Ax Medya
AX MEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Remix Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

Instagram Remix Özelliği Nedir, Nasıl Kullanır sorusu yeni güncellemelerin ardından sıklıkla merak edilmeye başlandı. Instagram, her geçen gün kullanıcılarının ilgisini çekebilmek için farklı bir güncellemeyi duyurmaya devam ediyor. Instagram’ın yeni güncellemelerinden biri de Instagram Remix özelliği oldu.

Instagram Remix özelliği nedir, nasıl kullanılır gibi birçok soruyu bu yazımızda sizler için inceledik. Instagram’ın en yeni özellikleri ve güncellemelerinden biri olan Remix özelliği kullanıma sunulmaya başlandı. Fakat birçok Instagram kullanıcı yeni bir özellik olduğu için Remix özelliğini nasıl kullanacağını bilmiyor.

Instagram Remix Özelliği Nedir?

Sosyal medya uygulamaları arasında en fazla kullanıcıya sahip olan Instagram, kullanıcılarının ilgilerini çekebilmek için her dönem düzenli bir şekilde güncellemeler gerçekleştirmektedir. En son Reels güncellemesiyle özellikle en çok gençlerin ilgisini çekti. Reels güncellemesinin yanı sıra geçtiğimiz günlerde de Remix özelliğini sundu.

Remix özelliğini Reels videoların düzenlenebiliyor olması olarak düşünebilirsiniz. Instagram’a takip ettiğiniz ve sevdiğiniz bir kullanıcının beğendiğiniz bir Reels videosunu denemek ve düzenlemek istiyorsanız Remix özelliğini kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz reels videosu ve kendi reels videosunu Remix özelliği sayesinde yan yana koyabilir ve kendi hesabınızdan paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz.

Son yıllarda TikTok uygulamasının aldığı başarıları yakından takip eden Instagram, kendi uygulaması için de TikTok’a benzeyen bir özellik geliştirdi. Remix özelliği sayesinde Instagram hesabınız üzerinden TikTok videolarına benzeyen videolar veya Reels videoları paylaşabilirsiniz. Instagram uygulamasının Remix özelliği, sosyal medya platformları arasında da TikTok alternatifi olarak piyasaya sunuldu.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram Remix Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

Instagram sosyal medya hesabınız üzerinden eğlenceli içerikler paylaşmak istiyorsanız Instagram’ın yeni özelliği Remix kullanabilirsiniz. Son zamanlarda Instagram’da birbirinden farklı konularda ilginç Reels videolar paylaşılıyor. Beğendiğiniz ve sizin de kendi zevkinize göre düzenlemek istediğiniz Reels videoları varsa Remix özelliği sayesinde düzenleyerek kendi hesabınızda paylaşabilirsiniz.

Instagram Remix özelliği kullanımı için şu adımları takip etmeniz gerekir:

  • Öncelikle herhangi bir Instagram hesabınız yoksa mail veya telefon numaranız ile yeni bir Instagram hesabı açmanız gerekir. Eğer hesabınız varsa da kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın.
  • Instagram üzerinde beğendiğiniz bir Reels videosunu açın.
  • Uygulama üzerinden Reels videosunun üzerine geldiğinizde kenarda bulunan üç noktaya tıklayın.
  • Üç noktaya tıkladığınızda menüde Remix this reels yazısını göreceksiniz.
  • Remix this reels yazısına tıkladıktan sonra beğendiğiniz Reels videosu karşınıza ikiye ayrılmış olarak gelecektir. İkiye bölünen ekranın birinde sizin video çekeceğiniz kısım diğerinde ise beğendiğiniz reels videosu bulunacaktır.
  • Ekranın diğer tarafından beğendiğiniz videoyu kendinize göre düzenleyerek yeni Reels videonuzu çekebilirsiniz.
  • Kendi reels videonuzu çektikten sonra kaydet tuşuna basın.
  • Kaydetme işleminden sonra videonun ses ayarlarını ve kontrollerini yapın.
  • Bütün düzenlemeler sonunda Instagram Remix özelliği ile kaydettiğiniz yeni Reels videosunu başarıyla hesabınızda paylaşabilirsiniz.

Instagram Remix Özelliği Ne İşe Yarıyor?

Instagram’ın en yeni özelliklerinden ve güncellemelerinden biri olan Instagram Remix özelliği son zamanlarda oldukça merak edilmektedir. Birçok kullanıcı beğendiği videoları uzun bir şekilde paylaşmakta sıkıntı yaşıyordu. Bunun yanı sıra beğendikleri Reels videolarını kendileri de çekip düzenlemek istiyordu.

Remix özelliği sayesinde birçok şeyi yapmak artık mümkün hale geldi. Instagram’ın yeni Remix özelliğiyle birlikte artık uzun videoları sorunsuz bir şekilde hesabınızdan paylaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra beğendiğiniz Reels videoları da kendinize göre düzenleyerek kendi hesabınız üzerinden takipçilerinizle paylaşabileceksiniz.

Video ve fotoğrafları aynı video içerisinde paylaşmak istiyorsanız Remix özelliğini kullanabilirsiniz. Instagram remix özelliği sayesinde kullanıcılarına artık fotoğraf ve videoları birleştirme özelliğini sunuyor. Remix özelliğiyle birlikte fotoğraf ve videoları aynı video içerisinde eğlenceli Reels videolar olarak hazırlayabilir ve Instagram hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.

Instagram Remix Özelliği Kullanılıyor Mu?

Instagram’ın yeni özelliği veya güncellemesi Remix, son günlerde birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı. Fakat bazı kişilerin Instagram uygulaması veya telefonu güncellenmemiş olduğu için bu yeni özelliği kullanamıyor olabilir. Bu sebeple öncelikle telefon güncellemesini yaparak daha sonra Instagram’ın güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Remix özelliğinin bazı kullanıcılarda hala kullanılamıyor olmasının bir diğer sebebi de güncellemenin kademeli olarak hizmet vermeye başlamasıdır. Eğer şu an için hesabınızda Remix özelliğini kullanamıyorsanız kısa zaman içinde hesabınızda kullanılabiliyor olacağını söyleyebiliriz. Bu sebeple Remix özelliği hesabınızda olmadığı için üzülmenize gerek yok.

Instagram sosyal medyasının en yeni güncellemelerinden biri olan remix özelliği son dönemlerin en çok konuşulan güncellemelerinden biri oldu. Bu sebeple Instagram Remix nedir, nasıl kullanılır gibi birçok sorunun yanıtı da en çok araştırılan konulardan biri oldu.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir