AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram’da Gönderiyi Öne Çıkarma Nedir Nasıl Yapılır?

Instagram’da gönderiyi öne çıkarma nedir nasıl yapılır bilmek ister miydiniz? Instagram uygulaması içerisinde paylaştığınız gönderilerin daha fazla etkileşim alması için, öne çıkarmak özelliğini kullanabilirsiniz.

Instagram gönderiyi öne çıkartarak, gönderinin bir reklama dönüşmesini sağlayabilir ve daha kişiye erişebilirsiniz. Instagram gönderiler nasıl öne çıkar diye merak ediyor olabilirsiniz. Instagram reklam araçları içerisinde bulunan araçları kullanarak, reklam oluşturabilirsiniz. Bu sayede, site ve profil ziyareti gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Instagram gönderilerinde ürün etiketleri kullanıyorsanız, bu gönderileri öne çıkartabilirsiniz. Instagram gönderileri dilerseniz mobil cihazınızdan veya bilgisayarınızdan ilgili ayarlamaları yaparak, öne çıkartabilirsiniz. Instagram’da gönderiyi öne çıkarma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz:

Instagram gönderileri öne çıkartmadan önce, hesabınızın işletme hesabına dönüşmesi gerekmektedir. Bunun için profilinize giderek, ayarlar bölümünden hesabınızı işletme hesabına dönüştürebilirsiniz.

Direkt olarak Instagram reklam araçlarını kullanabilirsiniz. Instagram reklam araçlarını kullanarak reklam oluşturmak için, profesyonel pano özelliğini aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Reklam araçlarına giderek, bir gönderiyi seçebilirsiniz. Öne çıkarmak istediğiniz gönderiyi ya da hikayeyi seçerek, işlemi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Aktif Takipçi Alma Sitesi sayfamızı ziyaret ederek gerçek Türk ve aktif takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Instagram platformunda profesyonel bir hesap oluştururken, direkt olarak Facebook sayfası ile de iletişim veya bağlantı kurabilirsiniz. Eğer bir Facebook hesabınız yok ise; yine de bir sayfaya bağlanmanız istenecektir. Bu bölümden size uygun olan bir sayfa seçerek, bağlanma için ilerleyebilirsiniz.

Eğer herhangi bir ek sayfa ile bağlantı kurmak istemiyorsanız, “Geç” seçeneğini tercih edebilirsiniz. Ancak, “Geç” seçeneğini tercih ettiğinizde, gönderilerinizi öne çıkartırken tekrar bu adım ile karşılaşmazsınız.

Dilediğiniz zaman bir Facebook sayfası ile bağlantı kurabilirsiniz. Sonraki adım olarak, hedeflediğiniz kitlenin seçilmesi aşamasında geçebilirsiniz. Burada reklam için ayırmak istediğiniz günlük tutarı belirlemeniz gerekmektedir. Ayrıca reklamınızın yayında kalmasını istediğiniz sürenin seçimini de bu aşamada tercih etmeniz gerekmektedir.

Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra, reklamınızın detaylarını da girerek, son aşamaya geçiş yapabilirsiniz. Reklamınızın tüm detaylarını kontrol ettikten sonra, “Gözden Geçir” kısmını tercih ederek, öne çıkarma işlemini seçebilirsiniz. Instagram reklam ilkelerine yanlış olan herhangi bir içerik olması durumunda, uyarı alabilirsiniz.

Reklamınız, Instagram tarafından değerlendirilmeye alınacaktır. Onaylama işlemi ile birlikte reklamınızı yayınlayabilirsiniz. Eğer reklamınız reddedilirse yine bu durumu hareket akışınızdan da görebilirsiniz. Reklam araçlarını dilediğiniz zaman kullanabilir ve reklamlarınızın istatistiklerini değerlendirebilirsiniz.

Bir Instagram Gönderisinin Öne Çıkarılması

Instagram gönderisinin öne çıkarılması ile kendi reklamınızı oluşturabilirsiniz. Hedeflediğiniz kitlenin size daha kolay ve etkili bir şekilde ulaşması için ilgili gönderi ve hikayelerin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Hedeflediğiniz kitle profilinizi daha fazla ziyaret edecek ve etkileşim oranınızı artıracaktır. Instagram üzerinden kazanç elde etmek istiyorsanız, reklam araçlarını kullanabilir ve profilinizin tanıtımını yapabilirsiniz. Öne çıkartacağınız hikaye veya gönderiler sizin belirlediğiniz süre boyunca öne çıkacak ve reklamınızı yapacaktır.

Öne çıkar özelliğini dilerseniz gönderi, dilerseniz de hikayeleriniz için kullanabilirsiniz. Hikayeler 24 saatlik süre sonra, hesabınızdan otomatik olarak kaldırılmaktadır. Ancak öne çıkar özelliğini kullanarak, reklam olarak hikayenin yayınlanmasına devam edebilirsiniz.

Instagram’da Gönderiyi Öne Çıkarma Nedir Nasıl Yapılır İçin Sık Sorulan Sorular

Instagram Öne Çıkarma İşe Yarıyor mu?

Instagram gönderi ve hikayelerinizi öne çıkarmak, hedeflediğiniz kitleye daha kısa sürede ulaşabilmenizi sağlar. Etkili bir reklam yöntemi olarak sizler de gönderi ve hikayelerinizi öne çıkartabilirsiniz. Bu sayede herkese açık olan hesabınızdan hizmet ve ürünleriniz ile ilgili reklam yapmak için öne çıkarma özelliğini kullanabilirsiniz.

Gönderi Nasıl Öne Çıkarılır?

Instagram gönderileri öne çıkartmak için, profilinize gidin. Öne çıkarmak istediğiniz hikaye veya gönderiyi seçin. Reklam detaylarını oluşturun ve eksiksiz bir şekilde gönderiyi düzenleyin. Gönderiyi şimdi öne çıkar seçeneğini onaylayarak, öne çıkarma işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Instagram’da Gönderiyi Öne Çıkarmak Ücretli mi?

Instagram’da gönderiyi öne çıkartmak Instagram reklam araçları içerisinde yararlanacağınız bir özelliktir. Bunun için gönderiyi öne çıkarmak özelliğinden, ücretli bir şekilde yararlanabileceğinizi söylemek isteriz.

Instagram Öne Çıkarma Nasıl Olur?

Hikayelerin veya gönderilerin altında yer alan “Öne Çıkar” seçeneğini tercih edin. Hedef kitle seçimi, bütçe ayarlaması ve süre düzenlemelerini kendinize uygun bir şekilde yapabilirsiniz. Bilgileri istediğiniz şekilde düzenledikten sonra, reklamınızı girebilir ve gönderileri öne çıkartabilirsiniz.

Gönderilerinizi öne çıkarmak için: https://business.instagram.com/boost-instagram-posts/ad-tips?locale=tr_TR adresine göz atmayı unutmayın.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir