AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram İçeriklerim Neden Keşfete Düşmüyor? Keşfete Düşürmek İçin Bilinmesi Gerekenler

Instagram keşfet sayfası, hesabın popülerliğini arttırır. Paylaşımlarınızı çok daha fazla kişinin görmesini sağlar. Ancak bazen keşfete düşmek zor olabilir. Peki, instagram keşfet için ne olması gerekiyor? Başarılı bir sosyal medya yönetimi ile takipçilerinizi arttıracak, etkileşimi en üst seviyeye çıkaracak olan keşfete düşme sağlanabilir.

Sosyal medya hesaplarının aktifliği, keşfet sayfasında yer almak için ilk sırada olan özelliktir. Ancak elbette bunun dışında belli kriterleri sağlayarak keşfet sayfasında yerinizi alabilirsiniz. En iyi şekilde keşfet sayfasından takipçi kazanmak, beğeni almak mümkün. İşte sizin için keşfet sayfasında yer almanıza destek olacak özellikler…

İnstagram Doğru Paylaşım Saati

İlk olarak tüm paylaşımlar için her saat uygundur diyemeyiz. Üstelik instagram’ın hangi ülkeden daha çok etkileşim alması için paylaşım yapılacak bu da önemli. Tüm kriterleri göz önünde bulundurarak instagram keşfete düşmek mümkün olabilir. Türkiye’nin doğru paylaşım saati genel olarak 18:00 ile 20:00 arasındadır. Bunun dışında 15:00 ile 17:00 arasında da instagram’ın Türkiye için son derece aktif bir hali olduğunu söylemek mümkün.

Etkileşimin en çok olduğu saat diliminde paylaşım yapılması gerekir.

İnstagram Hastagleri (#’ler)

Sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparken, instagram etiketleri kullanılır. Nasıl mı? Yani postun içeriğinde yer almasını istediğiniz kelimeleri yazmanız gerekir. Bu durumda keşfette hangi içeriklere göre gösterimi yapılacağı da belli olacaktır. Keşfette gözükmek isteyen kişi mutlaka bu kelimeleri doğru ve eksiksiz seçerek kullanmalıdır.

Doğru ve yeterli sayıda etiket yapmak önemlidir.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

İnstagram Postu Yorumları

Etkileşimi artttırmak keşfete düşmenin en güzel yoludur. Bunun için mutlaka paylaşımın ardından yüksek oranda beğeni ve yorum gereklidir. En önemlisinin yorum olduğunu söyleyebiliriz. Çok sayıda yorum alarak instragram etkileşimi artarak keşfete düşmek mümkün olacaktır. Postun paylaşılmasından sonra ara ara gelen yorumlar ile keşfette daha uzun süre kalmanız da mümkün olabilir.

İnstagram Takipçi Sayısı

Keşfette yer almak isteyen bir hesabın, elbette hesabının etkileşimi çok olmalıdır. Bunun en önemli göstergesi ise takipçi sayısı oluyor. Takipçi sayısı çok olan bir hesap için yorum ve beğeni sayısının da artması çok daha kolay olacaktır. Bunları değerlendirmeniz halinde, sorun yaşamadan keşfete çıkarak hesabınızdaki etkileşimi arttırabilirsiniz.

İnstagram Reels Keşfete Nasıl Düşer?

İnstagram reels keşfette en çok gösterimi olanlar arasında. Diğer postlara göre ağı daha geniş olduğundan ve orada herhangi bir ilerleme olmadan da ilerleme olduğundan son derece avantajlıdır. Eğer siz de takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız, mutlaka reels üzerinden de işlemlerinizi yaparak, doğru paylaşımlar ile aktifliği arttırabilirsiniz.

İnstagram Fotoğraf Postu Nasıl Keşfete Düşer?

Fotoğrafı paylaşmadan önce, doğru saat olup olmadığını kontrol edin. En çok etkileşim alan hastagler e mutlaka postunuzda yer verin. Bu sayede o etiketler üzerinden sizin paylaşımınızın görülmesi de daha yüksek ihtimaller arasında olacaktır. Bunları göz önünde bulundurarak paylaşımlarınızı yapmanız önemlidir. Fotoğrafınızı keşfette gören çok sayıda kişi olmasını sağlayabilirsiniz.

İnstagram Video Postu Nasıl Keşfete Düşer?

Videolar daha fazla etkileşim aldığından, video postunun keşfete düşme ihtimali çok daha fazladır. Bakıldığında direkt olarak video postlarında olması gereken etiketler, doğru saatte paylaşım ve içeriğin etkileyici olması gibi hususlar ile keşfete düşmenin çok daha büyük ihtimal olduğunu söyleyebiliriz. Video postlarınız ila keşfete düşerek takipçi sayınızı hızla arttırabilirsiniz.

Sunulan önerilere dikkat etmeniz halinde instagram keşfet için doğru paylaşımlar yapmış olacaksınız. Kısa sürede istediğiniz etkiyi almanız sağlanacak.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir