AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Kurumsal Hesaplar İçin İnstagram Mavi Tik Başvurusu

Kişilerin ya da kurumların sosyal medya platformu İnstagram’ da güvenilir ve de prestijli bir hesaba sahip olabilmek için yapılacak bazı şeyler vardır. Bu yapılacaklardan biri, son zamanlarda sıklıkla söylenen mavi tik konusudur. Bir hesabın doğru olduğunu belli eden mavi tik, İnstagram da tanınmış kişilere ve de kurumlara verilir. İlk zamanlar İnstagram tarafından verilen mavi tik, artık son zamanlarda belli adımlar sonucunda hesap tarafından alınmaktadır. Bazı hesaplar için mavi tik almak pekte kolay olmadığından iyi bir sosyal medya partneriniz olan Ax medya ile anlaşma yapabilirsiniz.

İnstagram hesabınızda gezinirken bazı kurumların ve ünlü kişilerin hesaplarının yanında mavi tik görülmektedir. İnstagram mavi tik olan hesapların tanınan kişi ya da güvenilir kurum olduğuna inanılır. Bu sebeple çok fazla kişi mavi tik alabilme yolunda sayısız yol denemiştir.

İnstagram’ da Mavi Tik Nasıl Alınır?

İnstagram kullanıcıları için mavi tik güvenilir hesap ve popüler kişi manasına geldiği için mavi tik alabilmenin yollarını arayan kullanıcılar bu konularla ilgili Ax medya uzmanlarının görüşlerine başvurmaya başladılar. Mavi tik alabilmenin bazı kuralları vardır. Bu kurallar;

 • Önce instagram’a giriş yapın mavi tik olmasını istediğiniz hesaba girin.
 • Profilinizi açın. Mavi tik alabilmek için bir işletme hesabınızın olması gerekiyor. Bu sebeple karşınıza çıkan profesyonel hesaba geç butonunu tıklamalısınız.
 • Daha sonraki adım başvuru yapmak olacaktır. Ayarlardan hesap sekmesine geçin. Hesap kısmında doğrulama iste diyen butona tıklayın ve karşınıza bir form çıkacaktır.
 • Bu formu doldurun ve cevabı bekleyin.

İnstagram’da Mavi Tik Alma İşlemi İçin Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

En başta takipçi sayısı ile ilgili. Mavi tik alabilmek için fazla takipçinizin olması gerekmiyor. İnstagram size mavi tik vermek için takipçi sayınızla ilgilenmez.  Birde gerekli formu doldurduktan hemen sonra mavi tik onayı almayı beklemeyin. Mavi tik için biraz zaman geçmesi gerekiyor. İnstagram’ dan mavi tik alınması çok da kolay olmadığı için mutlaka bir uzmana danışılmalıdır. Bu konuda biraz sabırlı olmalı ve beklemelisiniz. Çünkü İnstagram her isteyene hemen mavi tik vermiyor. İyice bir araştırma yaparak bunu kullanıcılarına verebiliyor. Güvenilir hesap olması önemli olduğu için bu konuda ince eleyip sık dokuyan bir sistemi var. Bu konuda Ax medyadan yardım alabilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

İnstagram’ da Mavi Tik Neden Önemlidir?

Sosyal medya bilindiği gibi oldukça özgür bir dünyadır. Dileyen her insan dilediği bir kişi ya da marka adını kullanarak kendine profil, hesap ve sayfa açabilir. Başka bir değişle sosyal medya denen bu dünyada o kişi ya da markanın temsilcisi olduğunuzu ispatlamak zorunda değilsiniz. Bu sebeple sosyal medyadaki bir kullanıcının hesabın gerçek sahibi olup olmadığının anlaşılması çok da mümkün değildir. O yüzden mavi tik bu yönden önemlidir.

Mavi Tik Olmasının Avantajları Nelerdir?

Mavi tik almanın şöyle avantajları vardır;

 • Güvenilirlik
 • Gerçeklik
 • Prestijli
 • İtibarlı
 • Hesabınızı kimse kapatamaz
 • Daima 1. Tekil irtibatınız olmuş sayılır

Gibi avantajlar kazandırır. Sosyal medya platformu olan İnstagram’ da mavi tik olan hesap veya sayfa yalnız güven ve gerçeklik sağlamaz. Aynı zaman da prestij ve imtiyazlı olmayı sağlar.  Hesabınıza artı bir değer de katar.

İnstagram’ da Mavi Tik Almayı Kolaylaştıran Şartlar Nelerdir?

İnstagram mavi tik hususunda kimseye garanti vermiyor. Bu şu demek oluyor mavi tik için tüm şartları doğru şekilde uygulasanız bile mavi tik talebinizin onaylanacağı garantisi yoktur. O zaman mavi tik almayı kolaylaştıran şartlar nelerdir;

 • İnstagram hesabınızı diğer ağlarla bağlayın. Facebook ve Twitter gibi.
 • İnstagram profilinizde düzgün ve size özgü doğru içerikler paylaşın.
 • Spam alacak paylaşımlardan kaçının.
 • Sahte takipçi satın almayı düşünmeyin bile. Ax Medya gerçek ve bu itibara zarar vermeyen takipçi çalışmaları yapar.
 • Sahte like, yorum satın almayın. Yine Ax Medya bu konuda size çok yardımcı olacaktır.
 • Takipçilerin ve etkileşimde olduklarınızın organik olarak artmasını sağlayın.
 • İnstagram’ da birkaç ay reklam verin.

İnstagram Mavi Tik Vermek İçin Neye Dikkat Ediyor?

İnstagram’ın güvenilir olarak görünmesi için kullanıcılara vereceği İnstagram mavi tik için göz önünde bulundurduğu en önemli şartı hesabınızın özgün olmasıdır. Buda şu demek ki hesabınızın gerçek hesap olması veya tescilli bir işletme veya kuruluşa ait olması. Mavi tik için başka bir şartta benzersiz bir hesap olması. Yani mavi tikli hesabının olmasını isteyen kişilerin sadece tek hesapları olmalıdır. Bunula ilgili Ax medyadan destek alabilirsiniz. Ayrıca hesabınızın dikkat çekici olması da gerekiyor. Bu durumda instagram kullanıcıları tarafından hesabınızın sıklıkla aratılıyor olması demektir.

İnstagram hesabınız size ait olacağı gibi markanıza ya da kuruluşunuza da ait olabilir. İnstagramdaki sistem bu konuya karar verebilmek için önce hesapları inceler. Sonra haber kaynağındaki öne çıkan hesapları da inceler. Hesabınız haber kaynağında ücretli ya da tanıtım amaçlı içerikler ile paylaşılıyor ise instagram bu durumu da hesabınızı incelemeye almaz.

Mavi Tik Alabilmek İçin Eksiksiz Olunmalıdır!

İnstagram’ in mavi tikli hesapları doğrulaması için dikkate aldığı başka bir konuda hesabın eksiksiz olmasıdır. Eksiksiz olma şartları;

 • Hesabın herkese açık konunda olması,
 • Hesap da kullanıcının biyografisinin olması (biyografinizin size özel hazırlanması gerekir),
 • Hesap sahibinin profil fotoğrafının bulunması,
 • İnstagram hesabında kullanıcının en az bir gönderisinin olması (10.000 takipçi tanınırlık alt sınırıdır, çok ünlü değilseniz ama tutmuş bir işiniz varsa o zaman durum değişir. 10 Takipçinizle bile medya partner arac mavi tik alınabilir. )

Tüm bunlar İnsatagramın eksiksiz olma şartlarıdır. Bu şartları yerine getirenler ancak mavi tik alabilirler. Bunun için Ax medya ile iletişime geçerek uzman yardımı talep edebilirsiniz.

İnstagram’da Mavi Tik Alma İşleminden Sonra Ne Yapmam Gerekiyor?

Eğer instagramda mavi tik alma kısmını hallettiyseniz sonrasında bir şey yapmanız gerekmez. Size hesabınızın onaylandığına dair bir bildirim gelir ve hesabınızdaki güvenlik önlemleri adına uyarı alırsınız.

Aldığım Mavi Tikli Hesap Kopyalanamaz ve Başka Yerde Yayınlanamaz Değil Mi?

Evet mavi tikli hesabınız kopyalanamaz ve sizin bilginiz dışında başka yerde sizin adınızla işlem sağlanmasına olanak vermez. Mavi tik sadece misyon unsuru değil hesabınızın ekstra olarak güvenli kılınmasını sağlayan bir araçtır.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir