. Bu logo üzerinde “İnstagram’a kaydol” seçeneğini tıklayın.

Daha sonrasında e-posta üzerinden veya telefon numarası ile kaydol seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Gerekli olan bilgileri doldurduktan sonra sizin için özel kullanıcı adı ve şifresi belirlemeniz gerekir. İnstagram şifresi rakam veya harflerden oluşmalıdır. Instagram için gerekli işlemler tamamlandıktan sonra kendi profiliniz üzerinden resim paylaşabilir ve biyografinizde istediğiniz bilgileri yazabilirsiniz.

İnstagram Ne İşe Yarar?

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram, ücretsiz bir uygulamadır. Çok popüler bir uygulama olan İnstagram trendleri ve güncellemeleri ile her geçen gün kullanıcı sayısını hızla arttırmaktadır. Özellikle gençler tarafından çok fazla tercih edilen Instagram, günümüzde markaların ve işletmelerinde ürünlerini tanıtmaları için bir pazar haline gelmiştir. Birçok marka ürünlerini tanıtarak daha fazla kişiye hitap etmek için İnstagram’ı kullanır. Instagram üzerinde arkadaşlarınızla sohbet edip bağlantı kurabilme imkânınız da bulunur. Arkadaşlarınızı etiketleyip, fotoğraf beğenme ve yorum yapma özelliği de bulunur.

Instagram Takipçi Arttırmanın Yolları

Özellikle Instagram üzerinde marka tanıtımı yapan veya para kazanan kişiler için takipçi sayısı çok önemli bir husustur. İnstagram üzerinde etiket yapmak ve takipçi sayınızı arttırmak için bazı noktalara dikkat edilmelidir. Doğru Instagram etiketleri yapılarak takipçi sayısını arttırmak mümkündür. İnstagram’da takipçi sayısını arttırmak için organik kullanıcılar ile sayfanın büyütülmesi gerekir. Takipçi sayısını arttırmak için düzenli olarak paylaşım yapılmalıdır.

Düzenli olarak paylaşım yapan kişilerin, hızlı bir şekilde sayfalarındaki takipçi sayısında artış görüldüğü gözlenmiştir. İnstagram’da takipçi sayısını arttırmak için en çok kullanılan yöntemlerden birisi de geri takip yöntemidir. Özellikle bazı sayfaları takip edip, geri takip istenildiğinde sayfanızın takip edilmesinde artış görülecektir. Takipçi sayısını arttırmak için satın alma yöntemi de tercih edilebilir. Özellikle yeni başlayanlar ve sayfasını hızlı bir şekilde büyütmek isteyenler için bu yöntem tercih edilmelidir. Paylaşılan fotoğraflarda kompozisyon oluşturmak, kişilerin dikkatini çekecektir.

İnstagram Üzerinden Para Kazanma

Günümüzde binlerce İnstagram kullanıcısıİnstagram üzerinden para kazanmaktadır. Instagram üzerinden ürün satışı, hizmet sunumu yapılarak ticari bir pazar oluşturulabilir. Belirli bir takipçi sayısı bulunan kişiler, sayfaları üzerinden reklam tanıtım yaparak para kazanabilir. Markasını tanıtmak isteyen kişiler ürünleri ile ilgili tanıtıcı resimleri ve videoları hazırlayarak sayfalarında paylaşır.

Böylece ürünlerinin satışını Instagram üzerinden yaparlar. İnstagram üzerinde ürün tanıtımı yaparak para kazanmak için belirli takipçi sayısına ulaşılması gerekir. Yüksek takipçili hesaplardan yapılan tanıtımlarda daha fazla para kazanılır.

İnstagram’ın Özellikleri

Instagram sosyal medya platformu üzerinde birçok işlem yapılabilmektedir. Instagram üzerinde çeşitli filtreler ve efektler kullanılarak fotoğraf paylaşmak mümkündür. Ayrıca, yapılan fotoğraf paylaşımı üzerine açıklama yapılıp,etiketlenebilir. Aynı zamanda Instagram trendleri arasında yer alan hasttag da yapılabilir. İnstagram üzerinden video ve hikâye paylaşımı yapılabilir.

Akıllı cihazlar üzerinde kullanılan Instagram aracılığı ile mesajlaşmak mümkündür. İstediğiniz kişilerle Instagram üzerinde mesajlaşabilirsiniz. İnstagram’ın diğer bir özelliği ise canlı yayın açılabilmesidir. Takipçilerinizle anlık etkileşime geçmek için 1 saate kadar canlı yayın yapma seçeneği mevcuttur.

İnstagram Takipçi Listesinden Çıkarma ve Engelleme

İnstagram’da sizi takip etmesini istemediğiniz kişileri takipçi listenizden engelleyebilirsiniz. Takipçi listenizden çıkarmış olduğunuz kişilere herhangi bir bildirim gitmez. İnstagram takipçi listesinde çıkarmak istediğiniz kişileriçin sayfanızda takipçilerinizin yanında yer alan üç noktaya tıklayabilirsiniz. Daha sonrasında“takipçi sil” seçeneği görünecektir. Bu sayede kolay ve pratik bir şekilde listenizde bulunmasını istemediğiniz kişileri çıkarabilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir