AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Yukarı Kaydır Özelliği Nasıl Açılır? Nasıl Yukarı Kaydır Yapabilirim?

Instagram yukarı kaydır özelliği, yapılan tanıtımlara erişimi son derece kolaylaştırır. Sosyal medyaların reklam alanları haline gelmesi ile uygulamalara çeşitli özellikler eklenmiştir. Eklenen özellikler arasında, reklamları kolaylaştıran ve sizi hemen reklam sayfasına yönlendiren kaydırma özelliği vardır. Bu özelliğin amacı, eklenen linke hemen ulaşmanızı sağlamaktır. Instagram yukarı kaydır ile yapılan tanıtım ürünün detaylarına link üzerinden erişilir.

Instagram Yukarı Kaydır Özelliği Nasıl Açılır?

Peki, instagram yukarı kaydır özelliği nasıl açılır? Tanıtım yapılmasını isteyen herkes, bu özelliği kullanarak yapmak istiyor. Bunun için tek tek verilen aşamaları tamamlamanız yeterli olacaktır. Sizin için instagrama link ekleme, yukarı kaydırma özelliğinin kullanılması için detaylı bilgi veriyoruz.

İnsagram hesabınıza giriş yapın.

Story paylaş – hikaye paylaş sayfasına gelin.

Paylaşacağınız görseli seçin.

Seçim işleminin tamamlanmasından sonra asıl link ekleme işlemi başlayacak. Öncelikle önemli olan eklemek istediğiniz link ile yukarı kaydırma özelliğinin aktif hale getirilmesidir. Bu durumda hangi linki almak istiyorsanız öncelikle onu kopyalamış olun. Ardından direkt olarak yukarı kaydır özelliği için bu aşamalara gelin.

İç içe geçmiş ataç ikonu: Storyinizi seçtikten sonra üst kısımda iç içe geçmiş ataç ikonunu göreceksiniz. Bu ikon direkt olarak reklam eklemeniz için oluşturulmuştur. Sizin daha önce kopyalamış olduğunuz linki açılan metin ekleme sayfasına instagram yukarı kaydır özelliğini aktif etmek üzere yapıştırın.

Linkin eklenmesinden sonra uygulama sizi yönlendiriyor. Link ekleme işleminin gerçekleşmesinin ardından aslında çok da yapacağınız bir şey olmayacak. İlerleme işlemlerini yaparak kolayca yukarı kaydırma özelliğinin aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram Yukarı Kaydır Özelliği İçin Aranan Şartlar

Yukarı kaydır özelliğini kullanmak çok kolay; fakat bu işlemin gerçekleşmesi için olması gereken özelliğin sizin hesabınızda aktif hale gelmesi. Eğer aktif değilse, direkt olarak ataç simgesine tıkladığınızda karşınıza link ekleme yeri yerine, iş birliği yapmış olduğunuz bir sayfaya yönlendirme çıkar. Çünkü sizin kullandığınız hesabın Instagram yukarı kaydır özelliği yoktur. Bu durumun yaşanmaması için aşağıda verilen özellikleri sağlayan bir hesaptan işlem yapılması gerekiyor.

  • İşletme hesabı: Yukarı kaydır özelliğinin kullanılması için mutlaka işletme hesabı olması gerekiyor. işletme hesabı için de fenomen olmak, butik olmak gibi herhangi bir sektörde yer alıyor olmak yeterlidir. Bu durumda işletme hesabı üzerinden yukarı kaydırma özelliği aktif olacaktır.
  • Onaylı Hesap: Hesap onay işlemleri mail ve telefon numarası yolu ile gerçekleşmektedir. Bu gibi onayları vermeyen hesaplar işletme hesabı olamayacağı gibi aynı zamanda yukarı kaydırma özelliğini de kullanamayacak. Mutlaka telefon numarası ve mail adresi üzerinden onay işleminin gerçekleşmesini sağlamalısınız.
  • Takipçi Sınırı: Yukarı kaydırma özelliğinin kullanılması için olması gereken en az 10.000 takipçi sınırı var. Bu takipçi sınırının aşılmasından sonra ancak bu özellik kullanılıyor. instagram yukarı kaydır özelliğini aktif etmek için bu şartların sağlanması yeterlidir.

Verilen şartların sağlanması durumunda, aşamaları tamamlayarak siz de hemen kaydırmalı bir post paylaşabilirsiniz. Takipçilerinizi yönlendirmek istediğiniz bir ürün ya da hizmet olduğunda, reklam aşamasında bu şekilde post paylaşmak en avantajlısı olacaktır.

İnstagramda Nasıl Yukarı Kaydır Yapabilirim?

Verilen bilgiler ışığında instagram yukarı kaydır özelliğini kullanmak son derece kolay olacak. Bu şekilde bir post paylaşımı denenebilir. Ancak bunun dışında, yukarı kaydır özelliği ile sunulan bir post karşınıza çıktığında ne yapacaksınız? Eğer verilen linke giriş yapmak istiyorsanız postu yukarı kaydırmanız yeterlidir. Hemen reklam verilen sayfanın açılması sağlanıyor olacak.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir