AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Üzerinden Ürün Satma, Bilinmesi Gerekenler

Instagram Üzerinden Ürün Satma, Bilinmesi Gerekenler gibi birçok konuyu bu yazımızda ele aldık. Instagram platformu üzerinde bir mağazanız varsa ve etkili bir şekilde satış yapmak istiyorsanız bazı önemli unsurları bilmek sizlere katkı sağlayacaktır.

Günün büyük bir çoğunluğunu ayırdığımız Instagram’da artık sadece fotoğraf veya video paylaşmanın yanı sıra birçok farklı mağazadan alışveriş de yapabilmekteyiz. Yeni Instagram güncellemeleri arasında yer alan Instagram Mağaza özelliği sayesinde birçok büyük ve küçük girişimci, Instagram üzerinden satış yapmaya başladı. Bu yeni özellik Instagram’ı daha da cazip kılmaya başladı. Türkiye’de yaklaşık 10 milyon kullanıcıya sahip Instagram, büyük ve küçük işletmelere de satış konusunda desteklerini sağlamaktadır. Instagtam üzerinden ürün satmak için bilinmesi gerekenler listemizi inceleyerek Instagram üzerinden satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Başarılı Mağazaları Gözlemlemek

İster büyük ister küçük bir işletmeye sahip olun mağazanızı geliştirmek için her zaman arayış içerisinde olmanız gerekir. Kendi sektörünüzde yer alan büyük ve başarılı mağazaları gözlemleyerek ilham alabilirsiniz. Nasıl bir yol izlediklerini, nasıl satış yapmayı başardıklarını ve neleri iyi yaptıklarını gözlemleyerek kendinize bir yol çizebilirsiniz.

Başarılı mağazaları gözlemleyerek kendi markanıza ve mağazanıza özgü satış stratejisi geliştirebilirsiniz. Başarılı markaları ve mağazaları kendinize örnek ve ilham alarak satışlarınızı arttırabilir ve markanızın networkunu da geliştirebilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Hangi Alanda Satış Yapmak İstediğinize Karar Verin

Instagram üzerinden satış yapmaya başlamadan önce karar vermeniz gereken oldukça önemli bir konu vardır. Instagram mağazanızda ne satmak istediğinize karar vermek ve bu hedef doğrultusunda ilerlemek size başarı ve istikrar getirecektir. Bu sebeple mağazanızı kurmadan önce mutlaka kozmetik, tekstil veya farklı alanlarda satmak istediğinize karar vermeniz gerekir.

Hangi alanda satış yapmak istediğinize karar verirken sektörde ki trendleri kontrol edebilirsiniz. Instagram mağazalarında en çok satılan ürünleri inceleyebilir veya kendi zevk ve yaratıcılığınıza göre satış yapmak istediğiniz alana karar verebilirsiniz.

Analiz Yapmak

Analiz yapmak sadece Instagram mağaza satışlarını arttırmak için birçok farklı alanda da sizlere faydalı olacaktır. Instagram üzerinden ürün satma bilinmesi gerekenler konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de analiz yapmaktır. Instagram mağazalarında satılan ürünlerin, rakip markanın stratejilerinin ve satışlarının analizlerini yapabilirsiniz. Arama motorların en çok neler aratıldığı ve neler satış yaptığını araştırabilir, bunun yanı sıra rakip markaların ürünlerini satarken hangi yolu izlediklerini de inceleyebilirsiniz.

Hedef Kitleyi Tanımak

Instagram üzerinde hedef kitleyi tanımak hem hesabınızın etkileşimi konusunda hem de Instagram mağazanızın satışının artması konusunda oldukça önemlidir. Her Instagram hesabının hitap ettiği kitle birbirinden farklıdır. Bu sebeple Instagram mağazanızın satışının artması için de hedef kitlenizi doğru bir şekilde tanımak oldukça önemlidir. Hedef kitlenizin dikkatini çekecek paylaşımlar yaparak markanızın satışlarını önemli oranda arttırabilirsiniz.

İşletme Hesabı Oluşturmak

Instagram üzerinden ürün satmak isteyen kişiler, ilk olarak hesaplarını işletme hesabı olarak oluşturmaktadır. Bu sayede keşfet bölümünden daha fazla insana ulaşabilirsiniz. Markanızın işletme hesabı olması aynı zamanda müşterilerinize güven de sağlayacaktır. İşletme hesabınız sayesinde markanızın etkileşim oranlarını da net bir şekilde görebilir ve analizlerinizi yapabilirsiniz. Kurumsal bir kimlik oluşturmak açısında da markanızın hesabınızın işletme hesabı olması oldukça avantajlı olacaktır.

Instagram üzerinden ürün satış bilinmesi gerekenler konusunda yukarı da yer alan unsurları inceleyerek kendi stratejinizi oluşturabilirsiniz. Yukarı da yer alan maddeler sayesinde Instagram üzerinden daha fazla satış yapabilir ve markanızın hızlı bir şekilde büyümesine de desteklerinizi sağlayabilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir