AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Dil Değiştirme İngilizce’ den Türkçe’ ye Çevirme

Instagram Dil Değiştirme İngilizce ’den Türkçe ’ye Çevirme ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik. Instagram, sosyal medya denildiği zaman akla ilk gelen uygulamalardan biridir. Ancak son dönemlerde pek çok Instagram kullanıcısı, uygulamanın dili konusunda sorun yaşayabilmektedir.

Özellikle ülkemizdeki Instagram kullanıcıları, herhangi bir değişiklik yapmamalarına rağmen dilin İngilizce ’ye çevrildiğini görebiliyorlar. Instagram dil değiştirme İngilizce ‘den Türkçe ‘ye çevirme gibi tüm merak edilen konular için yazımıza devam edebilirsiniz.

Instagram İngilizceden Türkçeye Nasıl Çevrilir?

Instagram İngilizceden Türkçeye nasıl çevrilir ve mobil cihazlarda yapılması gerekenler merak konusudur. Instagram uygulamasını kullanırken, İngilizce dili ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu gibi bir sorun ile karşılaştığınızda, çok kolay birkaç işlem ile dili tekrar Türkçeye çevirebilirsiniz.

Instagram dilini İngilizceden Türkçeye çevirmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Kullandığınız mobil cihazdan Instagram uygulamasına gelin.
 • Uygulamayı açtıktan sonra, profil fotoğrafınızın olduğu yerdeki üst üste olan çizgilere tıklamalısınız.
 • En alt bölümde yer alan ve çark işareti şeklinde olan “Setting (ayarlar)” kısmını seçin.
 • Ayarlara giriş yaptıktan sonra bu bölümde yer alan “Language(dil)” seçeneğine dokunun.
 • Dil seçeneklerinden alta doğru inerek, Türkçe dilini seçebilirsiniz. Onaylama işleminiz ile birlikte uygulamadan çıkabilirsiniz.
 • Instagram uygulamasına tekrar giriş yaptığınızda, Instagram dil değiştirme işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.
Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde beğeni gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Instagram Beğeni Satın Al sayfamızı ziyaret ederek beğeni sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/instagram-begeni-satin-al/

Instagram İngilizce Oldu Nasıl Düzeltebilirim?

Instagram İngilizce oldu nasıl düzeltebilirim ve Instagram dilini nasıl Türkçe yapabileceğiniz ile ilgili pratik bilgileri inceleyebilirsiniz. Instagram uygulamasını kullanırken yanlışlıkla dilini değiştirmiş olabilirsiniz.

Eğer uygulamanın dilini İngilizce yapmış iseniz, kolaylıkla tekrar Türkçeye çevirebilirsiniz. Instagram İngilizce oldu Türkçeye çevirme için kullandığınız telefon modeline göre, farklı adımları takip etmeniz gerekmektedir.

İphone cihazların bazılarında dil değiştirme için, cihazın kendi dil ayarlarından gerekli düzeltmeleri yapmanız gerekmektedir. Ancak Android cihazlardan, Instagram uygulaması üzerinden İngilizceyi Türkçe diline kolaylıkla dönüştürebilirsiniz.

Ayarlar ve dil seçeneklerinden Türkçe dilini seçerek, onaylamanız dahilinde uygulamayı Türkçe olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer farklı bir dil seçmek istiyorsanız, yine dil ayarlarından kullanmak istediğiniz dili tercih edebilirsiniz.

Instagram Türkçe‘ ye Çevirme Android

Instagram Türkçe ‘ye çevirme Android cihazlar için oldukça basit bir işlemdir. Instagram kullanıcıları bazen dil değişikliği problemi yaşayabilmektedir. Uygulamayı kullanırken, farlı bir dili onaylamış da olabilirsiniz. Instagram Türkçe ‘ye çevirme Android cihazlar için şunları yapabilirsiniz:

 • Android cihazınızda yüklü olan Instagram uygulamasına giriş yapın. Eğer uygulamaya daha önce giriş yapmış iseniz, profiliniz otomatik olarak açılacaktır.
 • Sağ alt kısımda yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın. Buradan sağ üst bölgede yer alan ve üç adet yatay çizgi şeklinde bulunan bölüme dokunun.
 • Karşınıza ayarlar bölümünün simgesi çıkacaktır. Buradan hesap kısmına giriş yapın.
 • Alt bölgede yer alan dil seçeneği içerisinden dil seçimi yapabilirsiniz. Türkçe dilini bulmakta zorlanıyorsanız, arama kutucuğu içerisine Türkçe yazabilirsiniz.
 • Türkçe dilini seçerek çıkış yapın. Uygulamayı artık tamamen, Türkçe dili ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Instagram Dil Ayarları ve Çözümleri

Instagram dil ayarları ve çözümleri için doğru adrestesiniz. Instagram uygulamasının algoritması, kullanılan dil ile de bağlantılıdır. Bunun için kullandığınız dile göre keşfetinizde o bölgenin popüler profilleri de gösterilmektedir.

Instagram dilini dilediğiniz zaman, istediğiniz ülkenin diline dönüştürerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda dil ayarını değiştirmiş olsanız bile, uygulamanın dilinin değişmemesi gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Özellikle Instagram dilini İngilizceden Türkçeye çevirme onay işleminden sonra, ayrı sorun yaşanmaya devam edebilmektedir. Bu gibi bir durumda ise, hemen uygulamadan çıkış yapmalısınız. Birkaç dakika bekledikten sonra, Instagram uygulamasını açarak giriş yapabilirsiniz. Bu sayede dil değiştirme sorununun çözüldüğünü fark edebilirsiniz.

Instagram uygulamasını farklı dillerde kullanmak isteyebilirsiniz. Uygulama içerisinde, dünya üzerinde kullanılan pek çok dil seçeneği yer almaktadır. Dilerseniz İngilizce veya Türkçe, dilerseniz de Fransızca veya İspanyolca gibi dilleri tercih edebilirsiniz.

Ayarlar kısmından dil seçimini hemen yapabilirsiniz. Ancak seçmiş olduğunuz dil üzerinden uygulamanın tüm detaylarını kullanmaya devam edeceğinizi bilmelisiniz.

Eğer seçmiş olduğunuz dilde Instagram uygulamasını kullanmakta zorlanıyor iseniz, yine Türkçeye dönüştürebilirsiniz. Instagram dil değiştirme için aynı adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Uygulamayı tamamen Türkçe kullanmaya devam edebilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir