AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Yukarı Kaydır Kalkmış, Nasıl Link Ekleyeceğim?

Instagram yukarı kaydırma özelliği birçok kişi tarafından kullanılan yeni güncellemelerden bir tanesidir. Düzenli aralıklarla yeni güncellemeler getiren Instagram’ın bir yeni güncellemesi de link ekleme veya kaydırma özelliği oldu. Instagram yukarı kaydır kalkmış, nasıl link ekleyeceğim diye merak den sosyal medya kullanıcıları için bu bilgilendirme yazısını hazırladık.

Son yıllarda en çok Influncerlar tarafından kullanılan Instagram link ekleme özelliği, geçtiğimiz günlerde yeni güncellemelerle birlikte değişiklik gösterdi. Eskiden herhangi bir siteye geçiş yapabilmek için Swipe yani yukarı kaydırıyorken artık hikaye üzerindeki link adresine tıklayarak o internet sayfasına kolaylıkla geçiş yapabiliyoruz. Takipçilerine bilgi sağlamak amacıyla hikayelere eklenen link özelliği, Instagram’ın yeni güncellemesiyle birlikte değişiklik gösterdi. Instagram yeni link ekleme özelliği nasıl kullanılıyor öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram hikayeye link ekleme özelliği genel olarak 10 Bin takipçiye ulaşan kullanıcılar için aktif olmaktadır. Eğer hikayenizde link eklemek ve takipçilerinizi bilgilendirmek istiyorsanız 10 bin takipçiye sahip olmanız gerekir. Instagram’ın yeni güncellemesiyle birlikte hikayeye link ekleme özelliğinde de değişiklikler oldu. Yeni link ekleme özelliği ise en çok merak edilen konulardan biri oldu.

Hikayenizde link paylaşabilmek için öncelikle bazı ayarlara dikkat etmelisiniz. Instagram hikayede link paylaşabilmek için öncelikle işletme hesabına geçtiğinize emin olmanız gerekir. Profiliniz gizli veya işletme hesabında değilse hikayeye link ekleyemezsiniz. Ayarlar kısmından hesabınızı işletme hesabına çevirebilirsiniz.

Yukarı kaydır özelliği kalktığı için yeni link ekleme özelliğinin nasıl çalıştığını bilmeyen kullanıcılar, link ekleme özelliğini araştırmaktadır. Instagram yeni link ekleme özelliğinin kullanımı oldukça basittir. Öncelikle hikayeye ekleyeceğiniz görsele karar vermelisiniz. Daha sonra seçtiğiniz görseli hikayeye eklemelisiniz. Görseli hikayeye ekledikten sonra çıkartmalar veya etiketler kısmında yer alan etiket kısmına dokunup bağlantıyı eklemelisiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram hikayelerinize link eklemek istiyorsanız öncelikle bazı önemli şartları sağlayıp sağlamadığınıza göz atmanız gerekir. Öncellikle Türkiye’de yaşayan Instagram kullanıcılarının hikayede link paylaşabilmesi için en az 10 bin takipçiye sahip olması gerekir. Bu sebeple Instagram hesabınızın ne kadar aktif olduğunu kontrol ederek hikaye ekleme özelliğini araştırabilirsiniz.

Instagram hikayelere link ekleyebilmek için bir diğer önemli özellik ise hesabınızı işletme hesabı olarak kullanmanız gerekir. Instagram hikayeye link ekleyebilmek için şu adımları takip etmeniz gerekir:

  • Instagram hesabınızda hikaye paylaşın.
  • Hikayenizi paylaştıktan sonra ekranın alt kısmında yer alan ok işaretine tıklayın.
  • Ok işaretine bastıktan sonra açılan ekranda birçok seçenek karşınıza çıkacaktır. Bu seçenekler arasında karşınıza bağlantı ve link ekleme bölümü yer almaktadır. Daha önce kaydettiğiniz herhangi bir bağlantı linkini burada yer alan link ekleme bölümüne yapıştırın.
  • Tüm bu işlemlerde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi de bu işlemlerin sizde aktif olup olmadığıdır. Eğer bu işlemler aktifse yukarıda yer alan adımları kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aktif değilse de yukarı da yer alan hikaye paylaşabilmek için gerekli özellikleri sağlayıp sağlamadığınıza dikkat etmeniz gerekir.

Instagram hikayeye link ekleme aşamaları sizlerin hesabında aktif değilse ve neden hikayeye link ekleyemediğinizi merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Instagram hikayeye link ekleme özelliği için bazı önemli adımlara dikkat etmeniz gerekir. Öncellikle hikayeye link ekleyebilmek için 10 bin takipçinizin olması gerekir. Türkiye’de Instagram kullanıcılarının hikayeye link ekleyebilmesi için en az 10 bin takipçisi olması gerekmektedir.

Hikayeye link ekleyememe nedenleri arasında bir diğer önemli konu da hesabınızın işletme hesabı olması gerektiğidir. Eğer Instagram hesabınızı gizli olarak kullanıyorsanız Instagram hikayenizde link paylaşamazsınız. Bu sebeple Instagram hesabınızda link paylaşmadan önce bu iki özelliğe mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Eğer iki özelliği de karşılıyorsanız kolaylıkla hikayelerinize link ekleyebilirsiniz.

Instagram hesabınızı işletme hesabı olarak kullanıyorsanız ve markanızın ya da internet sitenizin daha fazla etkileşim almasını istiyorsanız hikayenizde link paylaşabilirsiniz. Takipçilerinizin internet sitenize daha kolay ve aktif bir şekilde ulaşabilmesi için hikayede link paylaşmak oldukça önemlidir. Kısa bir süre içerisinde istediğiniz sayfaya onlarca takipçiniz ulaşabilir. Eğer Youtube üzerinde bir iş yapıyorsanız ve Instagram takipçilerinizin Youtube videolarını izlemesini istiyorsanız Instagram hikayede link paylaşma özelliğinden yararlanabilirsiniz. Youtube videonuzun izlenme sayısını arttırabilmenin en kolay ve basit yöntemlerinden biri de hikayede link paylaşmaktır. Sadece Youtube için değil, aynı zamanda birden fazla farklı internet sitesini de Instagram hikayenizde link paylaşarak ulaşabilmelerini sağlayabilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir