AXMEDYA

BLOG

TikTok Destek

TikTok Şifremi Kabul Etmiyor

TikTok şifremi kabul etmiyor ne yapabilirim? Bu soru platforma girerken şifresi kabul edilmeyen üyeler tarafından sıklıkla sorulur. Özellikle şifresinin doğru olduğundan eminse ya da değiştirmesine rağmen söz konusu problem yaşanıyorsa kişiler bir çözüm bulmak için bu soruyu sorabilmektedir. Bunu çözmek için farklı yöntemler yer almaktadır.  Bunların her birini tek tek denerseniz, şifrenizin kabul edilmemesi durumu çözülebilir.

TikTok’un Sunucularını Kontrol Edin

TikTok şifremi kabul etmiyor diyorsanız, ilk yapabileceğiniz sunucuları kontrol etmedir. TikTok uygulaması doğru biçimde çalışmıyorsa, birtakım sunucuların çalışmama olasılığı vardır. Ancak TikTok’un web sitesinde sunucularının durumunu kontrol etmeniz için ayrılmış bir sayfası yoktur.

Parolanızı sıfırlamak için doğrulama kodu, TikTok tarafından sunucuları kullanılarak gönderilir, bu nedenle, tek seferlik kodu almıyorsanız ve parolanızı sıfırlayamıyorsanız, TikTok’un sunucularında sorun yaşaması kuvvetle muhtemeldir.

Uygulamayı Yeniden Başlatmaya Zorlayın

TikTok şifremi kabul etmiyor diyorsanız, ikinci çözüm de uygulamayı yeniden başlatmaya zorlamadır. Bazı sistem kaynaklarının düzgün yüklenmemesi ve parola doğrulama hatasına neden olma olasılığı da yüksektir. Tüm sistem kaynaklarının düzgün bir şekilde yüklendiğinden emin olmak için, tüm sistem kaynaklarını yeniden yüklemesi için TikTok uygulamasını yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz.

Telefonlarda markalara ve işletim sistemlerine göre uygulamaları yeniden başlatmaya zorlama farklılaşmaktadır. Ancak genel anlamda adımlar aşağıda olduğu gibi özetlenebilir:

 1. Telefonunuzda ayarlar sekmesine giriş yapın.
 2. Ardından, Ayarlar uygulamasının içinde aşağı kaydırın ve Uygulamalar sekmesini bulun. Genellikle Ayarlar uygulamasının alt kısmına yerleştirilir. Ne var ki bu durum cihazınızın modeline göre farklılık gösterebilir.
 3. Uygulamalar alanına gelerek TikTok uygulamasını bulup üzerine tıklayın.
 4. TikTok uygulaması için Ayarları açtıktan sonra, Durdurmaya Zorla düğmesini bulun ve TikTok uygulamasının arka planda çalışmasını durdurmak için bu düğmeye dokunun.
 5. Son olarak Ayarlar uygulamasını kapatın. Sonrasında ise Uygulama Çekmecesine geri dönün. Yeniden başlatmak için TikTok uygulamasına dokunun.

Bu işlemleri takip ederek kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Ancak belirttiğimiz üzere aşamalar işletim sistemine ve telefon markasına göre farklılaşabilir.

TikTok’un Önbelleğini Temizleme

Android cihazlar için içeriklerin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olan uygulama önbelleğini yönetme seçeneğiniz vardır. Uygulamanın önbelleği, uygulamayı her açtığınızda sunucudan almak yerine cihazınızın belleğine kaydedilen uygulama kaynaklarının küçük parçalarını içerir.

TikTok uygulaması düzgün çalışmıyorsa ve şifrenizi sıfırlamak için doğrulama kodları yollamıyorsa, önbellek dosyaları bozuk olabilir. Düzeltmenin en hızlı şekli, tamamen uygulamanın önbelleğini temizlemedir. Android cihazınızdan bundan sonra TikTok uygulamasının yeni kopyasını cihazınıza tekrar indirmesini belirtecektir. Adım adım bu işlemler şöyle yapılır:

 1. Android cihazınızda ayarlar sekmesine giriş yapın.
 2. Ayarlar uygulamasında Uygulamalar sekmesini bulun ve üzerine dokunun.
 3. Uygulamalar sekmesini açtıktan sonra aşağı kaydırın ve TikTok uygulamasını bulun ve Ayarlar sayfasını açmak için tıklayın.
 4. Son olarak Depolama’ya tıklayın ve Önbelleği Temizle düğmesine dokunun.

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra sadece TikTok şifremi kabul etmiyor sorununun devam edip etmediğini kontrol etmeniz gerekir.

Güncellemeler için TikTok Uygulamasını Kontrol Etme

Eğer hala şifre problemi devam ediyorsa, bir diğer TikTok şifremi kabul etmiyor sorun çözümü için güncellemeler kontrol etmeniz mümkündür. Bu adım adım aşağıda olduğu şekilde, rahatlıkla yapılabilir:

 1. Android cihazınızın kilidini açın ve ayarlar bölümüne girin.
 2. Arama çubuğunda ekranın sol tarafında üç yatay çizgi bulunan bir düğmeye dokunun.
 3. Ardından yan menüden Uygulamalarım ve Oyunlarım’a tıklayın.
 4. Son olarak Google Play Store, cihazınızda yüklü tüm uygulamalarda güncelleme bulunup bulunmadığını otomatik şekilde kontrol edecektir. TikTok uygulamasının bir güncellemesi yer alıyorsa, uygulamanın sağ bölümündeki Güncelle butonuna tıklayın.

Buna ek olarak doğrudan Google Play Store ya da App Store uygulamalarına giderek yeni bir TikTok güncellemesi olup olmadığına da bakılmalıdır. Güncelleme ardından yine sorunun devam edip etmediği kontrol edilir.

VPN’yi Kapatma

TikTok şifremi kabul etmiyor nasıl çözerim diyorsanız ve VPN kullanıyorsanız, bunu kapatarak denemeniz de bir çözümdür. Çünkü bu TikTok uygulamasını engelleyebilir. Böylece şifre problemlerine yol açabilir.

VPN hizmetleri, IP adresinizi kendi sunucularından bir proxy adresiyle değiştirir. IP adresi web sitesi ve uygulama sunucuları ile iletişim kurmak için kullanıldığından, bu durum internet bağlantınızda kararsızlığa neden olabilir. Sonuç olarak TikTok’un sunucusu, şifre doğrulama başarısız hatasına neden olan dengesiz ağ nedeniyle cihazınıza doğrulama kodu gönderemez.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir