AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagramda Adım Adım Engel Kaldırma, Instagram Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagramda Adım Adım Engel Kaldırma, Instagram Engeli Nasıl Kaldırılır soruları sosyal medya kullanıcılarının en çok cevap aradığı konulardandır. Sizler için derlediğimiz bilgiler ile kolaylıkla ınstagram engelinin nasıl kaldırılacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Instagramda Adım Adım Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram en çok kullanılan sosyal platformlardan biridir. Sizler de sıkı bir sosyal medya kullanıcısı iseniz rahatsız olduğunuz hesapları bir süreliğine engellemek isteyebilirsiniz. Ancak daha sonra kararınızı değiştirerek engeli kaldırmak isteyebilirsiniz.

Engellediğiniz kişinin hiçbir şekilde gönderilerini göremezsiniz. Aynı şekilde o hesap da sizi hiçbir şekilde göremez. Engellenen hesap ile kendi hesabınız arasında herhangi bir şekilde etkileşim de mümkün değildir.

Eğer engellediğiniz hesabın engelini kaldırmak istiyorsanız ınstagramda adım adım engel kaldırma işlemlerine göz atabilirsiniz.

-Engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak için ilk olarak o hesabı ziyaret etmeniz gerekiyor.

-Engellediğiniz profili ziyaret etmek sadece İOS veya Android işlemci olan akıllı telefonlar için değil tablet ve bilgisayarlar için de geçerli olan bir kuraldır.

-Engellediğiniz kişinin profiline girdiğinizde normalde takip et butonunun yer aldığı bölgede engellemeyi kaldır yazısını göreceksiniz.

-O yazının üzerine dokunarak engellemeyi kaldır seçeneğini tercih edip onaylamanız gerekiyor.

-Onayladıktan sonra engellediğiniz hesabın engelini kaldırmış olacaksınız.

-Eğer tekrar engeli kaldırdığınız hesabı engellemek isterseniz aynı şekilde işleme devam edebilirsiniz.

-Engeli kaldırdıktan sonra bazen hesabın içeriğini göremeyebiliyorsunuz. Bunun için sayfayı yenilemeniz veya uygulamadan çıkıp geri girmeniz gerekebilir.

-Eğer engeli kaldırdığınız kişinin profili açıksa profil içeriğine ulaşabilirsiniz. Sizi engellediyse herhangi bir şekilde hesabına erişemezsiniz. Aynı şekilde içeriği gizli ise takip et kısmından arkadaşlık isteği göndermeniz gerekecektir.

Instagram Ayarlarından Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Engellediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek engelini kaldırabileceğiniz gibi ınstagram ayarlar kısmından da engellediğiniz kişinin engelini kaldırabilirsiniz.

Ayrıca bu ayarlar kısmından kısıtladığınız veya daha önce engellediğiniz tüm profilleri görme şansına da sahip olabilirsiniz.

Engellediğiniz kişinin profilin hatırlamıyor veya kullanıcı adını bilmiyorsanız ınstagram profilinizden kendi ayarlar kısmınıza girebilirsiniz. Bu kısımda engellediğiniz tüm profillere ulaşabilirsiniz.

-Instagram uygulamasından kendi profilinize girin.

-Daha sonra araç çubuğundan profil simgesine dokunun.

-Profilin sağ üst köşesinde yer alan üç satırlı menü butonunu tıklayın.

-Ayarlar bölümüne buradan erişebilirsiniz. Ayarlar bölümünün içinde yer alan gizlilik simgesine tıklayın. Son olarak buradan da engellenen hesaplar bölümüne tıklayarak giriş yapın.

-Engellediğiniz tüm hesaplara bu bölümden ulaşabilirsiniz.

-Engelini kaldırmak istediğiniz hesabın yanında engellemeyi kaldır seçeneğini görebilirsiniz. Buraya dokunarak engeli kaldırabilirsiniz.

-Engelini kaldırdığınız hesap açık profil ise hesabın içeriğine erişebilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagramda Beni Engelleyen Kişinin Engelini Kaldırma Nasıl Yapılır?

Sizin engellediğiniz hesapların engelini kaldırmak oldukça kolay bir işlemdir. Ancak bazen karşı tarafın sizi engellediği durumlar da olabilecektir. Bu şekilde engellendiğiniz zaman nasıl engeli kaldıracağınızı bilmiyorsanız verdiğimiz bilgiler ile kolaylıkla engeli kaldırabilirsiniz.

-Öncelikli olarak kendi ınstagram hesabınızı açın.

-Daha sonra sağ alt bölümde yer alan profil fotoğrafınızın üzerine gelip tıklayın ve profilinizi açın.

-Daha sonra profil düzenle kısmına gelin.

-Profili düzenle kısmını hemen sağ tarafında yer alan yuvarlak ve videoya benzer kısma tıklayın.

-Bu bölümde yer alan olduğunuz fotoğraflar ve hikaye ayarları gibi seçenekleri göreceksiniz.

-Bunların altında engellenen kullanıcılar bölümü yer almaktadır.

-Buradan engeli kaldırmak istediğiniz profile tıklayarak “…” bölümü içerisinden kişinin engelini kaldır seçeneğini tıklayarak engeli kaldırabilirsiniz.

-Bunlar dışında yer alan API vasıtası ile de engel kaldırmak mümkündür. Ayrıca İOS ve Android işlemci cihazlar için üretilen pek çok ücretli engel kaldırma uygulaması da bulunmaktadır.

-Ancak vermiş olduğumuz öneriler ile karşı tarafın engelini kaldıramıyorsanız farklı bir hesap açarak kişiye ulaşabilirsiniz. Bunun dışında ınstagramın bu konu ile ilgili yeniden güncelleme yapması beklenmektedir.

Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

-İki hesap karşılıklı olarak birbirini engellediği zaman şu işlemleri uygulayarak karşılıklı olarak engeli kaldırabilirsiniz.

-Öncelikli olarak karşılıklı engel kaldırmak için iki hesap arasında bulunan ortak bir arkadaşınızdan ricada bulunabilirsiniz.

-Herhangi bir fotoğrafı ikinizi de etiketleyerek paylaşabilir. Daha sonra etiketlendiğiniz fotoğrafın üzerine gelin. Sol alt kısımda yer alan etiket simgesine tıklayarak buradan etiketlendiğiniz hesabı görüntüleyin.

– Buradan görüntülediğiniz hesabın üzerine gelerek kişinin engelini kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

-Engel kaldırma ile ilgili pek çok farklı öneri bulunmaktadır. Eğer yapmış olduğunuz işlemler neticesinde herhangi bir şekilde karşı tarafın engelini kaldırmayı yapamadıysanız yeni bir hesap açarak ulaşabilirsiniz. Ancak her zaman başka bir fotoğraf veya paylaşımda etiketlenerek karşı tarafın engeli de kaldırmanız mümkün olabilmektedir.

Bunun dışında kullandığınız telefon, tablet veya bilgisayardan kendi hesabınıza giriş yaparak dilediğiniz hesabın engelini anında kaldırabilirsiniz. Instagram üzerinden engelleme veya engel kaldırma ile ilgili herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Dilediğiniz zaman engelini kaldırdığınız hesabı tekrar engelleyebilirsiniz.

Engellendiğiniz profilin sizi yeniden görmesi için ise ortak bir arkadaşınız tarafından aynı paylaşımda etiketlenmeniz yeterli olacaktır.

Başka biri tarafından engellediğinizi ise hesaba girerek anlayabilirsiniz. Girmiş olduğunuz kullanıcı adı ile ilgili herhangi bir hesap görünmeyecektir. Bazen de hiç gönderi yok gibi bir yanıt alabilirsiniz. Engellendiğiniz hesabın takip hanelerinde herhangi bir sayı da size görünmez. Bunlar karşı tarafın sizi engellediğinin bir göstergesidir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir