AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Mavi Tik Almak için Ne Yapmak Gerekir?

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır, bunun için yapılması gerekenler nelerdir yazımızda tek tek açıklamak istedik.

Instagram mavi tik alma nasıl yapılır?

Sahip olduğunuz sosyal medya hesabı üzerinden bir adet mavi tik sahibi olabilmesi için Instagram uygulamasının mobil cihazınıza yüklü olması gerekiyor. Bu sayede gereken başvuruyu kolay bir biçimde herkes gibi sizlerde yerine getirebilirsiniz.

İndirme işleminin yapılmasının ardından gerekli aşmalar aşağıdaki biçimde ilerlemektedir.

Sahip olduğunuz telefona indirdiğiniz Instagram uygulamasını açınız. Ardından profil noktasına gelerek sağ üstte bulunan “Seçenekler” kısmına tıklayın. Bu bölümde açılan menü içerisinden “Ayarlar ‘butonuna tıklayın. Ayarlar bölümünden en başta “hesap” kısmına ardından ise “Doğruluma Talebi” kısmına tıklamanız gerekiyor.

Instagram mavi tik başvurusu yapabilmek için “Instagram doğrulaması için başvur” isimli karşınıza gelecek olan sekmeye girerek kimlik doğrulaması yapılması gerekiyor.  Bu doğrulama sayesinde sosyal medya tanınırlığınızı gözden geçiriliyor. Birtakım kanıtlar isteniyor. Bu kanıt işlemleri için bir haber linki, ya da videosu gibi sizinle ilgili olan bilgileri sunabiliyor olmanız gerekiyor.

Instagram mavi tik nasıl alınır?

Son gelen ekran görüntüsünün ardından hesap doğrulama işleminin gerçekleşmesi gerekiyor. İnstagram internet sitesinde verilen bilgilere göre “Hesabınız doğrulamaya uygun olsa bile, bir talep oluşturmak hesap doğrulanır anlamını taşımıyor” ibaresi ile net şekilde belirtiliyor.

Instagram mavi tik için aranılan şartlar

  • En başta Instagram mavi tik şartlarını yerine getirebilmek için elinizden gelen her şeyi yapmış olsanız dahi, bu konuda hesap doğrulaması kesin olarak yapılamıyor olabiliyor.
  • Instagram internet sitesi üzerinde paylaşılan bilgiye göre; başvuru onayı için gereken şartlar şu şekildedir.
  • Özgünlük şartı: bu konuda özellikle hesap sahiplerinin gerçek bir hesabı yönetiyor olması büyük önem taşıyor. Şahsi kişilerin yanı sıra; bir işyerini ya da kuruluşu temsil eden gerçek hesaplar olmalıdır.
  • Yine hesabın temsil etmekte olduğu kişinin bir benzeri olmamalıdır. Bu durum kurum hesapları içinde geçerli bir durum olmaktadır. Kişiye özel hesapların doğrulaması yapılırken ilgi alanlarına yönelik açılmış hesaplar doğrulanamaz.
  • Eksiksiz olma konusunda şartlar öne süren Instagram, hesabın herkese açık olmasını istiyor. Her başvuru talebinde bulunacak olan hesabın profil resmi olmalı, en az bir gönderisi olmalı ve biyografi kısmı kesinlikle bulunmalıdır. Profil, farklı Instagram hizmetlerine yönlendirilmekte olan “beni ekle” bağlantıları içeremez.
  • Gerçek manada dikkat çekici ve fark etmeye değer olmak diğer şartların arasında bulunuyor. Özellikle sıkça aranmakta olan hesaplar arasında yer etmiş olmalısınız. Bu durumda tanınmış kişi konumunda bulunurken marka ya da kuruluş olabilirsiniz. Şahsi bir kimlikle dahi sıkça aratılıyorsanız kriterlere uyduğunuz anlamına gelir. Şayet tanınmış kişi çin örnek verilmekte olan haber kaynağı, ücretli ya da tanıtım maksadıyla oluşturulmuş içerikler ise incelemeye gerek duyulmaz ve şartlara uygun hesaplar olarak doğrulama gerçekleşmez.
  • Günümüzde mavi tik almak isteyen kişi sayısı bir hayli yüksek. Bu bağlamda ücret karşılığında bu işi gerçekleştirebilecek kişi ve firmalar bulunuyor. Tüm sosyal medya hesapları bu konuda en ufak bir ücret talebinde bulunmadıklarını belirtiyor. Firmamlar verdikleri hizmet karşılığında bu konuda bazı farklı fiyat tekliflerini sizlere sunabilmektedir.

Yukarıdaki şartlara uyuyor ve başvurunuzu geçekleştiremiyorsanız mavi tik alma konusunda iddialı firmamız üzerinden destek alabilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram mavi tik neye göre veriliyor?

Instagram mavi tik, Instagram hesabına sahip kişilerin tanınmış kişiler olduğunun bir işaretidir.  Bu etiket sayesinde hesabınızın Instagram platformu tarafından doğrulandığı gözler önüne serilmektedir.

Instagram’da Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır? Veya Instagram mavi tik alma ücreti ne kadar?

Yukarıdaki biçimde aklınıza gelen soruların kısaca cevaplarını vermek gerekirse; “mavi tik” alma konusuna hizmet veren firmalar yüksek fiyatlar ile bu hizmeti gerçekleştiriyor. Instagram mavi tik işareti sahibi olabilmek her geçen gün giderek zor bir hale dönüşüyor bu sebeple gerekli başvuruyu yukarıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz. Eğer bir dönüş elde etmezseniz firmamız üzerinden bu konuda hızlı ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Instagram’da mavi tik olması için kaç takipçi lazım sorusu sıklıkla yöneltiliyor. Bu konuda 10.000 takipçi sayısına gerek duyulmaktadır. Instagram hesabı mavi tik nasıl yapılır? Ve Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Gibi sorularının cevaplarını baştan sona vermeye çalıştık.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir