AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Hesap Gizleme

Instagram hesap gizleme nasıl yapılır? Sosyal medya ağlarından bir tanesi olan Instagram günümüzde milyonlarca üyeye sahiptir. Herkesin amacı farklı olsa da genel anlamda eğlenmek, zaman geçirmek, fenomen olmak ya da markalardan reklam alarak bir gelir elde etmek gibi hedefler gözlemlenmektedir.

Kullanım şekli fark etmeksizin kişiler bazen hesaplarını gizliye almayı tercih edebilmektedir. Bunun bir sebebi gelen mesaj isteklerinden rahatsız olmamaktır. Kişiler DM kutularını kapatmak istemiyorsa hesaplarını gizliye almak, onları takip etmeyen kişilerden gelen mesajlardan kurtarabilir.

Bununla sınırlı kalmadan Instagram hesap gizleme¸ içeriklerinizin başkası tarafından çalınması ihtimalini de düşürür. Çoğu kişi özenle ve uzun süre uğraşarak hazırladığı içeriklerin başkası tarafından öylece alınmasını istemez. Bunu önlemek için gizli bir hesap size yardım edebilir.

Instagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Peki Instagram hesabı nasıl gizlenir? Her ne kadar hesap gizleme çok kolay olsa da ilk kez hesabını gizleyecek olan kişiler yapması gerekenler konusunda soru işaretlerine sahip olabilir. Eğer aşağıdaki adımları takip ederseniz, saniyeler içerisinde hesabınızı gizliye almanız mümkündür:

  1. Instagram hesabınıza girdikten sonra sol alttaki diğer’e ve ardından Ayarlar’a tıklayın.
  2. Karşınıza gelen ekranda, seçenekler içinden Gizlilik ve Güvenlik’i seçin.
  3. Hesap Gizliliği altında, Gizli Hesap’ın yanında mevcut olan kutuyu işaretleyin.

Bu adımları takip ederek, kısa süre içerisinde hesaplarınız gizliye alınabilir. Ancak İşletme profillerinin hesaplarını gizli yapamayacağı unutulmamalıdır. İşletme hesabınızı özel yapmak istiyorsanız, önce kişisel bir hesaba geri dönülmelidir.

Takip İsteği Gönderme

Instagram gizli hesaplar nasıl görülür? Bu soru da birçok Instagram üyesinin düşündüğü hususlar içindedir. Bunun en temel ve kısa çözümü takip isteği yollamadır. Gizlenmiş hesaba Takip isteği atıldığında, hesabın profiline bakabilmek için hesabın sahibinin isteği kabul etmesini beklenmelidir. Bu süre her zaman değişir. Ayrıca onaylama ihtimali olduğu kadar onaylamama olasılığı da mevcuttur.

İlgili kişi siz isteği gönderdiğiniz sıralarda çevrimiçiyse, o zaman kabul edebilir ve siz de onun profilini hemen görebilirsiniz. Değilse çevrimiçi olana kadar beklemeniz gerekebilir.

Google Kullanma

Kişiler bazen takip etmeden çözümler almayı talep edebilmektedir. Instagram gizli hesaplar nasıl görülür diyorsanız Google kullanmanız da mümkündür. Kişinin adını arama çubuğuna girme yeterlidir.

Genel olarak hesap sahibi profilini gizlediğinde, Google’ın eski gönderilerinden meydana gelen bir kitaplığı yer almaktadır. Bunlar hesapları hala herkese açıkken yaptıkları gönderilerden meydana gelir. Söz konusu gönderileri de inceleyerek, aradığınız sonuçları almanız mümkün olabilir.

Arama sayfası yüklendikten sonra, arama sonuçlarınız “Tümü”, “Görseller”, “Haberler” ve “Videolar” şeklinde görüntülenecektir. Söz konusu sekmeler teker teker ayrıntılı şekilde incelenebilir. Bu kişinin herkese açık yayınlarının ve profil resimlerinin bir koleksiyonunu görmenize yardım edebilir.

Diğer Platformlarda Arama

Instagram gizli hesaplar nasıl görülür diyorsanız, çözümlerden bir diğeri de diğer platformlarda arama yapmadır. Şayet bir kişi Instagram hesabını gizli yapmışsa, bu durum diğer sosyal medya hesapları için geçerli olmayabilir. Bu nedenle Facebook, Twitter, TikTok, Snapchat, Pinterest gibi sosyal medyaları da kontrol etmek önerilir. Tam adlarını bilmiyorsanız, Instagram biyografilerini kontrol ederek bunlara ulaşmanız mümkün olabilir. Çünkü bazı kişiler biyografilerinde farklı sosyal medya ağlarının linklerini verebilmektedir.

Bir Arkadaş Aracılığıyla Görüntüle

İnsanlar Instagram hesaplarını farklı sebeplerden dolayı gizliye alabilmektedir. Bu durumda onları görmek için takip etme isteği yollanmalıdır. Ancak insanlar bazen takip isteği atmak istemeyebilir ya da isteği reddedilmiş olabilir.

Bu gibi durumlarda Instagram gizli hesap nasıl görülür sıklıkla sorulur. Yukarıdaki yöntemlerin yanı sıra bir arkadaş aracılığıyla da çözümler alınabilir. Çoğu zaman, kişiyi zaten takip eden bir arkadaşınız olabilir.

Eğer arkadaşınıza bu konuyu açarsanız onun profiline göz atmayı kabul edebilir ve böylece içerikleri de görülebilir.

Üçüncü Parti Uygulamaları

Instagram gizli hesap nasıl görülür diyorsanız bir diğer yanıt da üçüncü parti uygulamalarıdır. Ancak bunlara karşı her zaman dikkatli olunmalıdır, çünkü üçüncü parti uygulamalar Instagram tarafından desteklenmez. Güvenlikleri de her zaman akıllarda bir soru işareti bırakır. Ayrıca genellikle hesabınıza da erişim isteği talep eder.

Bu nedenle günümüzde gizli hesapları görmeye dair uygulamalar olsa da bunlara karşı bilinçli ve sorumlu olmak gerekir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir