AXMEDYA

BLOG

Genel

WhatsApp’a Çoklu Hesap Desteği Geldi, Nasıl Çoklu Hesap Açılır?

WhatsApp’a çoklu hesap desteği geldi, Nasıl Çoklu Hesap Açılır diye merak edenelrin sayısı bir hayli fazla. Yenilenen Whatsapp’ta bu özellik nasıl işler gelin bakalım.

Bu içeriğimizde sizler için Aynı WhatsApp hesabı aynı anda 2 farklı cihazda kullanılabilir mi ve  WhatsApp ek hesap nasıl açılır başlıklarına yer vereceğiz.

WhatsApp çoklu hesap desteğini başlattı! Nasıl kullanılır?

WhatsApp, son yaptığı güncelleme ile birden fazla hesabı aynı anda kullanma kolaylığı getirdi.

 Kullanıcılar bunu korsan uygulamalar ile yaparken şimdilerde ise WhatsApp’ın çoklu hesabı desteği ile doğrudan bu imkan sunuluyor.

WhatsApp çoklu hesap desteğini başlattı peki ama bu nasıl kullanılabilecek diye baktığımızda gayet basit olduğunu söylemek isteriz.

WhatsApp, tarafından yapılan açıklama ile kullanıcılar artık, uygulamada aynı anda iki hesabı birlikte kullanabilecek

Çok uzun zamandan beri test sürecinde olan bu popüler çoklu hesap uygulaması nihayet kullanıcılara sunuldu. WhatsApp çoklu hesap diğer bir adıyla WhatsApp multiple account olarak da anılıyor.

Hem bireysel hem de iş hayatı için ayrı numara kullanan kişiler, iki farklı telefon taşımak zorundaydı.

Çünkü her bir WhatsApp hesabı için iki ayrı numara gereksinimi vardı. Artık kullanıcılar, ekstra telefon taşımak zorunda kalmıyor.

 Bir diğer tercih olarak da kişiler, birden fazla WhatsApp hesabını kullanmaya izin veren üçüncü taraf seçeneklerine yöneliniyordu. Artık bu tarz uzun uzadıya farklı durumlara hiç gerek yok.

WhatsApp’ın yaptığı bu güncelleme sayesinde ikinci bir telefon numarasına ya da  SIM karta gerek olmayacak. Çoklu SIM gibi eSIM özellikli bir cep telefon ihtiyacına da gerek bulunmayacak.

HESAPTAN ÇIKIŞ YAPMAYA GEREK YOK!

WhatsApp çoklu hesaplar arası anlık geçiş imkânı sunan bu benzersiz yenilik ile bir hesaba girebilmek için diğerinden çıkış yapmaya gerek yok.

 Bu kolaylık sayesinde kişiler, iş ve kişisel profillerini daha pratik bir şekilde kullanır hale gelebilecek

WhatsApp çoklu hesap desteğini başlattı! Nasıl kullanılır?

Çoklu hesaplarda gizlilik ve bildirim ayarları da birbirinden farklı çalışacak. Bireysel WhatsApp hesap profil fotoğrafını “Sadece kişilerim” şeklinde ayarlayabileceksiniz.

İş hesabı profil resmini de dilerseniz  “Herkese açık” yapabilirsiniz. Hesaba özel ayarlamalar ile ayrıcalıklı WhatsApp çoklu hesap detaylarından kolayca faydalanabilirsiniz.

Bir telefonda iki WhatsApp hesabı olur mu?

Bir telefonda iki WhatsApp hesabı olur mu şeklinde yapılan sorgulamalar için nihayet istenen cevapta gelmiş oldu. WhatsApp, çoklu hesap özelliğini tüm dünyaya duyurarak; Android ve iOS cihazlara sahip kişiler için bu özelliği sunmaya başladı.

Şimdilerde bir telefonda iki whatsapp hesabı olabiliyor.

Bir telefonda iki WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır?

Bir telefonda iki WhatsApp Hesabı Nasıl aşağıdaki bölümde daha detaylı bir biçimde anlatırken bu soruya ise şu şekilde cevap verebiliriz.

  • WhatsApp uygulamasını seçin ve ardından ise “Klonla” sekmesine tıklayın.
  • Yapılan bu işlemin hemen ardından ise mobil cihazınıza ikinci bir WhatsApp simgesi eklenir.
  • Bu ortaya çıkmış olan ikinci simge ile yeni bir hesap oluşturarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu durum ise sadece ve sadece Android cihazlarda kullanılabilen ve WhatsApp’ı iki ayrı uygulama şeklinde kullanmanıza imkân verir.

 WhatsApp Çoklu Hesap Açılır için asıl yanıtımız alt başlığımızda olduğu gibidir.

WHATSAPP’TA BİRDEN FAZLA HESAP NASIL AÇILIR?

WhatsApp’a çoklu hesap desteği geldi, Nasıl Çoklu Hesap Açılır bilmeyenler için kısa birkaç adımda nasıl açılacağını anlatalım.

  • Öncelikle kullandığınız mobil cihazlar üzerinden WhatsApp ayarlar bölümüne girin.
  • Hemen isminizin bulunduğu kısımdaki ok işaretine tıklayın.
  • Buradan karşınıza çıkacak olan “Hesap ekle” sekmesine tıklayın.
  • Tüm bunların ardından ise yeni hesabınızda kullanacağınız telefon numarasını girin.
  • Numara girişinin ardından hesapta kullanmak isteyeceğiniz profil fotoğrafını girin.
  • Ardından sizlerden istenmekte olan ad ve hakkımda yazısı gibi bilgileri de ekleyerek işlemi noksansız bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

“SADECE WHATSAPP KULLANIN” UYARISI

WhatsApp tarafından dile getirilmiş olan bir makale de kullanıcılar için şu şekilde bir açıklama yapılmış bulunuyor. Bu açıklamaya göre; “Sadece resmi WhatsApp’ı kullanmanızı ve telefonunuzda daha fazla hesap açmak üzere taklit veya sahte sürümler indirmemenizi önemle hatırlatmak isteriz. Mesajlarınızın güvenli ve gizli olması, ancak resmi WhatsApp’ı kullandığınızda mümkündür.” Uyarı dile getirildi.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir